Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tartósan szedett gyógyszer...

Tartósan szedett gyógyszer beadása az óvodában (? )

Figyelt kérdés

Kislányomnak felszívódási zavara van, pici kora óta gyógyszert kap rá. Szeptemberben kezdjük az ovit. Beiratkozáskor ezt jeleztem, és a vezető óvónő azt mondta, semmi gond, beadják neki. Így ott hagytam a szakorvosi javaslat másolatát.

Most a nyári beszoktatáson újra szóba került a dolog, és a leendő óvó nénink azt mondta, nem lehet, mert tiltja a szabályzat. Hivatkoztam a vezetőre, de ősztől új vezető lesz.

Mi ilyenkor a teendő? Be kell mennem delente az oviba, hogy én adjam be a gyógyszerét? Vagy el kell hoznom délben a gyereket? Egyik sem megoldható.

Gondolom nem az én gyerekem szorul egyedül tartós gyógyszerezésre. Csak kell lennie valamilyen megoldásnak!


2013. júl. 13. 06:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Gyogyszert valoban nem adhat be semmilyen pedagogus. Ha viszont szakorvosi javaslatra szedett, allando gyogyszerrol van szo, akkor tertivevenyes ajanlott levelben elkuldod a szakorvosi javaslatot a jegyzonek es az ovodavezetonek es kered, hogy a fentiekre valo tekintettel adjak be a gyogyszert. Van ra esely, hogy megteszik, de nem sok.
2013. júl. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ezek szerint az önmagában kevés, hogy már a beiratkozásnál beadtam a szakorvosi javaslatot?

És mi van akkor, ha elutasítják a kérést? Hazahozni nem tudom délben, így majd nem járhat oviba? És ha már kötelező lesz neki?

2013. júl. 13. 07:09
 3/23 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

Írtad, hogy pedagógus nem adhat be gyógyszert. Mit csinálnak az asztmás, cukorbeteg, vagy allergiás rohamra hajlamos gyerekkel? Vagy mit tesznek akkor, ha egy gyereknek hirtelen felszökik a láza?

Nálunk még orvos sincs folyamatosan, akit áthívhatnának.

2013. júl. 13. 07:15
 4/23 JnéHN ***** válasza:
100%
Szia! Én pedagógus vagyok. Nálunk az iskolában van olyan végzettségű kolléga (biológia-technika szakos, de ápoló is), aki beadhat gyógyszereket, mert tényleg sokszor kell. Sürgős esetben természetesen nem kell semmilyen kérvény. De nálunk van 3 orvos a városban, az egyik iskolaorvos és biztosan jön, ha valami baj van vagy a másik kettő. Láz esetén pedig értesítjük a szülőt, vagy megyünk az orvoshoz a gyerekkel. Minden van készleten az iskolai gyógyszeres szekrényben.
2013. júl. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Kislányom is most kezdi az ovit és a házirendben benne van, hogy nem adhatnak be gyógyszert. Beszélj az új vezetővel, hogy mit lehet tenni, mert ezt gondolom sokáig szednie kell, biztos fognak tudni megoldást találni.
2013. júl. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hát igen, még évekig szednie kell.

Nekem annyit mondott az óvónő, hogy az Alapító Okiratot kellene megváltoztatni. Az meg nem két nap, ha egyáltalán van rá lehetőség. De a nyáron már nem tehetek semmit, mert bezárt az ovi.

Azt meg végképp nem értem, hogy az előző tanévben ez miért nem okozott problémát, hiszen beiratkozáskor még azt mondták, gond nélkül megoldható.

Furcsa ez az egész. Az én sem tartom helyesnek, hogy bármit beadhassanak az óvónők, nyilván köptetőt, egyebet szedő beteg gyerek maradjon otthon. De szakorvosi javaslat alapján miért ne lehetne beadni a tartósan szedett gyógyszert? Valamelyik válaszoló írta, hogy náluk ápolói végzettséggel rendelkező pedagógus adja be. Nem értem, hogy miért kell ehhez végzettség? A szülőnek sincs. Szépen rajta van a papíron, hogy mikor mennyi kell, és azt beadjuk.

2013. júl. 13. 08:36
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A gyerek nem maradhat ki az óvodai ellátásból azért mert beteg, és tartósan gyógyszert szed, ilyen esetben mindig meg szokták oldani, hogy megkapja.

Olyan gyógyszert nem lehet beadni, amit csak alkalmanként kell a gyereknek adni - pl. antibiotikum.

2013. júl. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nekünk konkrétan erre, a szakorvosi javaslattal alátámasztott, tartósan szedett gyógyszerre mondtak nemet.
2013. júl. 13. 08:49
 9/23 JnéHN ***** válasza:
28%

Erről kérdezd meg a törvényhozókat. De egy kicsit gondolj bele, hogyha valami baj történik a gyógyszer beadása közben vagy később jön ki mellékhatás (mert később telítődik a szervezet egy hatóanyaggal - itt most nem a ti esetetekről van szó) akkor ki lesz a hibás? A pedagógus, aki beadta a gyógyszert. Otthon pedig mindenki okolhatja saját magát. Én 100%-osan megértem, hogy fel vagy háborodva, de azért nézd meg a másik oldalt is, hogy mekkora a felelőssége egy egyszerű gyógyszerbeadásnak, még otthon is. Nagyon nagy.

Egyébként ha humánusak, akkor módosítják az alapító okiratot. Tényleg nagy munka, de meg lehet oldani. A gyerek minden intézménynek kell, tehát ennyit simán megérne neki.

Egy pedagógus minden lépését szabályozzák, ha le van írva megteheti, ha nem, akkor nem

2013. júl. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 JnéHN ***** válasza:
44%
Vagy egyszerűen "csak" annyi törtnéik, hogy elfelejti beadni neki a gyógyszert. Ha le van írva,akkor felelősségre vonható, ha nem, akkor nem. Tehát a papír mind a két felet védi. Ezért kell írásban lennie mindennek.
2013. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!