Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet baj ha nem jár sokat...

Lehet baj ha nem jár sokat oviba a gyerek?

Figyelt kérdés

Kisfiam elég sokat hiányzik az oviból ,és az óvónőktől kezdve a vezetőnvel stb ba...gatnak hogy miért nem jár oviba !!

Én meg mert talán ha beteg lesz, és meggyógyul 1 hét után nyilván nem fogom egyből oviba engedni ,főleg van egy 18 hónapos huga aki folyton elkapja tőle és nem állunk úgy anyagilag hogy hetente vegyük a méregdrága gyógyszereket!

Ja meg jövő héten elviszi a papa vidékre kb 2-3 hétre és elmondtam a vezetőnőnek és vágta a pofákat hogy háát az hosszu idő!!

Hát azért mondják azt hogy nincs diktatúra!!

Mi az hogy nem vihetem el máshova ,5,5 éves tudom hogy oviköteles ,de csak 2015 ben megy iskolában tehát még csak iskolaelőkészítőbe sem jáR!!

Ugye nem vehetik el a családipótlékunkat??

1 hetet jár 2 hetet nem ,betegség miatt ,én lennék a legboldogabb ha járna folyamatosn ,szeret is okosodik is ott rendesen eszik stb...


2014. febr. 12. 19:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

5 es fel evesen nem szabadna hogy ennyit legyen beteg! az en kisfiam nemreg toltotte a 3.evet. Szeptemberben kezdte az ovit. Mikor kezdtunk kaptunk egy paksameta papirt, hogy mikor ne vigyuk a gyereket oviba. Ha az orrvaladek zold szinu, ha lazas, ha hanyt vagy fajdalmai vannak. Kb. ennyi. Nem tudom, hogy mennyire beteg a kisfiad....de en siman beviszem es egy szot nem szolnak ha nem megy tul a kert hataron. A gyerekek egymastol benyalnak mindent plane a hasmeneses hanyas virust...na az a legjobb! Nekem mindig van itthon probiotikum es elektrolitos viz, kohoges elleni szirup(homeos) stb Szoval nem varom meg, mig totalkaros lesz, de nem is vagyok hajlando neki orvos altal felirt "gyogyszert" adni amig a homeo mukodik.

Szerintem nem baj, ha nem jar de! Az o erdekeben jobb lenne ha menne, mert jovore menni kell, nincs olyan, hogy ma nincs kedvem felkelni es kulonbenis beteg vagyok...mar most jo, ha megszokja a mindennapos rutint. Ez nem diktatura - bar te tudod, hogy az ovonok hogyan beszeltek veled. Miert nem viszi el ot a papa a tavaszi szunetben?

2014. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát pedig ez van ,hál istennek nem, volt neki csak 1x tüdögyulladása, de más komolyabb sem ,ill nem asztmás, nem kruppos semmi említésre méltó!!

Meg igenis ha beteg a gyerek nem viszem oviba mint a többi kedves anyuka aki miatt szívok én és a gyerekem, aki az ő gyerekétől kap el minden nyavaját ,mert könnyebb begyógyszerezni mint otthon maradni vele!!!

Én meg ha 3 napig folyik a orra meg fáj a torka igenis nem viszem mivel egy könnyű vírusfertőzésből is lehet sokkal nagyobb baj !!Tudom hogy a munkahely ,hát engem meg nem fog érdekelni ha beteg a gyerek mellette a helyem !!!!

2014. febr. 12. 20:38
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha beteg én se vinném de 2-3 hétre csak úgy elméletileg már nem vihetnéd el mert kötelező ebben a korban mindegy mikor megy suliba.
2014. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Na pont erről beszélek mi az hogy KÖTELEZŐ?

Az iskola az lesz oké!!

De az ovi nehogymár!!

Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 12. 21:18
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Azért könnyen mondod, amíg otthon vagy a kicsivel, hogy bezzeg más anyuka beviszi a beteg gyereket. Ha "csak" taknyos, nem tudok vele itthon ülni. Nem azért, hogy neked gondot okozzak, hanem mert akkor októbertől márciusig itthon ülhetnék. Hozzáteszem ezt nem én mondom, hanem a gyerekorvos, mielőtt leállnál vitatkozni.

Láthatóan nem érsz semmit azzal, hogy 2 hétig otthon tartod, ha 1 hét után újra beteg lesz. Soha nem fog megerősödni az immunrendszere, ha ezt csinálod. Lassan 6 éves, és az én 3,5 éves, állandó közösségbe szeptemberbe kerülő kislányom nem beteg ennyit.

Keress neki valami immunerősítőt, mert ezzel inkább ártasz neki, mint használsz.


Milyen betegségeket kap el, ami nem komoly, de mégis 2 hétig otthon tartod? Mennyi ideig és milyen magasan lázas?

2014. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Mint irtam köszönöm válaszokat!!

Témát lezártnak tekintem!!!!

2014. febr. 12. 22:19
 7/18 anonim ***** válasza:
Iskola előkészitő már nem ovi ezért kötelező.
2014. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5 eves kortol tankoteles egy gyerek, fuggetlenul attol, hogy megy e suliba. Ezert nem mindegy mennyit es miert hianyzik.
2014. febr. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Saját gyermeked érdeke,hogy oviba járjon. Rengeteg foglalkozás, program van, melyet a gyermekek élveznek. Értem,hogy jövőre megy csak iskolába,de attól 5 éves kor után már kötelező. Fiam is 5,5 éves,és nem megy idén iskolába,de komolyan el kell számolni a hiányzásokkal nekünk is. Azért mert kettőt szipog nem fogom itthon tartani.

Nem hiszem el,hogy két hetente lázasan feküdne otthon. Akkor valami nagyon nem jó, helyedben kérném a háziorvost,h küldje tovább kivizsgálásokra.

2014. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5 éves kortol kötelező az ovi mindegy mikor megy iskolába ,ugy én közölném a nagypapával hogy tavaszi szünetbe mehet a gyerek most kötelező az oviba járás.
2014. febr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!