Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 éves kiscsoportos. 1-2 hete elkezdte mondogatni,hogy pisi-kaka.Ezzel még nem volna gond,de a napokban hozzájött még a pic*a szó is. Kérdezem,kitől hallotta,amire azt válaszolta,hogy az oviban xy mindig ezt mondja. Emellé jön még,hogy heti szinten jön haza sérülésekkel,a legújabb,hogy véraláfutásos volt a fülcimpája.A bizonyos kisfiú úgy meghúzta még múlt hét szerdán a fülét,hogy még ma is látszott(nem először bántotta) Nagyon verekedős-csúnya beszédű jó pár kisfiú. Kivennétek ilyen esetben a fiatokat? Nagyon nehezen illeszkedett be szegényem így is a sok durva pajtás miatt is és azóta megszületett a tesója is(így még nehezebb volna az újabb beszoktatás)
2014. máj. 5. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csúnya beszéd minden oviban előfordul. Kisebb sérülések is előfordulhatnak, de ha folyamatosan bántják akkor azért lépnék, először az óvónőkkel kéne beszélni.
2014. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenhol lesz legalább egy ilyen gyerek. A csúnyaságokat is hamarabb megtanulják, mint bármi mást.

Szólnék az óvónéniknek, hogy kicsit figyeljenek már jobban oda arra a bizonyos kisfiúra, mert ezek történnek (véraláfutás).

A gyerekedet nem tudod tiltani, szóval nincs értelme. Esetleg azt mondhatod neki, hogy ha látja a másikon, hogy durváskodik, akkor kicsit félrevonul tőle, aztán játszhatnak később tovább.

2014. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom is 4 éves és hasonló a helyzet, pisi, kaka, pi..a, nu.i, ku.i. 1 hétig nem vettem róla tudomást, majd megkérdeztem ki mond ilyeneket, mondtam neki mindekinek van ilyen és erről nem kell beszélni. Pár hét eltelt és magátül mondta, hogy ugye anya nem mondjuk, hogy ......, . Újdonság volt neki, mára már el is felejtette.
2014. máj. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én se ezeken a szavakon akadtam fent,hanem azon,hogy pics*a. Jah, és sajnos nem csak itthon mondja,hanem mások elött is...Meg ráadásul mindig ugyan az a fiú bántja,pedig állítólag barátok a fiammal...
2014. máj. 5. 14:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a csúnya beszédet nem tudjuk elkerülni...az enyém is hazahordja :(

Olyankor megbeszéljük,hogy ez nem szép szó,és többé nem szeretném hallani,dobja ki a kukába ;) ...de még így is előfordul,hogy kiejti,de tudja,hogy ezeket nem használjuk. A verekedés más kérdés...szerintem kérd ki az óvónők véleményét,hogy mit tegyen a kisfiad,ha bándták a többiek...így finoman felhívod az óvónők figyelmét is a problémára,és azonos dolgot tudtok mondani a kisfiadnak. Igazság szerint én is most épp erre készülök,mert naponta úgy jön haza a fiam,hogy az egyik gyerek bántja...igaz ő igyekszik visszaadni,de ezt én meg nem szeretem.

2014. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bocsi..."bántják"
2014. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem venném ki. írod is, hogy nehezen szokott be. ha most kihagy egy évet, és nagycsoportba vissza kell majd szoknia, az még nehezebb lesz. ráadásul akkor összeszokott társaságot kap ahol még a nagydumásoknak is nehéz beilleszkedni, nemhogy egy visszahúzódóbb gyereknek.

csúnya beszédet mindenhol hallhat, nem csak az óvodában, de ahogy nőnek majd úgy gyarapszik majd sajnos ezeknek a szavaknak a szám.

amúgy ha belegondolsz, lehet a következőt a te gyereked viszi majd be. pl. a boltban hallja, hogy f..., aztán majd holnap meséli nagy büszkén :S


a bántás meg.... beszélj az óvónővel, vagy esetleg kérd meg a kisfiút, hogy ne bántsa a gyerekedet. de mint írod, barátok, tehát simán lehet, hogy kölcsönösen gyepálják egymást.

ezek nem akkora dolgok, bárhova is vinnéd, lesz ilyen, a kihagyás meg tényleg rossz döntés lenne szerintem

2014. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen szavakat minden gyerek hoz haza az oviból, szerintem a Rózsadombon is. Olyan helyre nem tudod vinni, hogy ilyet ne tanuljon. Neked kell kezelni a helyezetet.


Verekedős gyerek is mindenhol van, sérüléseket is mindenki szerez. Hogy ez milyen mértékű, azt viszont innen nem lehet megítélni. Ha durva, akkor igen, kivenném. Még most, amíg kiscsopis.

2014. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!