Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A lányom óvónője szerint...

A lányom óvónője szerint "nagyon furcsa", ha egy apa van otthon a gyerekkel táppénzen. Reagáljak erre valamit, vagy ne törődjek vele?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos a lányunk, eddig semmi panaszunk nem volt az óvónőre.

A lányunk 1,5 hetet volt itthon. Ma találkoztunk a boltban az óvónővel. A lányunk elmondta, hogy az apjával volt itthon. Az óvónő rákérdezett, hogy miért nem velem. Mondtam, hogy én decemberben már sokat voltam otthon (ezt nyilván ő is tudta), most nem tudtam otthagyni a munkám. Erre mondta, hogy ő nem tud mit kezdeni ezzel a "modern divattal", mert szerinte egy ilyen kicsi gyereknek az anyjára van szüksége, ha beteg.

A lányom közben szólt, hogy menjünk mert főzni kell ebédet, én pedig kihasználtam az alkalmat és elköszöntem.


Hétfőn reggel én viszem oviba, szerintetek mondjak ezzel kapcsolatban valamit? Magyarázkodni nyilván nem akarok, nem érzem szükségesnek.


2015. febr. 7. 16:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem foglalkoznék vele.

A lényeg, hogy ő jól bánjon a te gyerekeddel.

Te pedig nyilván megbízol a férjedben, szereted őt, és tiszteled őt és jó apának tartod, és egyenértékű felek vagytok, számomra egyértelmű, hogy apával is maradhat otthon egy gyerek.

2015. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem foglalkoznék az ilyen begyepesedett gondolkodású óvónővel, sőt még hozzátettem volna, hogy sajnos a mai "modern" divat a régivel ellentétben az, ha az ember sokat van otthon táppénzen a gyerekével, akkor azt a munkáltató baromira nem nézi jó szemmel, fog és kirúg, aztán meg nem tudom mi a fenéből élnénk meg, ha nincs munkahelye az embernek! Fogadjuk, hogy egyből befogta volna!:)

Amúgy nem kell semmit mondanod, semmi köze az óvónőnek, hogy kivel van a gyerek otthon, ha beteg.

2015. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Ez csak ostoba előítélet, ami ma divatos. Egyetlen gyereknek sem CSAK az anyjára van szüksége. Két szülője van. Az apa is maradhat vele otthon.

Ne törődj az óvónő beszólásával.

2015. febr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%
jelzem magamról van szó: ha én tartanám el a családot, nekem is fura lenne.
2015. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Most már ne szólj semmit. Akkor kellett volna. De így utólag hülyén jönne ki.

Egyébként teljesen normális, hogy ha mindketten dolgoztok, akkor felváltva vagytok otthon.

Azért gáz, hogy pont ilyen óvónéni jutott nektek.

2015. febr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell az ilyennel foglalkozni az a lényeg nem egyedül volt otthon.és ez így természetes ha mind a ketten dolgoztok.Mert ha mindig csak egyikőtök van otthon akkor a munkáltató unja meg és valakinek nem lenne állása.
2015. febr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
4: nyilván ha a férjem tartaná el a családot és én otthon lennék háztartásbeliként, akkor meg sem fordulna a fejemben. De mivel mindketten dolgozunk, így nekünk ez a természetes.
2015. febr. 7. 17:39
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Szerintem ne foglalkozz vele, utólag már elég bután jönne ki ha felhoznád. Amúgy természetes, hogy ha ketten dolgoztok akkor felváltva vagytok otthon vele hiszen kinek nézi el a munkáltató ha minden hónapban táppénzre megy. Én meg azt a begyöpösödött felfogást nem értem, hogy a gyerekkel csak az anyjának kell foglalkozni. Két ember vállalja a gyereket. Persze ha háztartásbeli az anyuka az más de ilyen esetben nem értem mi volt a problémája.
2015. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Ez hasonlóan meggyőződéses értékrend, mint a politikai vagy felekezeti hovatartozás. Ezekről sem érdemes vitát nyitni, mert egyik fél se tudja meggyőzni a másikat, de jól össze lehet veszni rajta.

Szerintem hagyd rá, neki ez a nézete, legyen vele boldog.


Esetleg, ha ismét szóba kerül, akkor érdemes annyit megjegyezni, hogy ebben nem értetek egyet, de a véleménynyilvánítása számodra sértő, így kéred, hogy a továbbiakban mellőzze és tiszteljétek egymás meggyőződését.

2015. febr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Amúgy nem hinném, hogy ez új keletű divat lenn.
2015. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!