Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Engednéd a gyereked iskolába,...

Engednéd a gyereked iskolába, ha okt.30-án tölti be a 6 évet?

Figyelt kérdés
szeptembertől felvennék az első osztályba.
2014. jan. 22. 16:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
törvény írja elő az óraszámokat az iskolában... hadd kezeljem fenntartással amit valaki írt, hogy napi hat és 7 óra elsőben...
2014. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

4. vagyok, aki szembe megy a tomeggel. :)

Igazabol ezt neked kell tudnod, te latod, hogy mennyire tud figyelni huzamosabb ideig egy dologra, elbirna-e az iskola taskat stb.

En 2 ok miatt gondolkodnek el rajta: Az egyik, hogy egy kedves baratnom Ukrajnaba kezdte az iskolat 5 es fel evesen, majd atjottek ide. Mindezek ellenere vilag eletebe kituno tanulo volt, semmilyen hatranya nem szarmazott a korai kezdesbol.

Masik:egyre nehezebb a palyavalasztas a fiataloknak, es en pl. nagyon orultem, hogy nem voltam evvesztes, mert igy erettsegi utan nyugodt szivvel halaszthattam egy evet, hogy rajojjek mit akarok csinalni ropke 40 evig. Ha evvesztes is lettem volna, az mar 2 ev csuszas az idoben, vagyis 26 evesen fejeznem be az egyetemet.(amin ugy tanulok, hogy meg veletlenul se csusszak plusz 1 evet) Utana munkavallalas, es csak utana gyerek. En ezt kesoinek tartom, epp ezert vagyok roppant halas, hogy idejeben mehettem iskolaba. Ezt nokent irom, fiuknal kicsit mas a helyzet, naluk szerintem nem szamit sokat az az egy ev. A lenyeg, hogy ezt a "megsporolt" evet en kulfoldon tolthettem, legozas helyett.

Ettol fuggetlenul, nagyon sok gyerkoc van, akiknel meg 7 evesen is felmerul bennem, nem-e korai az iskola, de ezt neked kell tudnod. Az ovono mellett, en megkerdeznek meg egy szakembert, mert az ovodai helyek hianya miatt, ok szeretik "lokni" a gyereket az iskolaba. De ezt se tudhatom, lehet nalatok megbizhato az ovono. :)

2014. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én év vesztes vagyok, és én arra szavazok, hogy menjen, ha elég érett rá! Tapasztalatból mondom, hogy nyerne vele. (ha elég érett)
2014. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nálunk okt. 28-án tölti a 6-ot, eszembe sem jutna, hogy iskolába küldjem, pedig nagyon érdeklődő mindennel szemben.

Lehet, hogy rosszul gondolkodom a mai világban, de úgy érzem, hogy a gyerekkorát semmi sem pótolja. Nem járatom mindenféle különórákra (van olyan akinek sakkoznia kell a délutáni/esti programokkal, hogy legyen idő egy másikat bevállalni), csak az angolra, amit az oviban tartanak (rábíztam a döntést a lányomra, hogy akar menni, vagy sem), ill. a táncra, amit már 3 évesen eldöntött, hogy szeretne járni.

Nem hinném, hogy nehezére esne, de lesz ígyis bőven ideje a "komoly" dolgokra. Napi 5-6 órát kötelezően figyelni szerintem még megterhelő lenne neki.

2014. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem küldeném,az enyém júniusban lesz 6 éves,de nem megy iskolába,pedig jó képességű nagyon.(a csoportjából mindenkit "megmentettek" a szeptemberi suli kezdéstől.
2014. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, nem engedném. Barátnőm lánya okt. 3-án tölti a hatot. Az óvónők küldenék suliba, de a barátnőm nem engedi. És nem a szokásos "hadd legyen még egy évet gyerek" szöveg miatt, hanem azért, mert szociálisan éretlen.

Ha a Te gyereked nem csak fizikailag, szellemileg, hanem szociálisan is érett, akkor érdemes meggondolni.

2014. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

én nem engedném!

ha aug 31-ig nem tölti be a 6-ot nem kéne mennie.

hogy hogy csak 1 éve jár oviba?

szerintem van még mit csinálnia az oviban, főleg ha következő hónapok is kimaradnak.

egészségügyi vagy családi okok miatt marad ki?

magánoviba jár?

nem akarom elítélni láthatatlanba az óvó nénit, de kicsit fura a javaslata.

2014. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
nem ,járjon még óviba ,2 fiam van az egyik 7 évesen kezdte az iskolát másik 7,5 volt és jót tett nekik az a + 1 év az osztályukban 1 gyerek van aki 6 évesen ment suliba a töbiek 7 évesen mendtek.
2014. jan. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem is értem, hogy hogy vennék fel. Azt gondoltam, hogy ok, hogy az oviban eltérnek a 3 évtől, de hogy az iskolában is....

Én biztos, hogy nem engedném, nem a gyerek képességei miatt, mert az lehet, hogy megvan (hiszen már szinte minden gyerek ismeri a számokat, betűket oviban, meg írják is amit ugye az iskolában kéne megtanulniuk), de belül azért máshogy működik egy alig 6 éves lelke, mint mondjuk egy szeptemberben 7. évét betöltött OSZTÁLYTÁRSA.

Nem vagyok az a fajta, aki direkt tartatná a gyereket még oviban, én is júniusi vagyok, és köszönöm jól ment a suli 6 évesen, a lányom augusztusi, és ha lehet, ő is menni fog 6 évesen, nekem is voltak aug. végi osztálytársaim akik 6 évesen kezdték a sulit...

De Vekerdy Tamástól olvastam erről több cikkben és könyvében, hogy első osztályban még nagyon sokat számít 1 év korkülönbség. Még ennyi idősen 3 hónapos különbséget mérni lehet, pedig előfordul, hogy pont 1 év van két gyerkőc között... 12 évesen lehet azt mondhatni, hogy 1 év nem számít. Teljesen máshogy él meg dolgokat egy 6 éves, és egy 7 éves, nemhogy még 6 éves sincs...

2014. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Biztosan nem.


Gondolj bele, hogy első osztályban az átlag életkor most kb 7 év.

2014. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!