Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Engednéd a gyereked iskolába,...

Engednéd a gyereked iskolába, ha okt.30-án tölti be a 6 évet?

Figyelt kérdés
szeptembertől felvennék az első osztályba.
2014. jan. 22. 16:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
nem engedném! Még kicsi, inkább játszon még egy évet az oviban
2014. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem engedném! Még csak 5éves.
2014. jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

hogyhogy felvennék?? nem úgy van, hogy aug végéig kell betöltenie a 6-ot hogy suliba mehessen?

Amúgy még ha szeptember eleje lenne akkor talán, de azért ez + 2 hónap. Inkább ovira szavazok még egy évet.

2014. jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem meg ez a 2 honap nem olyan sok, hogy latatlanba allitani lehessen, nem iskolaerett. Valamelyik gyerkoc mar az, valamelyik nem. Valamelyik jar mar 10 honaposan, valamelyik nem. En szakemberrel megnezetnem, hogy szellemileg, es fizikailag erett-e ra, es ha igen, mehetne. (mondjuk en is ugy tudtam, hogy aug. vegeig kell toltenie, de lehet en vagyok tajekozatlan)
2014. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az óvónők szerint érett rá. Egy éve jár oviba, ráadásul most különböző okok miatt fél évet ki kell hagynia az oviban. Kb májustól járna ismét.
2014. jan. 22. 16:43
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg az augusztus 31 a határ, de nem hinném, hogy ne lehetne ettől eltérni. Nekem is volt olyan osztálytársam, aki szeptember végén született, több mint 1 évvel volt fiatalabb többeknél. A kérdésre válaszolva: ha egy tényleg jó képességű gyerekről van szó, akkor nem hiszem, hogy gondot okozna neki. De: a mostani elsősöknek általában 5 órájuk van, néha 6. Ez egy még nem 6 éves gyereknek (sőt, még a 7nek is) nagyon sok. Igazából bármily okos, a fizikai megterhelés miatt nem engedném. (szerencsére az enyém decemberi, nálunk fel sem merül)
2014. jan. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Biztos, hogy nem küldeném 5 évesen iskolába!!!!
2014. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

erre semmi okosat nem mondhatunk.

Hozhazunk példákat, de a gyerekedet nem ismerjük.

Nekem most kapott diplomát nyáron a keresztlányom, ő októberi volt, nem volt még hat éves, amikor általánosba ment. az orvosin körberöhögték, mert az anyukájával ment beiratkozni (nem volt még 18, nem írhatott alá). Az öcsém meg augusztus közepén volt 8, utána kezdte a sulit, és még így is szenvedett.

2014. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
általában 5 óra?? A fiam most elsős. Kedden 7 órája van, az összes többi napon 6. Szerdán van egy "lyukas óra".
2014. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
#9. Nálatok így van. Akivel én beszéltem, ott meg nem. De ha annyi órája van, akkor pláne nem engedném 6 évesen se.
2014. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!