Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tartósan szedett gyógyszer...

Tartósan szedett gyógyszer beadása az óvodában (? )

Figyelt kérdés

Kislányomnak felszívódási zavara van, pici kora óta gyógyszert kap rá. Szeptemberben kezdjük az ovit. Beiratkozáskor ezt jeleztem, és a vezető óvónő azt mondta, semmi gond, beadják neki. Így ott hagytam a szakorvosi javaslat másolatát.

Most a nyári beszoktatáson újra szóba került a dolog, és a leendő óvó nénink azt mondta, nem lehet, mert tiltja a szabályzat. Hivatkoztam a vezetőre, de ősztől új vezető lesz.

Mi ilyenkor a teendő? Be kell mennem delente az oviba, hogy én adjam be a gyógyszerét? Vagy el kell hoznom délben a gyereket? Egyik sem megoldható.

Gondolom nem az én gyerekem szorul egyedül tartós gyógyszerezésre. Csak kell lennie valamilyen megoldásnak!


2013. júl. 13. 06:51
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!

Persze, hogy felelősség a gógyszerbeadás. Éppen ezért tartom én is szükségesnek, hogy szabályozott keretek között történjen. Orvos írja elő, megadott mennyiség legyen az oviban, ez adott esetben vezetve legyen, mert akkor követhető, és bármi történik, nem vonható felelősségre a pedagógus. Persze ez plusz munka, de ha a gyereknek szüksége van a gyógyszerére, akkor muszáj valamilyen megoldásnak lenni.

Nálunk például a leányzó azonnal fogyásnak indul, ha nem támogatjuk meg gyógyszerrel a felszívódását. Ez pedig nem csak a testre hat, hanem a szellemi fejlődésre is.

És a miénk még egyszerű eset. Sokkal nagyobb felelősség egy cukorbeteg, vagy allergiás kisgyerek ellátása, és komolyan nem tudom, hogy ezt hogyan szokták megoldani a gyakorlatban.

Az is érthetetlen számomra, hogy tavaly ez még nem okozott volna gondot, csak a vezetőváltás óta, holott a szabályok ugyanazok voltak.

2013. júl. 13. 09:09
 12/23 A kérdező kommentje:
10-es válaszra: a papír volt az első, amit beadtunk.
2013. júl. 13. 09:10
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Azert nem adjak be, mert nem vallaljak a felelosseget egy esetleges allergias reakcioert. En iskolaban dolgoztam, rendszeresen jottek a lanyok menstruacios gorcsre gyogyszert kerni. A hazirendbe egy ido utan bekerult, hogy az iskola szemelyzete nem adhat semmilyen gyogyszert a gyereknek esetleges allergias reakcio miatt.

Bolcsodenben, ovodaban a beiratkozasnal rakerdeznek a gyogyszerallergiara es annak fuggvenyeben magas laz eseten adnak be gyogyszert es azonnal hivjak a szulot.

Ertem en, hogy rosszul esik a szulonek es a gyereknek is, ha nem kaphat gyogyszert, de inkabb ez, minthogy egy addig ismeretlen allergias reakcio miatt sulyos gond legyen. A pedagogus se ertekelne a kiskoru gondatlan veszelyeztetese miatt inditott pert....

2013. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nem akarok túl hosszan lovagolni a kérdésen, de akkor szerinted mi a megoldás?

Ez nem rosszul esik, nem esik rosszul kérdése, itt arról van szó, hogyan fog így oviba járni a lányom.

Nézzük a mi esetünket. A kislányom baba kora óta szedi ezt a gyógyszert, soha nem volt baja tőle. Szakorvos írta elő. Ha elmarad a szedése, visszafejlődik. Nem adhatom be neki reggel, vagy délután, mert étkezés után kell bevennie. Akkor most ne járjon oviba?

2013. júl. 13. 10:00
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg a kérvényt, ahogy már javasoltam. A szakorvos pedig leírhatja, hogy a szernek nincs mellékhatása, de nagyon fontos, hogy szedje.
2013. júl. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Úgy lesz, és köszönöm a tanácsot. Remélem hamar megoldódik a probléma. Igazából az lenne a legjobb, ha ez az egész országosan lenne szabályozva. Szakorvosi javaslat, gyógyszernapló, stb...
2013. júl. 13. 10:09
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolni sajnos nem tudok, csak elgondolkodtam, velünk mi lesz.

Kislányom jövőre, 2014-ben kezdi az ovit. Őneki vele született hörgőszűkülete van, mellette asztmás és légcsőhurutos. Állandó gyógyszerei reggel és este vannak, napközben nem kell neki semmi állandó (egyenlőre), de hirtelen felléphet bármi. Előre félek, mi lesz vele az oviban. Bevihetem-e a rohamoldó gyógyszerét? Beadják-e neki? .... Sok-sok kérdés felmerült bennem is.

Nagyobbik gyermekem már ovis. Ő egyszer lázasodott be az oviban. Egyből hívtak, hogy ez és ez a helyzet, ennyi a láza. Megyek-e érte egyből, vagy adjanak neki lázcsillapítót. HA igen, akkor milyent. Itt több féle gyógyszer van készleten, és csak a szülővel való egyeztetés után adják be neki bármelyiket is.

Remélem megoldódik a problémátok!

2013. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd csak, mit találtam: pár házirend, ahol megengedett a tartós gyógyszerek alkalmazása. Lehet, hogy a ti ovitok házirendjében is szerepel, nézz utána


[link] 15.o

[link]

[link]

2013. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Megnéztem a házirendet, és tényleg:-)

"Gyógyszert az óvodában nem adunk be! Ez alól csak a krónikus betegségben szenvedő gyerekek kivételek a kezelőorvos igazolása alapján."

Gond letudva. Csak azt tudnám, hogy mégis miért állították az ellenkezőjét? A házirend friss, a szülőin kaptuk.

2013. júl. 13. 10:46
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyszerűbb nekik. :) Mindenesetre írásban add be, hogy a gyerek állandó gyógyszert szed, kéred a beadását és mellékeld a szakorvosit is. Egy példány az óvodavezetőnek, egy a jegyzőnek - ez feltüntetve a leveleken- és tértis ajánlott
2013. júl. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!