Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Auti-gyanús kisgyermeked...

Auti-gyanús kisgyermeked milyen óvodába megy/ment?

Figyelt kérdés

Ha szobatiszta volt, evett egyedül, kis segítséggel vagy teljesen egyedül öltözött, békés, nem verekedős, beszélni tudó gyerekről beszélünk, akkor mi a jó megoldás? Integrált speciális óvoda vagy "sima" ovi?


Ami problémát okozhat, hogy keveset játszik csak a kortársakkal. Nem szorongva vagy mert fél tőlük, hanem jobban szeret egyenlőre egyedül játszogatni. A másik ennél nagyobb gond, hogy a szófogadás nem az erőssége. Nem hisztis vagy akaratos, dacos, tehát nem azért nem fogad szót, amiért egy teljesen átlagos gyerek nem szokott, hanem egyszerűen sokszor lezárja a külvilágot és ebből kell pár perc és határozott irányítás, hogy visszajöjjön.


Nagyon aranyos, jókedvű, barátságos gyerek, csak kicsit m tény.

Kinek mi a véleménye, tapasztalata?



2014. jan. 24. 07:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó megoldást leírtak előttem. Én a normál ovira szavaznék (amennyiben ez lehetséges), de gyógyped.asszisztenssel. Ehhez a Tanulási Képességet Vizsgáló bizottságnak kell javaslatot tennie, és a szakvéleménybe beleírni a gyógyped.asszisztenst.

Én azért a normál ovit javasolnám, mert ott neurotipikus viselkedésmitákat lát/tanul a gyermek.

Az én kisfiam sajnos nagyon auti:-( 8 éves lesz az idén, nem beszél, 6 évesen lett szobatiszta, egyedül nem tud öltözni, és az IQ-ját meg sem tudták mérni. Azonban 2 év korai fejlesztés után 4 éves korától normál oviba jár (gyógyped.asszisztenssel. Nagyon szeret az oviban, elfogadták a csoporttársai is, maximimálisan toleránsak hozzá. Kap fejlesztést utazó-gyógypedagógustól, illetve minden nap az asszisztensétől, ezenkívül még privátba hordjuk egyéni fejlesztésre is.

2014. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek is!


Az utolsó két válasz jól mutatja a dilemmám, mert egyszerűen nem tudom hol lenne jobb a gyereknek.

2014. jan. 26. 08:44
 13/22 anonim ***** válasza:

amit a 10-es írt ovi, ahhoz azért elég sok kell.

egy auti gyanús gyereket fel se vesznek, ahhoz SNI kell.

az az óvoda nem a közösségről szól hanem a fejlesztésről.

szerintem autistáknak nem az való, persze ha értelmi sérült akkor nyilván de akkor meg nem gyanún lenne és nem kérdeznéd ugye :)


integrált ovit megkérdezted, van nálatok?

2014. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

A mi diagnózisunk pervazív zavar, ami az autizmus "elődiagnózisa" és SNI-s.


Aki a diagnózist adta, az azt mondta, hogy integrált ovi kell a gyereknek, de ezt a szakvéleményben nem írta le. Tehát egyenlőre papíron van egy pervazív zavarom, amivel önmagában csak szegregált oviba, autista csoportba fogunk szerintem kerülni.

Értem én, hogy itt értenek hozzá a legjobban, de most is egészséges gyerekek közé jár családi napközibe és a pedagógusai is az integrált ovit javasolják következő lépésnek, mert bár vannak problémák, beilleszkedik a csoportba.

2014. jan. 26. 11:57
 15/22 anonim ***** válasza:

13-as, a pervazív zavar az SNI, felvennék. Nem ismerem a gyermeket, én csak leírtam, miért előnyös egy gyógyped ovi, ha tényleg jól működik. Ha integráció áll a papíron, érdemes megpróbálni, de tényleg csak gyógyped.asszisztenssel, egyéni fejlesztéssel.

10-es voltam.

2014. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a papíron nem áll semmi az ovival kapcsolatban. Ahova most jár onnan tudok pedagógiai véleményt kérni, amibe beleírnák, de nem tudom, hogy ezt figyelembe veszik-e.
2014. jan. 26. 15:20
 17/22 A kérdező kommentje:

A papírunkon csak annyi szerepel, hogy kérik a szakértői bizottságot intézmény kijelölésére.


Ha ezzel a papírral megyek a bizottsághoz, amiben valószínűsítik az autizmust, nem hiszem, hogy integrált ovit fognak kijelölni, pedig a gyerek sokkal fejlettebb, mint ahogy a szakvéleményben áll (nem azért, mert rosszul vizsgálták, hanem mert a vizsgálati helyzetet nem jól türte).

Ugyanakkor mégsem "titkolhatom el" ezt a papírt.


Nem tudom mit csináljak.

2014. jan. 26. 15:36
 18/22 anonim ***** válasza:

13as vagyok. ja, az úgy más, bocsánat!


nálunk nem meghatározott pervazív fejlődési zavar volt, ez nem sni-s, ráadásul azóta le is került róla, más a gond, csak a tünetek megvicceltek :)

de ahogy írod akkor nálatok egyértelműbb, viszont ha jár közössége és jól ellavíroz köztük akkor tényleg ne a speciális ovi legyen az első. tök jó, hogy ha nem való neki a nagyobb közösség, de gondolj arra, hogy ha több gyerekkel van akik egészségesek, mennyi mindent tud tőlük tanulni, fejlesztést is kap és tényleg ott van a másik ovi ha nem működni. csak ott szerintem meg az autisták kilógnak az értelmi sérültek közül, hisz annyira okosak és ügyesek, csak kicsit mások ;)

2014. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nekünk is nem meghatározott pervazív fejlődési zavar, én is erre gondoltam és a papíron rajta van az sni is!
2014. jan. 26. 21:28
 20/22 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy alakult, hogy óvoda kijelöléshez elmentünk a bizottsághoz vizsgálatra. (Diagnózis: egyéb pervazív fejlődési zavar, SNI.) Ők javasoltak egyet, ami tényleg nagyon jó is lett a kisfiam számára. Speciális logopédiai óvodai csoport, ahová csak a bizottság javaslatával lehet kerülni. Nagyon sok fejlesztést kap, Ayres-terápia is van.

Nekünk szerencsénk volt, hogy létezik egyáltalán ilyen ovi a közelünkben, mert bizony enélkül mehetett volna súlyos autisták közé vagy a sima oviba.

A ti esetetekben is tudni kellene milyen lehetőségek vannak a környéken, ezt a bizottságnál biztosan elmondják. Mérlegelni kell, melyiknek mi a hátránya/előnye, meg is kell nézni őket, aztán dönteni.

2014. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!