Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai ottalvás?

Óvodai ottalvás?

Figyelt kérdés
A problémánk a következő: két kisfiunk van, 5 és 4 évesek. Ugyanazon óvodába járnak, a nejem most várandós a legifjabb családtagunkkal, akit szeptember 20-a körül várunk. Eddig minden rendben is lenne, de mivel a párom nem dolgozik a két nagyobb fiamat haza kellett hoznia minden délben. Most hogy sűrűsödnek a vizsgálatok nem feltétlen tud(na) értük menni délre az oviba ezért kérte a vezető óvónőt, hogy hagy legyenek ott alvósak, mert a vizsgálatok miatt nem fog tudni értük jönni délben mást pedig nem tudunk megkérni erre. Erre a válasz az volt, hogy: oldjuk meg. Nagy kegyesen megengedte a vezető óvónő, hogy a pici megszületése után egy hónapig lehetnek ott alvósok, amíg összeszokik a kicsivel. Nem tudom, hogy jogilag ez hogy működik, de tegyük fel, hogy a vezető óvónő saját hatáskörben ezt eldöntheti. De akkor miért van az, hogy csomó gyesen lévő anyuka gyermeke ott alhat? Szerintem ez messze kimeríti a hátrányos megkülönböztetést. Szóval volt-e valakinek ezzel kapcsolatban története, esetleg javaslata a megoldásra. Az óvodaváltás, csak legvégső esetben jönne szóba, de ha kell ezt is meglépjük. Előre is köszönöm a építő jellegű kommenteket!

#óvoda #ottalvás #vezető óvónő
2013. szept. 4. 14:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

nem hagyott nyugodni a dolog, találtam egy érdekes cikket:

[link]

2013. szept. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2%
Most komolyan miért okoz nektek nehézséget hazavinni a gyerekeket ha már az anyuka úgyis otthon van?
2013. szept. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom van-e gyermeked, de amennyiben nincs vázolnám azon nehézségeket, ami egy újszülöttel jár. Nem egyszerű a picire vigyázni, etetni, tisztába tenni, mindamellett a házimunkát is elvégezni úgy, hogy a gyerekeid hozzávetőlegesen 4 órát vannak óvodában. Nem kívánom, hogy megértsd, nekünk problémát okoz. Kérlek azért a kíváncsiságom elégítsd ki, hogy csak egy okoskodó kekec vagy-e vagy egy tapasztalt szülő, aki olyan vérprofi, hogy egy néhány napos újszülöttel és két 5 évnél fiatalabb fiúval flottul elboldogul egyedül otthon.
2013. szept. 4. 20:33
 14/20 anonim ***** válasza:
56%
Kár hogy a kérdezőt nem lehet felpontozni :)
2013. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk ők kérdezték, hogy mikortól alszik már ott, én jelenleg nem dolgozom, munkát keresek, így én tartom feleslegesnek, hogy ott aludjon addig még nem találok valamit.

Másik oviban, ahová egyik barátnőmék gyerekei járnak, simán ott alszanak a nagyok, holott ő otthon van a legkisebbel.

2013. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

Most komolyan 12-es! Van neked gyermeked? Tudod mit jelent az hogy szoptatási idő????

Az anyuka nem kaphatja fel az újszülött csecsemőjét reggel 7-kor, hogy na indulás gyerekek, a kicsi meg lóg még a cicin, mert nem fejezte be az evést, és induljanak neki télen szélben, sárban, fagyban, hóban egy újszülöttel, plusz két kis gazfickóval, akik tuti nem az a pocsojakikerülős nyugodtan sétálok anyu mellett típusok. Délben meg ugyanez visszafelé. Van olyan hogy alvásidő is!!! Tudod mennyit alszik egy csecsemő??? Szoptatást sem szakíthatja meg az anyuka hogy hoppá, indulás. Oké, mondhatod hogy babakocsi is van a világon, igen van, de olyan is van hogy kimerültség. Én egy újszülött után is hulla voltam az első időkben, nemhogy még kég kisebb is ott garázdálkodna.

De ha figyelmesebben olvasta volna a kérdést, itt inkább a jogi, a jogszabályi része a lényeg, nem az elvi. Az elveit és nézeteit tartsa meg mindenki magának.


Apukától kérdezem, jutottatok-e azóta valami eredményre?

2013. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nos úgy tűnik jutottunk előrébb a dologban. Ez az óvoda egy napköziotthonos óvodacsoport tagintézménye, ahol vannak helyi vezető óvónők és van egy, mindet koordináló vezető óvónő. Eddig mi csak a helyivel tudtunk/tartottuk szükségesnek az egyeztetést, de a feleségem elment a fővezető óvónő fogadóórájára, ahol vázolta a helyzetet, aki egyrészt átérezte a problémát, másrészt ígéretet tett, hogy a helyi vezető óvónővel megpróbálnak mindenkit kielégítő megoldást találni a kialakult helyzetre. Remélem tényleg sikerülhet:) Köszönöm a segítő kommenteket, nem is gondoltam, hogy ennyi jó szándékú, segítőkész ember siet a segítségünkre.
2013. szept. 5. 15:42
 18/20 anonim ***** válasza:
9%
Igen van gyermekem, egy 4 éves és egy 9 hónapos. Ezért is tartom feleslegesnek oviba adni a nagyobbat. Jól elvagyunk mi hárman otthon. Majd ha egy év múlva megyek vissza dolgozni akkor beadom, elég lesz neki annyi.
2013. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Látom a matek nem az erősséged, mert itt 3 gyerekről van szó nem kettőről. A másodiknál ez nem is volt olyan problémás egyáltalán. Legközelebb akkor írj, ha majd a harmadikat várod 3 év múlva és a két nagyobbra nem tudsz annyi figyelmet szentelni fegyelmezés terén, mint amennyit kellene.
2013. szept. 5. 18:30
 20/20 anonim ***** válasza:

A mi ovinkban is kispécizik azt, akinél kisbaba van otthon, vagy terhes, vagy munkanélküli. Szinte az összes ilyen anyuka hazahordja a gyerekét ebéd után, kivéve azt az anyukát aki egyszerűen közölte, hogy szó sem lehet róla.

Vagyis, ha lenne ilyen szabály hogy nekik kötelező hazavinni a gyereket, akkor valamire hivatkoznának az "ellenkező" anyukának, de mivel nincs, ezért nem mernek tovább erőszakoskodni. Csak azokkal merik ezt megcsinálni, akik nem mernek visszaszólni, vagy nem mennek feljebb panaszt tenni.

Remélem hogy nektek sikerül megoldani a bent alvást!

2013. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!