Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tartósan szedett gyógyszer...

Tartósan szedett gyógyszer beadása az óvodában (? )

Figyelt kérdés

Kislányomnak felszívódási zavara van, pici kora óta gyógyszert kap rá. Szeptemberben kezdjük az ovit. Beiratkozáskor ezt jeleztem, és a vezető óvónő azt mondta, semmi gond, beadják neki. Így ott hagytam a szakorvosi javaslat másolatát.

Most a nyári beszoktatáson újra szóba került a dolog, és a leendő óvó nénink azt mondta, nem lehet, mert tiltja a szabályzat. Hivatkoztam a vezetőre, de ősztől új vezető lesz.

Mi ilyenkor a teendő? Be kell mennem delente az oviba, hogy én adjam be a gyógyszerét? Vagy el kell hoznom délben a gyereket? Egyik sem megoldható.

Gondolom nem az én gyerekem szorul egyedül tartós gyógyszerezésre. Csak kell lennie valamilyen megoldásnak!


2013. júl. 13. 06:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
34%

Kislányom ovijában se engedik még a rendszeresen szedett gyogyszerbeadását sem anak a gyereknek akinek kell.mert az van a házirendben.

Viszont a fiaim iskolájában eböl nincs gond ott a rendszeresen szedett gyogyszert simán beadják a gyereknek .

2013. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
38%

Örülök hogy nálatok rendezödött a dolog. A lányom is havonta kap egy szurit.(hasonló,felszivódási zavar miatt)Ő is szeptemberben kezdi az ovit. A bölcsiben is hetente 3szor megy hozzájuk a doki de azt mondta hiába ő a gyerek bölcsis orvosa nem adhatja be. Mi se értettük hogy miért. Mert most ezért hiányzott minden hónapban 1-2 napot. Az elején,még amig nem volt meg az új orvosa(meghalt a régi dokija:() addig a lábba kapta a szurit,s mindig sántikált utána.Igy utána itthon maradt.

Egyébként volt hogy a bölcsis száraz levegő miatt nagyon köhögött(itthon is párásitó mellett aludt) s a doki adott neki egy Ipeca nevű homeós bogyót. Ebből alvás elött kellett neki beadni 5 golyót. S még ezt sem voltak neki képesek beadni. Mondtam hogy akkor alhasson párnán vagy ihasson egyet mielött lefekszik aludni du. De ezt sem engedték meg. Párnán nem alhatott mert csak 2.5 éves volt. Az Ipecát meg a gyógyszer mivolta miatt nem adták be neki. Igy majdnem egész télen nem járt bölcsibe.

2013. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Jucczy válasza:
36%
Nekem asztmás lányom van és nem adják be neki a gyógyszert.Sőt,ha sok a pollen és elkezd folyni az orra,szólnak,hogy náthás ne vigyem....ergo..kora tavasztól késő őszig nem mehet oviba a tünetek miatt,télen meg azért nem
2014. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!