Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt vérzése az első...

Akinek volt vérzése az első trimeszterben, annak mi okozta a vérzést, meddig tartott, és szedtetek rá valamit? Később minden rendben volt a terhességgel, meg a picivel?

Figyelt kérdés
Én ma vagyok 11+1 napos, és a 6.héten volt kevés barnázás, amire kaptam 3*1utrogestan hüvelykapszulát, a barnázás el is múlt.a 9.héten véreztem picit,de nem találták az okát, szerencsére nincs heamatóma se,nem tudni mi vérzett. A vér elmúlt másnap reggelre, utána még egy-két napig volt kis barna folyás. Azóta az is megszűnt, viszont mikor felrakom a kúpot, akkor utána mikor az ürül, akkor a folyásom picit barnás. Nem tudom, hogy az utro okozhatja -e.Volt így valaki?
2014. dec. 30. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is barnáztam, kaptam 2X3 utrogestánt, de nálam már volt egy hatalmas tokosodott haematoma is.C-vitamint kellett szednem a vérzésre. A 14. héten kellett visszamennem. Addigra már minden rendben volt. A baba tökéletesen egészséges.A terhesség viszonylag problémamentes volt a későbbiekben.
2014. dec. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem háromszor is volt. Az első mindjárt a pozi teszt napján 3+5 hetesen, jó nagy barna paca a bugyiban. Én Duphastont kaptam. Utána még egy-két napig barnás volt a WC papír törlésnél. Aztán pontosan 8 hetesen, az kisebb mennyiségű, piros vérzés volt. Nem volt haematoma, szívhangok rendben, igazából okot nem tudtak mondani, csak annyit, hogy megerőltethettem magam, vagy elmozdult a lepény és az okozta. Ekkor megemeltük néhány napra a Duphastont 3*2-re. Harmadszor 10 hetesen volt, pici barna maszat a WC papíron, szintén Duphaston emelés pár napig. A legtovább tartó "színes" az első eset volt, igazából az kb. a nevárt idejével egybeesik, de néhány napnál egyik sem tartott tovább.


Utróról nincs tapasztalatom, de mivel sokat beszélek kismamákkal, többektől hallottam, hogy a hüvelyi gyógyszer okozhat nyálkahártya felmaródást és ezáltal színes folyást.


21+2 hkm

2014. dec. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem 10 hetesen volt erős vérzésem,bent is tarottak a kórházban,mert azt hitték hogy vetélés lesz.

A baba jól volt,de nemtudták mitől véreztem.

Néhány óra múlva már nem volt vér,barna folyás váltotta fel.

Nem kaptam rá semmit,a magnéziumot emelték 3x2- re.

3 nap múlva hazamehettem,de továbbra is barnáztam.

Feküdtem 4 hétig,mert 12 hetesen kiderűlt hogy a lepény fedte a méhszájat.

Mikor elkezdett felhúzódni a lepény,akkor kezdett elmúlni a barna folyás is.

18 hetesen már teljesen jó helyen volt a lepény,nem is véreztem azóta ( kopp-kopp ).

Most 21+5-nél járok és remélem mostmár minden rendben lesz.


Én nem kaptam Utrot,igy nemtudok ezzel kapcsolatban nyilatkozni.

A lepényedet esetleg nézesd meg hogy jó helyen van-e.

2014. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hat hetesen barnázni kezdtem. Kórházba mentem, ott lekezelő módon azt mondta a doktornő, hogy nem lát semmit az ultrahangon, biztos csak képzelődtem és ilyen baromság miatt feltartottam őt. Hiába mutattam meg neki a betétem, nem foglalkozott velem. Másnap elmentem egy magán dokihoz, aki közölte, hogy elég nagy a baj, kezd leválni a nyálkahártya a petezsák mellett, vagyis egy elég nagy haematomát talált. Kaptam rá utrogestant. Igaz, hogy a 36. hétre, de egészséges fiam született. Most lesz egy éves.
2014. dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hetesen volt egy kis barnázásom, két nappal később pedig élénk piros vérzésem. Doki megvizsgált, mindent rendben talált. Akkor nem kaptam semmit, azt mondta, hogy ha újra jelentkezne, akkor adnak hormonpótlást. Szerencsére utána nem volt több vérzés.

A 30. hétig minden rendben volt, akkor veszélyeztetett terhes lettem a korán elöregedő méhlepény miatt és feküdnöm kellett. Végül kerek 40 hétre született a lányom. Nem teljesen egészségesen, mert a szülésnél is voltak gondok, de azóta teljesen rendbe jött.

2014. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8. hétig volt pecsételő vérzés vagy barnàzàs, nem egyfolytàban hanem mondjuk hetente valami. Nem kaptam rà semmit, mert ezutàn derült ki, hogy azért nem jön meg rendesen, mert baba van a dologban. Később is előfordult néha barnàzàs, a 20. hét utàn vérzés is, nem derült ki h honnan jött. Emelt magnéziumon kìvül semmi pluszt nem szedtem, mindig azt mondtàk, hogy ha nem múlik vagy erősödik, kórhàz. De addigra mindig elmúlt.
2014. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!