Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek bölcsis volt a gyereke,...

Akinek bölcsis volt a gyereke, hogy ment az óvodába szoktatás?

Figyelt kérdés
Az enyém nagyon szereti a bölcsit, de hamarosan kezdi az óvodát. Nem tudom elképzelni milyen lesz neki átszokni. Mesélnétek saját tapasztalatokat?
2014. nov. 6. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam nagyon szerette a bölcsit, a bölcsiben nagyon könnyen ment a beszoktatás is. Az ovi szept-ben kezdte, sajnos nem az igazi. Nem volt fokozatos beszoktatás, teljesen más az óvónők hozzáállása a bölcsis gondozónökhöz képest. Nekünk sokkal jobb volt a bölcsi, remélem nektek jobban bejön az ovi.
2014. nov. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez abszolút gyermekfüggő.

Nekem kimondottan szerencsém volt.

A kisfiammal már az ovikezdés előtt is játunk az intézményben többször, megnéztük, beszélgettünk a leendő óvónénikkel, vezetővel, dadus nénikkel stb.

Ha arra volt dolgunk vagy autóval arra vezetett az utunk, akkor meg-megálltunk, nézelődtünk, hogy milyen szép az ovi, milyen sok játék van stb.- igyekeztem felhasználni ezt a pozitív várakozást.

Még kezdés előtt, már tavasszal választhatott jelet, akkor kerestünk hímzett olyan jelet, választhatott ágyneműmintát a jellel, ami nagyon menő stb., kapott kis ovis hátizsákot, amiben tudja szállítani az alvós állatkáit, néhány plusz felszerelést, ruhát, amiket ő választhatott ki (pl. szürke legyen a melegítőnadrág vagy kék- ilyen horderejű kérdésekre gondolj, de hidd el, sokat számít az érdeklődés fenntartásában stb.)


Az első napon már simán lefeküdt a többiekkel aludni (pedig csak 1/2 10-re mentünk be és nem is mentem el a házból, csak kiültem kitölteni papírokat stb.)- az óvónők jó fejek voltak, hagyták.

Másnap meg már simán ugyanazt csinálta, mint a többiek, kb. fél-egy órás kinti ücsörgés-olvasgatás után mondták, hogy menjek el nyugodtan pl. vásárolni (hívnak ha kellek), csak azért menjek ebéd után, hogy ha meggondolná magát és nem aludna- de elaludt, így megint mondták, hogy kb. 2-3 óra múlva menjek, mire meguzsonnázik.

3 naptól egész napos lehetett (ugyanúgy még kb. 3-kor elvittem a kezdeti héten, utána már normális munkaidőben dolgoztam).

Nem volt sírás, nem volt nyávogás, nem volt hiszti.

Megbeszéltük, megértette, várta- én pedig mindig betartottam az ígéreretemet és akkor mentem érte, amikor mondtam és mindig integettem (a mai napig kell, középsős :)


Nekem pozitív tapasztalataim voltak, de így is álltam hozzá, nem ért meglepetés.

2014. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányomnál szerencsére nagyon jól ment.

Az oviba már úgy ment be, mintha mindig oda járt volna, pedig teljesen más helyen volt az ovija.

De tényleg gyerekfüggő. Valamelyik gyereknek nehéz a váltás, valamelyik meg simán veszi az akadályokat.

Te majd biztasd, állj jól a dologhoz, ez általában segít.

2014. nov. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyen átszokott,pedig a mi ovinkban nincs beszoktatás.Úgy van,hogy 2 nap be kell menni,2 órára,utána hazajönni a gyerekkel,és utána már teljesen élesben ott maradnak reggeltől-délutánig.
2014. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nabbik fiamnak a bölcsibeszokás is és az ovis bezsokás is sírással telt,tehát a válaszom az hogy rosszul ment az oviba beszokatás is!De ő nagyon ragszkodó hoozám is és a megszokott kis környezetére is...mire megszokta elfogadta abölcsit addigra mehettünk az oviba!

Most középsős,ha néha itthon van hosszabb ideig(őszi szünet,4napos hétvége vagy betegség)szinte kivétel nélkül első nap van egy kis piytegés..de hát ő anyás a szentem:)

2014. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az bölcsis lányom is sirt az ovodában 2 hét végén ,de csak adig mig ott voltam .
2014. nov. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lányom nem járt bölcsibe, mégis 1 nap alatt beszokott az oviba. Másnap szeretett volna már ott aludni, de nem engedték. A bölcsiből jövő gyerek meg sírt, hogy haza akar menni. Teljesen gyerekfüggő a dolog.
2014. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!