Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csináljak? Erőltessem a...

Mit csináljak? Erőltessem a szobatisztaságot vagy inkább vissza a bölcsibe?

Figyelt kérdés

A tanácsotokat kérem, mert én már kész vagyok.

Ma volt első napunk az oviban, a kislányom novemberben lesz 3 éves és még jelét sem mutatja annak, hogy szobatiszta lenne. 2 hónapja próbálkozunk a pelus nélküli életre, de sosem sikerül. Ezzel nincs is gond, majd megérik rá, nem akarom erőltetni. (Érdekes, hogy a nagyobbik lányom 2 évesen már azt sem tudta mi az a pelus...)


szóval az ovi bevette így is gyerkőcöt, hogy nincs még 3 éves, én a beiratkozáskor mondtam is az ovivezetőnek, hogy még nem szobatiszta és nem is nagyon látom, hogy szeptemberre majd az lesz, azt mondta nem gond, megoldják.

Erre ma az oviban közli velem az óvónő, hogy a gyerek nem is járhat pelenkába oviba, így vigyem haza mindig délben... (itt már felszaladt a szemöldököm, mert mégis ezt hogy kellene megoldanom?) amúgy meg nem pelusoznak, leveszik róla a pelenkát és vigyek több váltóruhát...

az most mindegy, hogy nem értem miért egyszerűbb naponta 5ször öltöztetni, mint kétszer, háromszor lecserélni róla a bugyipelenkát, mindegy.


Szóval most totál tanácstalan vagyok mi legyen. Menjen vissza bölcsibe? Hagyjam az óvónőkre és legyen mindig tiszta pisi a gyerek? 2 hétig megoldom, hogy hazahozom, mert szabira jöttem direkt, de utána nem tudom hazahozni. 2 hét alatt meg biztosan nem lesz még alváshoz is szobatiszta....


Ki mit tenne a helyemben?


2013. szept. 2. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Az nem jó, ha mindig csupa pisi a gyerek, mert előbb-utóbb megfázik. 2 hét alatt pedig nem jó erőltetni a szobatisztaságot, mert annál rosszabb lesz. Szerintem inkább még menjen vissza a bölcsibe,amíg nem lesz szobatiszta a saját üteme szerint.
2013. szept. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is inkább a bölcsire szavazok
2013. szept. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem arra játszanak az óvónők, hogy ha csipi a pisi a selyhaját, akkor csak rájön, hogy szólni kellene inkább.

Háát, nem tudom mi a megoldás, de szerintem 2 hét alatt simán megjöhet. Egyrészt az előbb említett ok miatt, másrészt ciki lesz neki, hogy a többiek wc-re mennek ő meg bepisil. Egyik pillanatról a másikra jöhet a változás.

Szerintem ezt a 2 hetet próbáljátok meg így és utána dönts. Azért az elég nagy törés lenne a pici életében, ha visszavinnéd a bölcsibe.

2013. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

lehet hogy a bölcsihez meg túl nagy lenne,és nem fejlődne.

én megpróbálnám az ovit-lehet,hogy majd cikinek érzi,hogy ő még nem pisil a wc-be,és sikert érnek el. addig is sokat bíztasd ott hon,és magyarázd el,hogy az oviban már nem lehet pelusba. nem is mondd semmit,hogy miért nem akar a wc-be pisilni?

2013. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a véleményeket, tanácsokat.
2013. szept. 2. 18:42
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem félreértetted. azt, hogy nem teljesen szobatiszta egy gyerek, azt megoldják az oviban- átöltöztetik ha baleset van.

azt nem oldják meg, hogy pelust cseréljenek, nem tehetik, ugyanis a pelenka veszélyes hulladéknak számít, nem tárolhatják, tehát az ovi területén elméletileg nem lehet kidobni pelenkát, ellentétben a bölcsivel.


szerintem 2 dolgot tehetsz, egyik, hogy leveszed róla a pelust, oviba beviszed délelőttre, otthon szintén nincs pelus és meglátod 2 hét alatt kialakul-e valami, ha nem menjen vissza bölcsibe, mert senkinek se lesz jó ha napjában többször bepisil, felfázik, azonkívül az ovisok már gúnyolódhatnak is emiatt, nem éri meg.


vagy ha nem szeretnéd "kényszeríteni" (bár ez nem kényszerítés, hanem a szobatisztaság menete, de ez nem ide tartozik), akkor hagyod és menjen bölcsibe. esetleg ebben az esetben megbeszélheted az óvónőkkel, hogy ha szobatiszta lesz, átveszik.


és ha már kérdezed, hogy mit tennék a helyedben, én mindenféleképpen levenném a pelust róla. 3 éves nem azért nem szobatiszta mert nem érett rá, hanem mert vagy ő vagy anya lusta és ne vedd sértésnek. nyilván kényelmesebb neki is a pelus, na meg te is azt írod, hogy a pelus levétele kényszerítés, tehát nálad sincs meg az elszántság gondolom

2013. szept. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

direkt ezért írtam a bevezető kérdésben, hogy a nagyobbik gyerekem 2 évesen már azt sem tudta mi az a pelus, hogy elejét vegyem annak, hogy valaki engem hibáztasson ;) a kisebbel sem csináltam másképp semmit.

Nyár eleje óta próbálkozunk, ha nem érett meg még arra, hogy tudja ezt a dolgot kezelni, azzal nem tudok mit csinálni.

2013. szept. 2. 20:43
 8/10 A kérdező kommentje:
talán még csak annyit, hogy sajnos az oviba menetel kényszerhelyzet volt, bezárták a bölcsit felújítás miatt. Tehát vagy aközött választhattam, hogy 1 év alatt 3 új helyre szokik be a gyerek és jövő szeptemberben megy oviba, vagy ez a "pisis" helyzet. :S
2013. szept. 2. 20:46
 9/10 anonim válasza:
Szerintem ha a régi bölcsibe vissza nem tudod vinni, akkor inkább maradjon az oviban, mint egy harmadik új helyen. Az állandó váltakozás megzavarja és még nehezebben lesz szobatiszta. Egyébként, csak hogy megnyugtassalak, a mi kiscsoportunkban szinte minden gyerek állandóan bepisil. Ez attól is van, hogy épphogy 3 évesek, (majdnem mind nyári)meg attól is, hogy az óvodakezdés nagyon nagy stressz, új hely, szabályok, elvárások, megfelelések, mindez anya nélkül. Télen amúgy is túlfűtik az óvodákat, megfázni nem fog és ha látja a többieket elmenni a wc-re, előbb-utóbb megtanulja Ő is. Biztos, hogy Nálatok is sok gyerek pisil be, nem csak a Tied, ez még normális ebben a korban és élethelyzetben:-)
2013. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi Neked is:) marad az oviban. Hétfőn délután levettem róla a pelenkát, kétszer pisilt be (mindkétszer itthon) az oviba egyszer volt becsurizás:) éjszakára még kapott pelust, ma este azt mondta nem kell pelenka! Biztosan be fog pisilni, de sebaj, nagyon jó úton halad!
2013. szept. 5. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!