Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Volt valaki, aki "elérte",...

Volt valaki, aki "elérte", hogy a gyerekére ne kényszerítsék rá az oviban az alvást?

Figyelt kérdés

Lányom 6 éves lesz, nagycsoportos, de még jövőre is ovis lesz, tehát ha ez így marad, nehéz évünk lesz....

Ő itthon már elég régóta nem alszik, de az oviban szokott. Ezért borzasztóan nehezek az estéink, a héten mindhárom napon 10-fél 11-kor dőlt ki, addig nem. Erre valami megoldást kell találnunk, nyilván kényszeríteni nem lehet az alvásra, ha nem álmos, ezért gondoltam, hogy beszélnék az óvónővel (a kettő közül azzal, aki rugalmasabb). A lányom nagyon nyugis, nem hangoskodna a csendes pihenő alatt. Az egyik óvónő (a rugalmatlanabb, hogy úgy mondjam) mindig szól nekik, hogy csukják be a szemüket és ha látja, hogy nyitva van, akkor addig szól, amíg a gyerkőc be nem csukja. Így meg gyakorlatilag mégiscsak elalszik...

Szóval a kérdésem az lenne, van-e itt olyan anyuka/apuka, aki esetleg szólt az oviban, hogy próbálják meg valahogyan megoldani, hogy ne legyen kötelező az alvás? És lett-e valami eredménye?

Sajnos nálunk nem megoldható, hogy hozzuk el előbb, mert én 3-ig dolgozom, 3/4 4 körül érek oda, tehát az alvásidőt benn kell, hogy töltse.

Amúgy a gyerekek nagy része már nem igényelné az alvást a csoportjukban, sok szülővel beszéltem és mindenkinek probléma ez.

Előre is köszi a válaszokat.


2014. ápr. 17. 11:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Amugy meg a kerdes egy nagycsoportos kislanyrol szolt.....
2014. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11-es!


Oké, hogy nagycsoportosról van szó. De ha egy kis- vagy középsősnek megengedik, hogy ne aludjon délben, akkor gondolod, hogy nagycsoportra ez változni fog?

2014. ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Es ennek mi koze ahhoz, hogy mikortól lesz napos egy gyerek??.?
2014. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ez tényleg ennyire felzaklatott? A válaszodból nem gondoltam, hogy ez a gondod. Ha ez ennyire zavar, bocs, én kérdeztem meg. Remélem, most már nyugodtan fogsz aludni.
2014. ápr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Óvónő-függő a naposság, szerintem nem árt, ha egy könnyített verziót már a kicsik is megcsinálnak. :)
2014. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyébként vegyes életkorú csoportról van szó?
2014. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Fogok (fogunk) szólni az óvónőknek, vezetőnőt addig jó, amíg kihagyjuk, borzasztóan rugalmatlan egy nő és katonás, nála biztosan nem járnánk eredménnyel. Kicsit tartok is attól, hogy a két óvónő is "fél" tőle és azt fogják mondani, hogy nem tudnak mit csinálni. Bár a rugalmasabb óvónéni szerintem partner lesz abban, hogy feküdni ugyan kell, de nem kötelező az alvás. Egyetértek, hogy kell még nekik a pihenés, de ez merüljön ki fekvésben, ne legyen "kötelező" az alvás. Az egyik óvónéni mindig becsukatja a szemét, ezért csukott szemmel már nem tud ébren maradni. Ezzel van problémám. Nehéz ez amúgy, nem tudom hány gyerek nem alszik már a csoportban, de biztosan nehéz, hogy mindenki csöndben maradjon. Az én lányommal ilyen gond nincs, mert azt csinálja, amit mondanak neki, mivel visszahúzódó, szerény.

Naposság: nálunk azt hiszem középsőtől van napos, így most, nagycsoportban is kb. havi 1x kerül minden gyerekre sor.

Nem vegyes csoport, mindenki 6 éves, fél csoport menni fog iskolába szeptembertől. Tehát jövőre 6,5-7 éves gyerekek lesznek, ha nem kapnak melléjük kisebbeket, akkor érdekes dolog lesz ez az altatás, mivel ha iskolások lennének, ugye ott nem lenne alvás. :)

2014. ápr. 22. 10:34
 18/18 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy én 1/2 8- 3/4 8 körül viszem, tehát nem kora reggel és kb. 3/4 4-re érek oda érte.
2014. ápr. 22. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!