Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Volt már valaki úgy, hogy a...

Volt már valaki úgy, hogy a gyermeke nem volt hajlandó enni az óvodában?

Figyelt kérdés
Még egy falatot sem?
2013. júl. 23. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.Enyém is pl,és egy kisfiú a csoportjában szintén.
2013. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Óvónéni vagyok, és a mi csoportunkban is előfordul, többnyire a beszoktatós gyerekeknél, hogy nem akarnak enni. Ilyenkor kínálgatjuk őket, és idővel biztos lesz valami, amit megkívánnak. Mondjuk ezek elsősorban a sütik szoktak lenni. :)
2013. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De szeptemberben lesz egy éve már, és nem akar javulni a helyzet. Még meg sem kóstolja, még az édességeket sem. Nem hisztizik, meg semmi ilyesmi. Egyszerűen csak ül csendben.
2013. júl. 23. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A lányommal két éve szeptember végén kezdtük az ovit (először), akkor még nem volt egészen 3 éves (novemberi). Nem evett, nem ivott, sokat sírt. Amúgy is kicsike, vékony gyerek, és mindent összevetve és átgondolva úgy döntöttünk hogy nem viszem egyenlőre. (Itthon voltam/vagyok az ikeröccseivel) Tavasszal ő mondta hogy menni akar. Onnantól evett, ha etették. Önmaga akkor sem még. Következő ősszel már eszegetett maga is, de etették is. Most már eszik, illetve most nyáron nem jár, ősszel már középsős lesz, meglátjuk, de szerintem nem lesz gond vele.


Egy másik kisfiú már két éve jár, kezdte amikor a lányom is, őt nem vették ki, és ma is alig eszik meg pár dolgot ott. Inni iszik, az anyukája viszi neki a kaját (kiflit pl) mikor meg érte délután, azonnal eszi is. Van itt az oviban pszichológus, beszélgetett a gyerekkel, de nagyon sokat nem ért el nála, és csak pár alkalom volt.

2013. júl. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Otthon eszik rendesen, vagy otthon sem?

Ha altalanossagban rossz evo, es otthon sem eszik, akkor azzal nem nagyon lehet mit csinalni, hozzank is jar most egy ilyen kislany, mindenfele kivizsgalasokra hordjak.

Ha otthon eszik, es csak az oviban nem, akkor az meg tiltakozas. Vagy nem szeret jarni, vagy meg nem szokott meg.

Ott foznek vagy beszallitott kajs? Ez sem mindegy.

2013. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van a csoportomban, igen. Az egyikük otthon is csak bizonyos ételeket hajlandó megenni, a másik gyermek pedig fokozatosan elkezdett enni. Először etettük, aztán áttértünk a jutalmazásra. Ha megkóstolta az ételt, akkor utána kaptak valami finomságot a gyerekek. Hosszútávon ez nem a legjobb módszer, de reméljük, hogy szeptembertől már megoldódik a helyzet. A probléma forrása az volt, hogy otthon válogathatott a gyerek, de ez ugye az óvodában nem lehetséges.
2013. aug. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!