Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen ajándékot adtok az...

Milyen ajándékot adtok az óvónőknek karácsonyra?

Figyelt kérdés
a dadus ugyanazt kapja?

2013. dec. 6. 06:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%

Sziasztok, remélem, a válaszom nem kelt indulatokat és ne fog leszólni senki.

A magánoviban, ahová járunk nem ünneplik a karácsonyt, de van másféle ünnep.

Itt a szülők, gyerekek hasonló körülmények között élnek és egyáltalán nem számít "nyalásnak" az, ha megköszönjük a pedagógusok munkáját egy kis aprósággal.

Általában mindenki olyan dolgot ad, aminek az elkészítésében a kicsik is részt vesznek.

Mi festettünk a kisfiammal egy képet, aztán csillámporoztuk, a keretre ragasztottunk dekorgumis díszt, rányomdáztuk az óvónéni nevét stb.- és ennek si tudnak igazán örülni. Ehhez könyvutalványt adtam még, hiszen az egy kedves gesztus.

Írtunk egy személyes, szép képeslapot is, a kisfiam pedig "aláírta" )körberajzoltuk a kezét :) Mindenkinek egyedi szöveget írtunk, a kisfiam nevében megköszöntük a gondoskodást és a szeretetet.

Természetesen a dadusnak is, hiszen ő is vigyáz a gyerekekre és szívvel-lélekkel végzi a munkáját, az ő dolga is nagyon hasznos és fontos.

A közös csoportpénzből is vettünk ajándékot nekik.


Sőt, a gyerekek is készítettek a szülőknek olyasmit, amivel tényleg nagyon sokat dolgoztak, sőt volt közös program is a család, gyerekek és a pedagógusok részvételével. Ott volt közös teázás/kávézás, beszélgetés stb.


Mi a védőnéninket is szeretjük, neki is és a doktorbácsinak is készültünk aprósággal, amikkel sokat dolgoztunk :) Közben pedig arról beszélgettem a kicsivel, hogy kinek miért lehetünk hálásak, kinek mit tudunk megköszönni... jó érzés és sok apró ajándék készül az évnek ebben a szakaszában.


Szerintem nem szabad leszólni azt, aki ilyen módon (is) megköszöni valaki munkáját, ha azt jószándékkal, szívből és minden érdektől mentesen teszi.

Egy szép kép, egy szelet csoki, egy kedves képeslap pedig tényleg csak egy gesztus.

Aki akar ilyen módon köszönetet nyilvánítani, hagy tegye, aki nem, az pedig hagy döntsön így. Senki nem érdemli meg a leszólást.

Szép napot mindenkinek.

2013. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
57%
bár nem ovoda de a fiaim osztályában mikulásra,és karácsonyra évzárora is adunk a tanitoknak ajándékot ,közösen ,osztálypénzböl ,tehát nem kerül külön pénzébe senkinek,mint amit amugy is be kéne fizetni.
2013. dec. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
58%

Mi nem vettunk ajandekot hanem a kisfiam keszitett hama gyongybol (termeszetesen segitseggel) hopelyheket. En kivasaltam oket, kotottunk ra madzagot es ezeket vitte be pont tegnap Karacsonyra. Van egy hatalmas 10ezer gyongyot tartalmazo dobzounk meg egy kor es csillag alaku tabla amin ezeket kirakja. A ket tabla atlatszo igy ala tudom tenni a mintat es o nagyon ugyesen kirakja az o kis szinkombinaciojat. Rengeteg mintat lehet letolteni az internettrol. Ilyet keszitunk a nagybacsiknak, nagyneniknek karacsonyra. Az ovoneniknek nagyon tetszett, ki is van rakva a terembe. Szinten az ovi szamara keszitett kis szivacs karacsonyfat. Hobby boltban vettem szivacs fenyot es hozza vannak szivacs matricak. Csak lehuzd es ragaszthatod is. Nagyon mutatosak. Egy kis cetlitre rairtuk, hogy "Boldog Karacsonyi Unnepeket kivan szeretettel XY" es ebbol is vitt az oviba. Kisfiam imadja ezket kesziteni es nagyon nagy orommel vitte az oviba.


[link]


[link]


Amit a nagyszuloknek keszitunk az matrica mozaik. Egy dobozban van disz es ra kell ragasztani a kulombozo formaju matrica mozaikokat. Ez is jo sajat kezuleg keszitett ajandek lehet. A kisfiam ezt is nagyon szereti. eddig dinoszauruszos meg autos volt neki. Most rendeltem meg en is a Karacsonyit, hogy majd elkeszitjuk:


[link]

2013. dec. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
29%
Semmit mert felénk ez nem szokás.
2013. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
11%
Ez a munkájuk nem értem miért kellene külön megjutalmazni őket. Én tényleg nem sajnálok senkitől semmit,de engem vagy a hozzám hasonlókat ki jutalmaz meg 12 -órás mindennapi meló, öt napon keresztül és minimálbér.
2013. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
12%
...ja és az elsőnek van egy kis igaza...
2013. dec. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
71%

az,hogy valakinek ez a munkája-oké-de egy kis figyelmesség attól még jól esik.ha a szülésért 100-eket adnak,akkor ez is beleférhet,ha a kérdező igy gondolja.nem tudom neked mi a munkád-de sok helyen van(egészségügy,postás, stb) ahol valamit adunk a munkabérük mellé.csak sajnos ilyen a világ,ha valaki kedves akar lenni-akkor az seggnyalás.szivesebben adok a gyerekem óvónőjének-aki ,ha megérdemli -tényleg szivét lelkét beleteszi a munkájába,szereti,gondozza,tanitgatja-mint pl az étterembe ,ahol igy illik.de nem kell-nem ez volt a kérdés,hanem,aki ad,az mit.és igen,a dajka néni is megérdemli

(még mindig az óvónéni voltam)-és nem haza akarok beszélni

2013. dec. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
14%
Az a munkája hogy figyeljen a gyerekedre, ezért kapja a pénzt. Még szép hogy elvárom hogy ügyeljen a gyerekemre amíg én máshol robotolok. És ha már szeretet ünnepéről van szó akkor valaki olyannak ajándékozzatok süteményt meg egyéb finomságokat akik ebben a hidegben az utcán halálra fagynak és egyedül vannak. Nekik ez nem ajándék hanem szimplán az életben maradás feltétele. A karácsony ne az ajándékozásról szóljon már. Ébredjetek.
2013. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
2%
Ki az aki itt mindenkit lepontoz ?
2013. dec. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
73%

de egy gusztustalan válaszok érkeztek!

Én sem vagyok gazdag,de nekem évente 2-3 alkalommal belefér a költségvetésbe egy-egy apróság,mint év vége,Karácsony,vévnap.Az valóban igaz,hogy ezért kapják a fizetésüket,de ezért kapja a pincér is,akinek borravalót adunk,meg a futár,meg az orvos és még lehetne sorolni,de az óvónők a gyerekeink egyéniségét,fejlődését határozzák meg.Amit szerintem nem seggnyalás egy csokival megköszönni,de egy kis figyelmesség mindenkinek jól esik

egyébként én tavaly vettem kézi horgolású angyal karácsonyfa díszt,és egy bonbont.a dadusnak is,mert ő is rengeteget fárad a gyerekemmel.

és idéznék az egyik válaszolótól,igen,elvárja az ember,hogy amíg robotol,addig vigyázzon a gyerekére az óvónő,de ő nem csak vigyáz,hanem pótszülőként bánik a gyerekkel,neveli,tanítja.és ha tényleg úgy bánik vele,hogy meg vagyok elégedve,miért ne kaphatna egy apróságot

2013. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!