Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg léteznek olyan óvodák,...

Tényleg léteznek olyan óvodák, ahol szó nélkül kirakják-egyedül- a gyereket az óvoda elé, ha nem megy érte senki időben, hogy várjál kicsim, majd csak jön érted valaki?

Figyelt kérdés

Minap egy másik kategóriában olvastam egy kérdést, ahol a nagylány elfelejtett elmenni a kicsiért az oviba, és zárás előtt szóltak az óvónők, hogy menni kellene érte, a kérdező pedig jó nagy bajba került otthon emiatt.


Nem a kérdést akarom megvitatni, azt már a másik kategóriában kivesézték. Ugyanakkor az ott adott válaszok alapján ledöbbentem.


Többen írták, hogy vannak olyan óvodák, hogy nem is telefonálnak a szülőnek, hanem ott hagyják egyedül a kisgyereket az óvoda előtt, hogy várjon nyugodtan, majdcsak jön érte valaki.

Tényleg megtehetik?


2014. márc. 6. 11:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
2014. márc. 6. 12:40
 12/20 anonim ***** válasza:
szerintem ha ilyen történik, az a büntetőjog hatálya alá tartozik...
2014. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem hagyják ott felügyelet nélkül.

A tesómat egyszer felejtették ott az oviban.

Anyu úgy emlékezett hogy apu megy érte, apu meg úgy hogy anyu.

Apu otthon volt velem, anyum vásárolni, este hétkor ért haza, és akkor esett le nekik hogy senki nem ment a tesómért. :)

A takarítónő maradt az oviban a tesómmal, mondta a szüleimnek hogy ha egy órán belül nem mentek volna érte, haza hozta volna.

2014. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem rakják ki, de hát az ovó nönek is van élete nem bébisztitelhet órákig ingyen egy gyereket ha nem talál szülőt a rendőröknek adja a gyereket onnan viheti a szülő vagy a gyámügy.
2014. márc. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Rendőröknek?? Nálunk ez nem így van. Benne van az ovi házirendjében, hogy ilyen esetben valami átmeneti gyermekotthonba vagy hova viszik a gyereket, ami egyébként kerületen belül van. De egy gyerekhez rendszerint megadnak a szülők 3-4 telefonszámot (munkahelyi, nagymamáé stb), így szinte kizárt, hogy gyermekotthonba kelljen vinni valakit.
2014. márc. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
én óvónő vagyok.még sosem tettünk ilyet.a hivatalos eljárás az,hogy a megadott(sok)telefonszám hivása ellenére sem tudunk elérni senkit,akkor kell rendőr segitségével bekisérni a gyermeket a gyermekjóléti szolgálathoz.
2014. márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A gyermekvédelmisek napi 8 órában dolgoznak a rendörség éjjel nappal.
2014. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Anyukám is ovonéni, és volt olyan, hogy az egyik kisgyerekéért nem jött senki, és ő hazahozta a kicsit. Persze értesítve lettek a szülők, hogy hol a gyerek... aztán még este eljöttek érte a lakásunkra. Ez már vagy 20éve volt, de a 42éves munkaviszonya alatt ez volt az egyetlen ilyen esete.

Biztos, hogy nem rakhanak ki egy kicsit se az utcára felügyelet nélkül!

2014. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Biztos, hogy nincs ilyen! Nem is tehetik meg, és szerintem egy óvónő sem lenne képes rá.
2014. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen intézmények nincsenek. Olyat már hallottam, hogy a szülőre rátelefonálnak, hogy mikor jön a gyerekért, de az ovi elénem rakhatják ki, az ő felelősségük a gyerek, rájuk van bízva.
2014. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!