Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónéniknek év végére ajándék?...

Óvónéniknek év végére ajándék? Részletek.

Figyelt kérdés

Most volt kiscsoportos a kisfiam, és az egyik anyuka a játszótéren kérdezte, hogy mit veszünk az óvónőknek év végi ajándéknak.... NÉztem rá kerek szemekkel, mert eszembe se jutott ez.

Nálunk nincs SZMK, tehát nincs is közös ajándékozás. Névnapra, nőnapra vittem egy-egy cserepes virágot.

Nagyon hálásak vagyunk az óvónőknek, dajkáknak, mert nehéz eset a kisfiam, és egy oviváltás után fogadtak be minket. Szóval már csak személyes hálából is megérdemelnének valami apróságot.

Vagy nem???? Tanácstalan vagyok.

Ha vinnénk is valamit, mindenképpen saját kezűleg készíteném (a gyerek még nemigen tud rajzolni szépen, viszont a sütés-főzést imádja).

Gasztro ajándékra gondoltam, pl. (ami ebben a melegben nem romlik meg) ízléses, kreatív csomagolásban édes-sós aprósütemények.

Szerintetek?



2014. jún. 12. 09:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nos, az en hugom ovono es mivel van egy aprócska fóbiaja, a házi készítésű élelmiszerek nála a kukában landolnak.... Ég doboz jobb minőségű bonbon, kave, ha kávézók az illető, fénykép album jobb otlet lenne szerintem.
2014. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon jó lesz. A hálát ajándékkal kifejezni jó.

" a gyerek még nemigen tud rajzolni szépen"

Ezt az óvónők máshogy gondolják és nagyon-nagyon örülnek a gyerekrajzoknak. Ne javíts bele, felnőtt ne szóljon bele, saját alkotása legyen. A gyerekek még látnak olyat,amit mi már nem, ezért ezekért a rajzokért (amik nem szépek) hálásak vagyunk.

jó eszköz 7 éves korig a méhviasztégla (csak jól lehet fogni és szép nyomot hagy)pár darab elég a rajzlap min A3-as legyen 0.5-ös ceruzával A4-es lapon vakarászni a felnőttek dolga, ilyenkor még árt.

[link]

2014. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
52%
+természetesen nem fóbiásbeteg óvónénihez kell igazodni (a gyereket sem adnám be beteghez) (2)
2014. jún. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

" +természetesen nem fóbiásbeteg óvónénihez kell igazodni (a gyereket sem adnám be beteghez) (2)"


Áruld el, hogy mennyiben veszélyeztetné a gyerekedet az az óvónő, aki nem eszik házilag készített élelmiszert?

2014. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne vagyok óvónő, de én sem rajongok a mások által készített süteményekért. Inkább egy doboz bonbon vagy szép rajz.
2014. jún. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg illő igazodni az ovonenihez is, ha az van olyan intelligens, hogy mar az elso szuloi értekezleten felhívja a kedves szulo figyelmet, hogy semmilyen házilag készített élelmiszert nem fogyaszt. Ugyanis a szulok időről időre meglepték anno az ovonoket -es meg most is megteszik- házi készítésű süteménnyel, csak ugy.
2014. jún. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A gasztroajándék ötlet magamból kiindulván jutott eszembe, mert én ennek örülök a legjobban. A bonbont semmibe nem nézem, főleg, hogy mire beérnék vele szétolvadna, amin a telenyomott tartósítószerek és színezékek, műanyagok cseppet sem segítenek. Egy igazán jó bonbon meg nagyon sokba kerül, és van két óvónő és két dajka, erre sajnos most nem futja.

Én úgy tudom, ők nem ilyen fóbiásak (bár még soha nem hallottam erről, hogy házilag készített ételt nem eszik meg, akkor mit eszik? a tartósítószerekkel telenyomott laborban előre gyártott kaját??? atyaég....)

Inkább akkor nem viszek semmit.

2014. jún. 12. 10:49
 8/30 A kérdező kommentje:
A gyerek rajzolása sajnos kimerül egy-két vonalban, mert még egyáltalán nem érdekli. :(
2014. jún. 12. 10:50
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Azt megeszi, amit o készít. Mondjuk teljesen megértem, hogy miért nem fogad el házi cuccot.... Volt család látogatáson par eve es anyuka koszos tányérban tette az asztalra a süteményt... A lakás is hányadék volt....


A legjobban o egyebkent annak örül, ha a gyerek készít valamit, nem számít hogy sikerült.

2014. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Most máshogy közelítve a kérdést: az gáz, ha nem viszek semmit?

2014. jún. 12. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!