Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák, akik otthon vannak?

Anyukák, akik otthon vannak?

Figyelt kérdés
A gyermek oviban, anyuka otthon(vagy nincs még a kicsi 3, vagy munkanélküli stb.) . Van-e itt ilyen? A gyermeketekkel kivételeznek-e ilyen esetben? Olyanra gondolok, hogy hazajárós legyen, mert anyuka úgyis otthon van! Az én gyermekem nincs még 3, december végén fogja betölteni, mégis fél 11-kor javasolják, hogy vigyem haza. Azt mondják, azért, mert még kicsi.
2013. szept. 17. 08:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem van,a ket kicsi ovis.Negyed egyre megyek ertuk az oviba.
2013. szept. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 3,5 éves a kisfiam 17 hónapos.A lánykám 2 hete jár oviba és múlthét pénteken mondta nekem az óvónéni, hogy látja nagyon jól érzi magát Lilla, és megbeszélték, hogy hétfőre viszi a kispárnáját.Igaz ez nem jött össze mert beteg lett, de mégis javasolták, hogy aludjon ott, ha szeretne, pedig tudják otthon vagyok a kicsivel.Szerintem csak azért mondják, hogy vigyék haza az anyukák, hogy délután minél kevesebbel legyen "gondjuk-bajuk"....pedig ilyet nem is javasolhatnak, nincs ilyen törvény, hogy haza kell vinned délbe a gyereket, ha nem dolgozol....főleg ha a gyerek jól érzi magát és maradni szeretne....
2013. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem vinném haza. Az én fiam szeptemberben kezdte az ovit, van egy 2 éves lányom és 16 hetes vagyok a 3. babával. Viszont még dolgozok, a 2 évesemre a nagymama vigyáz. De miután megszültem, akkor is ott fog a fiam az oviban aludni, mert nem fogok 12-13 óra között alvásidőben egy babával és egy nyűgös kislánnyal rohangálni, ráadásul mire hazaérnék, a fiam sem aludna, mert itthon nem szokott, ritkán, az oviban meg alszik, így nincs hiszti és kipihentek a gyerekek is.

Én nem hoznám haza, főleg nem fél 11-kor, ebéd előtt. Amúgy napi 4 óra kötelező az óvodában, igaz idén még csak 5 éves kortól, de jövőre már 3 éves kortól. Ugyanakkor nem kötelezhetnek rá, hogy ebéd előtt, vagy ebéd után hozd haza, ilyen törvény nincs. Az meg hogy kicsi, csak kifogás, az óvónők kevesebb gyerekkel akarnak foglalkozni és mindig haza akarják vitetni azokat a gyerekeket, akiknek az anyjuk otthon van. Én ha otthon leszek, akkor is 15 óra után megyek majd a fiamért és majd a lányomért is. Nálunk az ovi 17 óráig van nyitva, ha a gyereket felvették, akkor addig maradhat, amíg az ovi nyitva van.

2013. szept. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
En ugy tudom az ovoda nem koteles a gyereket delutanra is bent tartani ha az anyuka otthon van.Es ebben teljesen igazuk is van.Az viszont erdekes,hogy neked fel 11-re kell menned erte.Reggel mikor viszed?
2013. szept. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Reggel 8-ra viszem. Pedig ugye még utána mennek az udvarra játszani, és nem hiszem, hogy egy órát nem tudna még játszani, főleg kint. De nem akarok összetűzni már az óvónővel így azt teszem, amit mond. Annak örülök, hogy ügyesen kezd beszokni most már, úgyhogy nem sírdogál!
2013. szept. 17. 08:33
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Pár napig rám is ferde szemmel néztek, amikor nem vittem haza ebéd után, de nem szóltak. Szóltak volna be, akkor aztán... Sajnos volt elég gondom, nem tudtam volna figyelni rá abban a 2-3 órában, ott meg legalább jó helyen volt, társaságban, felügyelettel.
2013. szept. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
4-es, az ovi nem kötelezheti arra a szülőt, hogy vigye haza délben, mert otthon van. Linkeld be légyszi azt a törvényt, vagy jogszabályt. Ezzel mindig próbálkoznak az óvónők, hogy kevesebb gyerek legyen délután! Ráadásul délután is vannak fontos foglalkozások, amiről jó, ha a gyerek nem marad le. Pl. nálunk délután van sószoba.
2013. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Lepontozhattok, de én úgy gondolom, egy ilyen kicsi gyereknek elég ennyi idő is az óvodából. 2 éves a drága, ne legyen már egész nap ott, mikor az anyukája otthon van, és tud vele foglalkozni. Más lenne, ha kénytelen lenne (munka miatt) ott hagyni őt du. 4-ig, de így egy ilyen kicsinek elég a közösségből az a napi 3,5 óra is.
2013. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem ebédelt volna bent, hazavittem volna. De azt nem értem, hogy miért nem maradhat fél 12-ig mint a többi hazajárós v. épp 12-ig?
2013. szept. 17. 09:14
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhetnek arra,hogy hozd haza ebéd után. Arra meg főleg nem,hogy fél 11-kor menjél érte :O ezt nem is értem.

Nekem a nagy 3 lesz novemberben, a kicsi most töltötte az egyet. A nagy félnapra heti 3 alkalommal járt fizetős bölcsibe,mert kellett neki a gyerektársaság, három nap alatt beszokott, soha semmi probléma nem volt, kivéve,hogy ha mentem érte fél 12-kor visítva hoztam el egy pár alkalommal,mert nem értette, ő miért nem ebédelhet ott és alhat ott a többiekkel. 2--án kezdtük az ovit 4-én már ott is aludt. Imád járni, persze vár már nagyon, de minden reggel negyed 7kor már fenn van és menjünk mááááááááár oviba :) Az én gyerekemnek kevés lenne a napi két óra, nyilván mindenki ismeri a sajátját. Nálunk kifejezetten kérték az óvónénik,hogy ne törjük meg a gyerek szokásait, aludjon csak az oviban

2013. szept. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!