Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónéniknek év végére ajándék?...

Óvónéniknek év végére ajándék? Részletek.

Figyelt kérdés

Most volt kiscsoportos a kisfiam, és az egyik anyuka a játszótéren kérdezte, hogy mit veszünk az óvónőknek év végi ajándéknak.... NÉztem rá kerek szemekkel, mert eszembe se jutott ez.

Nálunk nincs SZMK, tehát nincs is közös ajándékozás. Névnapra, nőnapra vittem egy-egy cserepes virágot.

Nagyon hálásak vagyunk az óvónőknek, dajkáknak, mert nehéz eset a kisfiam, és egy oviváltás után fogadtak be minket. Szóval már csak személyes hálából is megérdemelnének valami apróságot.

Vagy nem???? Tanácstalan vagyok.

Ha vinnénk is valamit, mindenképpen saját kezűleg készíteném (a gyerek még nemigen tud rajzolni szépen, viszont a sütés-főzést imádja).

Gasztro ajándékra gondoltam, pl. (ami ebben a melegben nem romlik meg) ízléses, kreatív csomagolásban édes-sós aprósütemények.

Szerintetek?



2014. jún. 12. 09:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, ha nem viszel. De ha ajándékban gondolkodsz, nem kell nagy, drága dologra gondolni. Alapvetően már a gesztusnak is örülnek az óvónénik. Pl. egy szál virággal is tökéletesen ki lehet fejezni a köszönetet.

A süti is jó ötlet, szerintem a legtöbb embernek nincs ezzel problémája.


Gyerekrajzhoz pár szót... gyógypedagógus vagyok, szoktam kapni a gyerekektől rajzokat. Azoknak örülök, amit spontán, maguktól hoznak. Kiteszem a faliújságra, megdicsérem őket, de otthonra nem viszem, sajnos nem tudom őrizgetni, márcsak azért sem, mert van két saját csemetém, akik szintén ontják a remekműveket.

Most év végén kaptam virágot, csokit, de annak is ugyanúgy örültem, és jól esett, amikor egy szülő ajándék nélkül odajött és megköszönte az egész éves munkámat.

2014. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
84%
Hé! Az nem igaz, hogy nem emlékszik az óvónő az arcokra! Dehogynem, én 10év után is őrzöm tanítványaim rajzait. Ránézek a rajzra, és számtalan emlék eszembe jut!!!!
2014. jún. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Végül nem tudtam a saját bőrömből kibújni, és amit eredetileg terveztem, véghez is vittem. :)

Tiszta szívemből szeretettel készítettem 3 féle ízesítésű házi kekszet, a gyerek is segített, így az ő keze munkájának is felfoghatjuk :D és helyes kis csomagokba tettem.

Tök véletlenül Nagyon ideálisan jött össze az átadás is, mert ott voltak mindannyian a csoportszobában, így a gyerek egyenként odavitte, szétpuszilták az óvónők és a dajkák is, rettenetesen örültek, már bontották is ki, hogy egyenek belőle. Én mondtam pár szót, hogy mennyire hálás vagyok, hogy befogadtak minket (már váltottunk egyszer óvodát, ott megjártuk a hadak útját sajnos...) még el is érzékenyültem.

Szóval jól sült el, hálával készítettem, és önmagamat adtam, mert én ilyen vagyok, ha megajándékozok valakit, akkor azt nem tudom megtenni egy bolti bonbonnal, vagy egy szál virággal.

:)

2014. jún. 14. 07:46
 24/30 A kérdező kommentje:

Így néztek ki az ajándékok (a csomagolás is sk :) )

[link]


[link]


és a csokis keksz: (volt áfonyás és mandulás még)

[link]

2014. jún. 14. 07:52
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
A csomagolás annyira nem jon be, nem az en stílusom, amúgy szep, a keksz viszont.... Ha olyan finom, mint amilyen jol néz ki, nem sokáig tartott ki :D Ügyes vagy.
2014. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
59%

Jajjj kedves kérdező!

Ez gyönyörű ajándék lett, tényleg csak örülni lehet neki. Egy tanács a jövőre nézve: Én bizony örülnék, ha a dobozba elrejtenéd a receptet is :D

2014. jún. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
63%
Örülök! Igazi szívből jövő ajándék lehetett. És örülök, hogy látszik, hogy jó helyen van a kisgyerek!
2014. jún. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Tényleg szép lett, biztos örültek!


A keksz recept engem is érdekelne!

2014. jún. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm a dicsérő szavakat, és a kritikát is. Itt a recept:

Hozzávalók:


10 dkg csokoládé

8,5 dkg kókuszreszelék

18 dkg liszt

1 teáskanál sütőpor

15 dkg margarin

13 dkg nádcukor

1 tojás


Elkészítés:


Melegítsük elő a sütőt 180 fokra. A felkockázott csoki kivételével mindent keverjünk össze egynemű masszává. Ezután már belemehet a csoki.

A két tenyerünk között gömbölyítsünk diónyi gömböket, majd ezeket tegyük sütőpapírral borított tepsire, és süssük kb. 12-14 percig (sütőfüggő), amíg szép aranyszínűek lesznek. Fontos: barnára még véletlenül se süssük, ha a szélei barnulnak, és a keksz szép sárgás, vegyük ki.

A sütőből kivéve hagyjuk teljesen kihűlni, csak ezután kóstolgassuk.


Az áfonyásnál csoki helyett aszalt áfonyát raktam, a kókuszreszelék helyett pedig durvára tört tönkönypelyhet (vagy kukoricapehely is jó)


A mandulásnál meg csoki helyett szeletelt mandulát raktam.

2014. jún. 16. 09:03
 30/30 anonim ***** válasza:
Köszönjük! :)
2014. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!