Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis gyerekek szülei, nálatok...

Ovis gyerekek szülei, nálatok hogy mennek ezek a dolgok, illetve hogy élitek meg őket?

Figyelt kérdés

Öltözés - kínlódás, hiszti, tömeg az öltözőben, nem a dolgukra figyelnek, idétlenkednek, szemtelenek.

Kaja - nem evés kérdése inkább. Az óvónénik szelíden próbálkoznak, de nyilván nem tömik meg őket erőszakkal (szerencsére).

Alvás - azaz nem alvás, mert van 1-2 notórius idétlenke, aki szórakoztatja, nem hagyja aludni a többit.

Csúnya beszéd, szemtelenség, számomra elfogadhatatlan stílus, beszédhibák utánzása.

Hogy vagytok ezekkel a dolgokkal, mennyire veszitek a lelketekre, mennyire van türelmetek a mindennapos harcra a hiszti és a hülyeség ellen?


2014. dec. 27. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

5 éves a fiam. reggel felöltöztetem, félálomba, míg issza a kakaóját. tud egyedül öltözni, de lassú nagyon, ezért reggel rádobom a ruhákat, így 2 perc az egész. apa viszi reggel, nem tudom mi van az öltözőben reggel, de még nem panaszkodott :)

délután én megyek érte, kicsit bohóckodik, idétlenkedik, kb 10 perc mire átöltözik, de nem sietünk, ha van más is ott akkor beszélgetek kicsit addig :)

kaja- jó evő, óvónő is mondja, hogy mindig repetázik, minden megkóstol, kivéve azt a 4-5 ételt amit nem szeret, ők se erőltetik, tudják miket nem eszik (krumpli, bab, gomba, ezeket soha nem is ette meg, így megkóstolnia se kell már bent, régebben kellett).

alvás. nem alszik délután... sajnálom, hogy 2 órát unatkozik bent, de dolgozom, így nincs választás. külön fektetik azokat akik nem alszanak, így ha minden mélyen alszik, nagyon halkan beszélhetnek. nincs rá panasz, betartja... :)

csúnya beszéd. nincs ilyen nálunk. párszor bepróbálkozott, elmagyaráztam miért nem szabad. ő csapott a saját szájára, ez volt a bünti :D mi se beszélünk csúnyán, szerintem a jó példa fontos. megértette, nem jött elé elég régóta. beszédhibákat nem utánoz. jár logopédushoz, nagyon igyekszik, hogy szépen ejtse a szavakat, imádja a dicséretet, így ezzel nagyon lehet ösztönözni :)


türelmes vagyok. hiszti nem igazán van, illetve akkor ha fáradt, de már tudjuk kezelni. idétlenkedés belefér, legyen gyerek, nem örülnék ha komoly lenne, szeretem ha idétlen :D jókat nevetek rajta :) hülyeségeket pedig meg lehet vele beszélni, nagyon értelmes, korának megfelelően mindent megbeszélünk és be is tartja ha valamit megígér :)

2014. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

3,5 éves a lányom, tud öltözni egyedül (kivétel a nadrág, mindig fordítva sikerül) de nagyon lassú, így felöltöztetem. Oviban rutinosan sietve cserélek/adok rá, nincs hiszti, tömeg még akkor nincs, amikor én viszem (7re érünk be, én 7.30-ra járok dolgozni).

Étkezés: sokkal több mindent eszik meg az oviban, mert látja, hogy a többiek is eszik, ennek nagyon örülök.

Alvás: aki nálunk nem alszik, az csendben van, megvárja, míg a többiek felkelnek. Suttogva tudnak egymással beszélni, mert mondjuk egymás mellett van az ágy.

Csúnya beszéd, stb.: nálunk 1x engedte meg magának ezt a stílust, és elmagyaráztuk neki, hogy okos nagylányok így nem beszélnek, mert ezzel mást megsértünk. Azóta ha kicsusszan valami a számon, akkor jön a duma: "Jajj, anya! Így nem beszélünk"

A beszédhibát utánozza, de csak ha unatkozik és figyelmet igényel. Hiszti csak akkor van kora este, ha nem aludt az oviban, de akkor előrébb hozom a fürdetést és hamarabb is megy aludni.

2014. dec. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem kiscsoportos a kisfiam, megy szépen az oviba. A karácsonyi ünnepségnél volt gond, nem állt ki a többiekkel, hanem beleült az ölembe és nem szerepelt... Kicsit rosszul esett, hogy aki ott volt, rajta kívül mindenki szerepelt, dehát ez van, lehet, hogy Ő nem szeret szerepelni. Amúgy a fél csoport hiányzott, lehet, hogy még lett volna gyerek, aki nem mondókázik, nem énekel. Szóval a karácsonyi ünnepségükön én nem tudtam emiatt meghatódni, de ez legyen a legkisebb gondom:)

Amúgy csúnya beszéd nincs, érdekes, a szülők többsége diplomás, mintha összeválogattak volna minket:) Öt óvóda van a településünkön.

2014. dec. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én bizony néha agyvérzés közelében vagyok... A lányzó makacskodik, puffog az öltözködésnél, csakazértse csinálja, pedig tudja egyedül. Plusz nekem ott a tesó, akit vinnem kell tovább a bölcsibe (mert az van távolabb), ő is elunja magát, elkezd rosszalkodni, borzasztó.

Nálunk is elég normális a társaság, 1-2 szerintem irtó neveletlen gyerek van csak, ráadásul pont olyan szülőktől, akiktől a legkevésbé várná ezt az ember (jól szituált, tanult), illetve a kevésbé képzett, jó értelemben véve egyszerűbb szülők gyerekei sokkal normálisabban viselkednek, nekem ez a tapasztalatom. Természetesen a lányom pont az egyik ilyen irtó neveletlen komisz kislánnyal barátkozott nagyon össze, szerintem én ennek iszom leginkább a levét :/ Szívesen olvasok még válaszokat!

2014. dec. 27. 13:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Lassan 4 éves a fiam.

- Öltözés: itthon is segítek öltözni, különben sosem indulunk el. Zokni, harisnya- ezekben még segíteni kell. Ott is segítek, mert ha beérünk Alíz csodaországába, minden másra figyel, csak az öltözésre nem. 8 óra környékén indulunk, visszük a 11 hónapos kistesót is, úgyhogy igyekszem gyors lenni, hogy a kicsire ne melegedjen rá a ruha.

- Kaja: szerencsére nem válogató és több mindent megeszik, megkóstol, mint itthon. Ebből nem csinálok nagy gondot, ha ott nem eszik ebédet, akkor eszik itthon főtt ételt vacsira, de jellemzően nem szoktak étvágytalanságról panaszkodni az óvónénik.

- Alvás: benn alszik és alszik. Egyszer ő is rendetlenkedett, szórakoztatta a többieket, büntit kapott, az óvónéni elvette tőle az alvós játékot. Itthon megbeszéltük, hogy ha nem is álmos, de pihenjen, és főleg ne zavarja a többieket. Azóta nem volt ilyen, 1-2 órát simán alszik.

- Sajnos, nekünk ezzel vannak gondjaink. Van egy-két nagyobb fiú, akiknek elég sok mindent megengednek a szülők tv-internet terén és olyan kifejezéseket is megtanul, mond, amiket nem ért. pl. kidoblak a kukába, feldoblak a világűrbe, meg foglak ölni... vagy éppen zombisat játszanak. Igyekszünk magyarázni, de nagyon nem érti, hogy mi a halál (hogy az egy véges, visszafordíthatatlan dolog), vagy éppen mi a zombi.

Sajnos, ott tanult meg köpködni is, amit büntetek.

A mi várunkban csak két ovi van, vegyesen ilyen-olyan hátterű szülőkkel, de azért a csoport elég jó. Szerencsére az igazgatónő igyekszik egy csoportba rakni az igazán alja kisebbségieket. (Szomorú, de tény.) Sajnos, már az ovi előtt sem tudjuk kikerülni az alja beszédet, az ovival szemben van a városgondnokság, ahonnan indulnak a közmunkások, akik szintén nem vigyáznak a szájukra.

2014. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Bocsi az off-ért, utolsó válaszára írnék megjegyzést, szegény óvónőkkel jól ki vagy babrálva, akik az "alja kisebbség" gyerekeinek az óvónői... :/
2014. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként pontosan ugyanez jutott nekem is eszembe, hogy szegény óvónők...
2014. dec. 27. 20:45
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Mindegyik óvónőnek kijut a "jóból", mert nyolcig közös csoportok vannak, az udvaron közös felügyelet.

Egyébként a "bizonyos csoport" szülei valahogy még igénylik is az ilyen fajta összezártságot, nem szeretik keverni őket a magyar gyerekekkel.

Abból a csoportból indult ki tavaly két tetű, és egy rühatka járvány, végigsöpört az ovin. :( Idén csak abban a csoportban volt tetűjárvány.

Én is sajnálom az óvónéniket, vért kell izzadni a tisztasági csomag, csoportpénz, fénykép ára, ez-az miatt, bár a pedagógusok már rutinosan, ügyesen kezelik a szülőket. A legtöbb gyerek csak az oviban lát szappant és tiszta törölközőt.

Nem mondták ki nyíltan, de lényegében miattuk kérték, hogy a gyerekeknek ne vigyünk drága, márkás, vagy láthatóan új ruhát váltósnak, mert el-eltűnik egy-egy darab. Múltkor azon háborogtak az óvónénik, hogy a talált ruhás ládát valaki egy az egyben kipakolta és elvitte.

Szélmalomharcnak tetszik, amit ott próbálnak elérni az óvónénik, mert hiába tanítják ők a normális, kulturált beszédet, ha a 15 fős családban mindenki így beszél és természetes az üvöltve káromkodás...

2014. dec. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4,5 éves, középső csoportos a kislányom.


Megissza a kakaót reggel, fogmosás, és amíg én a fürdőben vagyok, ő teljesen felöltözik. Az oviban ő is elbambul, így gyorsabb, ha én vetköztetem és nem várom meg, amíg elkezdi ő :-).

Szerencsére imád enni, és azon kevés gyerekek egyike, akinek még a sokak által ovis kaja is ízlik. Általában 2x-3x kér mindenből, ezzel nincs gond.

Az alvással vannak gondok. Míg itthon még mindig alszik délutánonként 2-2,5 órát, van olyan, hogy az oviban egyáltalán nem alszik.

Csúnya beszéd, és szemtelenség az sajnos nálunk is van. Nem a kerület legjobb ovijába jár, mondjuk finoman, hogy a kisebbségi ovi a körzetés és csak oda vették fel. Délutánonként borzalmas, mert kiadja, amit az oviban nem tud. Ha már 100x-ra szólok valamiért, és nem hatásos, megy a büntetésbe és amíg nem hagyja abba az értelmetlen hisztit, addig nem jöhet el.

2014. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fiam nemrég múlt éves, idén kezdett. Öltözni nem szeret, ha mások is ott vannak, nem csinál semmit. Itthon teljesen önálló a legtöbb ruhával.

Válogatós, viszont az itthon is.

Aludni utál az oviban, itthon mindig alszik délután, igényli is. Az oviban az én fiam lett a szerinted "notórius idétlenke, aki szórakoztatja, nem hagyja aludni a többit."

A hülyeséget azonnal megtanulja a többiektől, ez életkori sajátosság (ki nem állhatom), el fog múlni, remélem. Rossz ilyen idétlennek látni a gyerekemet. Ahogy kilépünk az óvodai folyosóról, vége.

Engen az vigasztal, hogy a hasonló dolgok a többi gyereknél is vannak, és a lányom is kinőtte valahogy.

2014. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!