Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beszédhiba lehet jele, hogy...

Beszédhiba lehet jele, hogy az oviban esetleg bántják a gyerekem, vagy valami nincs rendben? Kifejtem alul!

Figyelt kérdés

Az ovi, ahová járunk már pár hét után nem volt szimpatikus, mert teljesen kizárják a szülőket a gyerekek óvodai életéből. Ezalatt ezt értem: Semmit sem tudunk, hogy fejlődik a gyerekünk, milyen felmérések vannak, ha vannak egyáltalán, ezek eredményeiről nem tájékoztatnak, nincs fogadó óra, csak tanév elején egy szülői, ahol elmondják mit kell majd fizetni az évben, és a programokat. Ha esetleg arra vetemednék, hogy kérdezzek az óvónőtől, akkor azonnal halaszthatatlan teendője akad, és leráz annyival, hogy persze Anyuka, minden rendben van, és eszik rendesen. Ennyi! Nincs pl. egy Anyák napi műsor, ami Nekem nagyon fáj. Ha van is program (farsang, Mikulás) a szülők nem mehetnek.

A lényeg: amióta ovis a lányom, (most lesz 5 éves) nagyon rosszul beszél.. nem dadog, de olyan furán elhúzza a szavakat, és úgy vettem észre, hogy rosszul is veszi a levegőt beszéd közben, de persze nem vagyok szakember. Pl: Anya! Lá-hhhá-hhá-ttam egy fekete kiscicát. És ez a példa egy jobban sikerült mondata. Pár hónapja azt mondták, hogy megnézte logopédus, de ez nem beszédhiba. Fél év után újra megnézi.

Most téli szünetben itthon volt 2 hetet, és láss csodát, gyönyörűen beszélt, semmi "dadogás". Olyan boldog voltam! Hétfőn mentünk oviba rendesen, este hazaértem a munkából, és mit ad Isten.. a gyerekem megint "dadog", alig érteni mit mond! Egy napot járt oviba..

Már nem tudok mire gondolni, csak, hogy az oviban van valami! De az óvónőkhöz nem hiszem, hogy tudok fordulni.. egyáltalán nem segítőkészek!!!

Ha tehetném kivenném az oviból, csak az a baj, hogy itt a faluban ez az egy van.. és a barátai is itt vannak, megviselné, ha elvinném máshová.

A válaszokat köszönöm! :)



2015. jan. 10. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:

A keresztlánykám is dadogni kezdett, mert az egyik kislány, aki neki nagyon szimpatikus volt az oviban, szintén dadogott és egyszerűen utánozta őt.

Megbeszéltük vele, hogy ez egy beszédhiba és el is hagyta utána a dadogást.

2015. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem apámat, neki logopédus és gyógypedagógus végzettsége is van.

A dadogás, ha nem állandó (akkor se biztos, hogy szervi oka van), akkor mindig pszichés okra vezethető vissza. Általában szorongás manifesztálódik így.

2015. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Akkor ezek szerint lehetséges, hogy szorong az oviban? De vajon miért? Mindig azt mondja, hogy nagyon jó volt az ovi, amennyire látom szeretik a barátai, mert reggelente szaladnak oda hozzá, hangosan köszönnek Neki..

Tanácstalan vagyok! A vezető óvónő a lányom egyik óvónője, nagyon unszimpatikus, és olyan sunyinak néz ki.. hiába is kérdezném, hogy mi lehet a baj.

Van még másfél évünk, próbáljuk meg kibírni itt? Lehet ennek maradandó következménye esetleg felnőtt korában?

Vagy vigyük el szakemberhez?

2015. jan. 10. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Én egy 32 éves anyuka vagyok, pici koromtól dadogtam. Nekem időszakosan jött elő, vagy pl. az egyetemi évek alatt a vizsgaidőstakokban, amikor nagyon stresszes voltam. Mostanra elmúlt, bár a szüleim sokat hordtak szakemberekhez, én magam is nagyobb koromban sokat tájékozódtam, hogy hogyan tudnék túljutni rajta. Ovis voltam, amikor először logopédushoz kerültem. Emlékszem rá, és jó emlékeim vannak.

Ezt azért írtam le, mert ha tényleg szorongás okozza a dadogást, akkor az egyre csak mélyül és mélyül, egyre nehezebb lesz feloldani a gyermekedben, főleg ha pl. a közösségben egyszercsak elkezdik majd csúfolni / ez iskolás korban jelentkezhet inkább/. Engek rengeteget csúfoltak, nagyon sok lelki sebet begyűjtöttem.

Szval én mindenképpen szakemberhez vinném a gyermekem, egy pszichológus játékosan felfedezheti, mi áll a dadogás hátterében, egy logopédus pedig játékosan csomO gyakorlatot taníthat, amelyeknek később hasznát veheti.

Egy a lényeg: sose szólj rá a lányodra, ha dadog, ne javítsd ki! A rokonoknak se engedd, hogy javítsák a beszédét. Ti támogassátok, fogadjátok el így, a korrekció a szakember feladata.

2015. jan. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kolleganőm unokaöccsénél ugyanez volt.. Kiderült, otthon nincsenek meg egymással jól a szülők. Otthon minden rendben van? Nem kell feltétlenül veszekedni, a gyerek akkor is megérzi, ha baj van, ha nem kiabáltok egymással, csak csendben gyilkoljátok egymást.
2015. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok- bocsánat, nem volt, hanem van is ez a jelenség már vagy két éve a kisfiúnál... Szülők együtt maradtak, azután is, hogy kiderült, hogy az anyuka a sógorral csalja apukát.
2015. jan. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérhetsz fogadó órát!!!

Napközben persze, nem érnek rá elmondani mi van, de ha nincsenek csoportban az óvónők, akkor el kell hogy mondják fogadó óra keretén belül.


Én utolsó évre vittem át a gyereket másik oviba, nagyon jó döntés volt.

Ne félj ilyenektől, hogy ott vannak a barátai, stb, majd lesz az új helyen is.

Én azt sajnálom, hogy nem vittem át azúj oviba már hamarabb.

Bár az enyém nem dadogott, hanem egyéb gondok voltak, pl állandóan sírt, stb, és az óvónők ráfogták, hogy ő a "sírós lány".

Érdekes, az új oviban sose sír (mert szereti!!!)

2015. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet volt,annyi hogy másik oviban se jobb mert összebeszéltek közben!egyik kutya nem eszi meg a másikat...gyerekem beszédhibás lett ,ütve verve volt ! lelki alapon dadog :(

sni lett 8évesen kezdi sulit más agresszív gyereke miatt és óvónői közömb,panasz esetén ellenszenv által ide jutottunk :( :(

2017. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!