Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónő megkérdőjelezte az...

Az óvónő megkérdőjelezte az orvosi igazolást. Szerinte beteg a gyerek, holott már meggyógyult. Vélemények?

Figyelt kérdés

November 7-e óta, mióta beteg lett a lányom most ment először oviba.

November 8-9-én lázas volt. Aztán az elmúlt, majd jött köhögés és orrfolyás. Vírusfertőzése volt, tüneti kezelést kapott.

Mikor megérkeztünk az oviba, persze pont köhögött egyet az óvónő előtt, aki kb. fel volt háborodva, hogy miért vittem így oviba. Mondom tegnap kaptunk igazolást, hogy mehet közösségbe.

Az óvónő szerint antibiotikumot kellett volna szednie, mert az ő lánya is beteg és ő is azt kapott köhögésre. De mondom vírusfertőzése volt, 2 napig lázas volt, aztán meg folyt az orra. Vírusra nem kell antibiotikum. Már az orra sem folyik amúgy, azért is vittem.

Meg mondom neki, hogy múltkor mondta az orvos, hogy nálunk a köhögés mindig vissza marad a betegségekből és akár 1-2 hónapig is eltart a köhögés a gyógyulás után, nálam is és a gyereknél is, de nem fogta fel.

Azt mondta, ha köhögni fog még egyszer, akkor hívni fog, hogy menjek érte az oviba. És akkor vigyem vissza az orvoshoz, akkor a többi beteg gyerek között tuti elkap megint valami betegséget és akkor már tényleg beteg lesz.

Azért nem vagyok olyan hülye, hogy betegen vigyem a gyereket oviba.

Ja és megkérdezte, hogy mikor adom be neki a gyógyszereit.... Mondom nem kell már gyógyszert szednie, nem beteg. El volt hűlve, hogy nem szed gyógyszert a köhögésre.

És nem köhögő roham jött rá, csak köhintett egyet és ez akkora tragédia!

Én megértem, hogy sokan betegen is beviszik a gyereket oviba, de ez most nem az az eset. Nyilván nem vinném fertőzően, betegen a többi gyerek közé.

Tényleg arról van nálunk szó, hogy a betegség után a köhögés akár 1-2 hónapig is eltart. Nyáron én is beteg voltam és mikor meggyógyultam, még utána 2 hónap múlva is köhögtem. A lányom ugyanez.... De mondta is a gyerekorvos, hogy akkor ez családi vonás lehet nálunk.

Most tényleg igaza volt az óvónőnek és nem lehet így vinni oviba? Már nem folyik az orra sem, nincs semmi baja, csak ez a köhögés van még, de az is csak napi párszor.

Vagy írassak a gyerekorvossal egy részletes igazolást, hogy a köhögés nem betegségre utal, hanem ez a gyógyulás utáni állapot?


2014. nov. 19. 08:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt olyan, hogy pénteken gyógyult, majd hétfőn ment, majd kedden az óvónő napközben hazaküldte, hogy még mindig beteg. Én meg persze megijedtem - csütörtök délelőtt tudtunk menni újra a dokihoz. Az orvos meg csak nézett, hogy mit keresünk ott (mondta is, hogy kérdezzem meg, ki az orvos...) és újra adott igazolást nagy betűkkel ráírva, hogy "NEM FERTŐZ". Nekem meg majdnem egy hetem (merthogy pénteket már lemondtuk) ráment. Hát marha boldog voltam.
2014. nov. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ és a biztatást. Mégsem én vagyok a hülye... Eddig még nem szólt a telefonom, hogy menjek érte. Kíváncsi leszek milyen fogadtatásban lesz részem délután, bár akkor a másik óvónő lesz a gyerekekkel. Illetve holnap reggel mit fog megint diagnosztizálni a délelőttös óvónő.
2014. nov. 19. 10:53
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én óvónő vagyok, a mi oldalunkról ez azért kellemetlen, csak leírom, hogy ebbe is belelássatok:


az óvónők sokszor a többi szülőtől hallgathatják, hogy ugyan, miért van xy, ha így köhög. Nálunk volt több olyan, hogy az óvónőkkel veszekedett a többi szülő, hogy miért van itt a Józsika, aki tiszta takony, stb.


A dokik meg sokszor adnak egy üres igazolást, hogy ha úgy gondolta a szülő, hogy már akarja vinni újra oviba, akkor töltse ki rá a dátumot..... rengeteg ilyen igazolásunk van.


Továbbá van olyan is, hogy a szülők a doki által megírt igazolás dátumát otthon dedós módon tollal átfirkálják: tisztán látszik, hogy a doki azt írta az igazolásra, hogy óvodába mehet nov.10-én, az anyuka meg előbb akarja hozni, és átfirkálta nov.7-re és hozta nov.7-én....


Nem rád vonatkozik, Kérdező, de ilyen is van ám sok, és gondolom, hogy az óvónőtök hasonló dolgok miatt mondhatta.

2014. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Persze, én ezt is megértem, igazad van. Nrhéz lehet az óvónőknek is ilyen esetekben.

De!!! Egy óvónő milyen jogon mondd akkora baromságot, hogy a vírusfertőzésre hogyhogy nem adott a gyerekorvos ANTIBIOTKUMOT? Megáll az eszem, hogy ilyen alap dolgot nem tud, vírusra antibiotikumot nem adnak!

Miért bírálja felül az orvos szaktudását? Mert hogy szerinte a köhögésre kellett volna antibiotikum.

Mondtam neki, hogy taknyos volt, de már láthatóan nem az, így egészséges.

Tegnap voltunk orvosnál, akkor kaptuk az igazolást, hogy ma mehet. De kb. majdnem hazaküldte a gyereket ma reggel, hogy szerinte nem gyógyult meg.

2014. nov. 19. 12:44
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen, ez valóban túlzás, mi pl.sosem bíráljuk felül az igazolást, még a dedós, tollal átfirkáltat sem. :)
2014. nov. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%

Én is a másik oldal vagyok, bejön a gyerek az orvosi igazolással, hogy "egészséges, közösségbe mehet". Ja persze, de még a zöld takony jön az orrából és félpercenként megfullad, úgy köhög. Csak épp anyának már nincs kedve otthon ülni a gyerekkel, inkább kikéri az igazolást a dokitól.

Megértem az óvónőtöket, de jelen esetben téged is, ha a gyereked valóban nem beteg, akkor meg mit piszkál téged.

2014. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Azért kedves utolsó!biztos van olyan is,aki szívesen maradna még otthon,csak tudod,a munkahely...persze én is ismerek olyat,aki megtehette volna,de inkább bevitte...de azért ne általánosíts..
2014. nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az óvónő nem bírálhatja felül az orvosi igazolást, csak ha a gyerek hány, lázas vagy hasmenése van.

Minket kifejezetten kértek a szülőin, hogy ne vigyük be betegen a gyerekeket. A zöld takony és a hurutos köhögés fertőz. De nem utasítottak, hanem kértek. És mondták is, hogy nekik nincs joguk felhívni a szülőt, hogy vigyék haza a gyereket (kivéve a fenti három esetet).


Nálunk néha a gyereknek orrhangja van, ha hisztizik, és ezt már szóvá tette szülő (és óvónő is). Nekem pl ez tök kellemetlen, mert a gyerek nem beteg (nem jön zöld takony az orrából), mégis mások azt hiszik... Az utóbbi időben ráadásul nagyon hisztis lett a gyerek.


Az orvos nálunk is kitöltetlen igazolást ad, nekünk kell ráírni a dátumot. Én mindig úgy döntöm el, hogy mehet-e oviba, ha már nem jön zöld takony az orrából. Bár általában ilyenkor már az átlátszó sem jön orrszívásnál (csak nagyon minimális). Köhögni még szokott pár napig utána is, de ez az apukájánál is így van.

2014. dec. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!