Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Túlaggódom, mit lehet tenni...

Túlaggódom, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy túlaggódom és ennyire nem kéne félteni, DE:

Vannak ezek az ovodai kirándulások az állatkertbe, múzeumokba... először nem féltem tőle, de hallottam ilyen történeteket, hogy elveszet a gyerek, elrabolták, történt valami baleset.... azt próbálom belé nevelni, hogy idegenekkel nem beszélünk, maradjon a csoporttal, figyeljen az óvónénikre.... még nem voltak ilyen kiránduláson, de majd mennek. Csak akkor mehet, ha aláírok egy papírt és megtehetném, hogy nem engedem el, de azt sem szeretném, hogy kimaradjon a közös élményekből. Amikor én voltam ovis, utáltam és ezeket a kirándulásokta is. Viszont a fiam szeret oviba menni, kedvesek az ovónénik, sok barátja van... nem tudom mi legyen? Ti is féltetek, hogy a kiránduláson történik vele valami? Hogy tettétek túl rajta magatokat? Hogy nézz ki egy ilyen kirándulás? Hova mentek? Mit csináltak? Megőrülök! :-)



2013. márc. 31. 11:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszi :-). Kezdek megnyugodni

Azért még írhattok :-)

2013. márc. 31. 11:57
 12/18 anonim ***** válasza:

Arra számíts, hogy ha mehetsz akkor a fiad nem olyan lesz, mint máskor az oviba, hisz anya ott van.

Hidd el, az óvónők ilyenkor sokkal de sokkal jobban odafigyelnek, amikor a gyerekekkel sétálnak kötelező a sor tartása, csak akkor mehetnek szabadon ha az óvónők megengedik (pl egy játszótér vagy park, de ott is általában megbeszélik a határokat, hogy láthassák a gyerekeket). Szokták kérni valóban a szülői segítséget,de ez ritka, mert ha jól emlékszem 10 gyerekre kell egy felnőtt és ez általában meg van, mert 3-an szoktak menni (2 óvónő+1dajka), és ha van ott plusszban is valaki akkor is az ő felelősségük a gyerek.

Esetleg ha nagyon parázol és tudod hova mennek (feltételezem tudod) akkor titokban menj el, bár én ezt sem tenném, ha bízok az óvónőkben.

Persze mindenkiben van egy félsz, de ennyi erővel te se vidd el sehova,mert akkor történhet baj! Én voltam már 5 gyerekkel egyedül, mindet épségben hoztam haza, pedig még óvónő sem vagyok és igazán rosszcsontokkal voltam :)

2013. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszi :-)

Igazatok van, mindenhol történhet baj, nem csak az ovodai kirándulásokon. Kémkedni semmi féle képpen nem szeretnék. Csak attól is félek, hogy olyan ovónőkkel is ismertem, akik leültek kávézgatni, beszélgetni a kicsiket meg nem is nézzték. Ezek az ovónők viszont kedvesek, szoktunk beszélgetni és mindig mondják, hogy milyen ügyes, okos, barátságos a fiam, mindig megbeszélünk mindent. Bennük jobban megbízom, de szerintem ezt az aggódás a kávézgatós ovónők miatt van bennem... szerencsére a mostaniakat szeretjük :-)

Most már kezdek megnyugodni és az sem biztos, hogy elkisérem :-).

Szerintetek melyik lenne jobb ha mennék vagy inkább engedjem el...

2013. márc. 31. 16:15
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem engedd el,túlaggódod ezt az egészet,

az én édesanyám is ezt tette,nem engedett el sehova sem,mert féltett,10 évesen a legközelebbi üzletig nem engedett ki egyedül,hogy nehogy valami bajom essen,

ezért nem lettek barátaim és én voltam az a "furcsa" aki mindenhova az anyjával megy.

Ne tedd te is ezt.

2013. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál :-)

Tudom, hogy ez csak " túlaggódás ". Mindenfélekképpen elengedem őt a kirándulásra, a játszótéren is csak leülök nem szoktam a nyomában lenni. Most már megnyugtattattok és az sem biztos, hogy elkisérem őket. Attól nem félek, hogy egyedül marad, mert elég sok barátja van :-). Megbízom benne, hogy nem áll szóba idegenekkel és az ovónők is figyelnek rájuk.... csak túlélem :-)

2013. ápr. 1. 16:30
 16/18 anonim válasza:
Ha most nem engeded egy mama kedvence lesz belőle. Aki alig várja majd, hogy kiszabaduljon a füllesztő szeretetből! 5-6 év múlva a maga értékrendje szerint éljen. Jobb ha fokozatosan már6 7 évesen kezded önnálóságra nevelni.
2013. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Tanítónő vagyok.Valóban, mi felelünk a gyerekért...hatalmas felelősség, de van rá forgatókönyv. Ha ott a szülő, nem könnyebb a dolgunk, sokszor nehezebb. A gyerek is másképp viselkedik, mint ha szülő nélkül lenne...mindenkinek nem jöhet a szülő, s van olyan gyerek aki otthon nyafog, hogy Katinak bezzeg el tud jönni az anyja, te meg nem. Az a legjobb, ha nincs szülő. Nagyon vigyázunk rájuk. Az állatkert egy biztonságos hely, zárt is, azért visszük gyakran őket ide. Nyugodj meg, vigyáznak rájuk.Kell neki a csoportélmény, anyu nélkül.
2013. ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál. Jó, hogy egy pedagógus álláspontját is megismerhettem:-)

Mégegyszer mondom, nem az a kérdés, hogy elengedjem-e, hanem az, hogy hogy nézz ki egy ilyen kirándulás és van-e valami tutti módszer, hogy ne aggódjak ennyire...

Mindenfélekképpen elengedem őt, mert az ovit is szereti. De most, hogy így láttom, hogy biztos máshogy viselkedne ha megyek, inkább elengedem egyedül. Attól pedig kicsit sem tartok, hogy mamakedvence lesz, mert elég önálló kisfiú és sok barátja van, mindenkivel megtalá

ja a közös hangot. Máshol soha nem vagyok a nyomában, hagyom had menjen, csak most ugye egy másik városban lesz....

2013. ápr. 2. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!