Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A lányom óvónője szerint...

A lányom óvónője szerint "nagyon furcsa", ha egy apa van otthon a gyerekkel táppénzen. Reagáljak erre valamit, vagy ne törődjek vele?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos a lányunk, eddig semmi panaszunk nem volt az óvónőre.

A lányunk 1,5 hetet volt itthon. Ma találkoztunk a boltban az óvónővel. A lányunk elmondta, hogy az apjával volt itthon. Az óvónő rákérdezett, hogy miért nem velem. Mondtam, hogy én decemberben már sokat voltam otthon (ezt nyilván ő is tudta), most nem tudtam otthagyni a munkám. Erre mondta, hogy ő nem tud mit kezdeni ezzel a "modern divattal", mert szerinte egy ilyen kicsi gyereknek az anyjára van szüksége, ha beteg.

A lányom közben szólt, hogy menjünk mert főzni kell ebédet, én pedig kihasználtam az alkalmat és elköszöntem.


Hétfőn reggel én viszem oviba, szerintetek mondjak ezzel kapcsolatban valamit? Magyarázkodni nyilván nem akarok, nem érzem szükségesnek.


2015. febr. 7. 16:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ja ha téged kirugnak akkor majd besegít az anyagiakba?? GOondolom nem szóval tojnék rá mit mondott.... a Gyereknek az apa is kell nem csak az anya.. szóval ne foglalkozz vele!!A.
2015. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a "gyereknek csak az anyjára van szüksége" jelmondatot mindig olyanoktól hallom, ahol az apuka vagy eleve nincs is képben, vagy csak fizikailag van jelen.


Ahol a két szülő egyformán kiveszi a részét a gyereknevelésből, ott már a szülő fontossága van kiemelve, nem csak az egyiké. Lássuk be, hogy a szülésen és a szoptatáson kívül minden másra képesek a férfiak is. Ahol kezdetektől tápszeres a baba, ott máris teljesen egyenlő esélyekkel indul mindkét szülő.


A lányunk is tápszeres lett már az elején, az apjának pedig nem volt kérdés, hogy néha ő kel fel hozzá éjjel etetni, hiszen ő is képes rá.

Ha visszamegyek dolgozni, akkor evidens, hogy felváltva leszünk otthon betegség esetén.


Ráadásul én a férfi(!) főnökömet hallottam egyszer kifakadni egy női alkalmazottra, hogy mi az, hogy az apja nem maradhat otthon a gyerekkel. Ha ő felsővezetőként (egyik, több tízezer főt foglalkoztató multiban a tulajdonos alatti második szintű vezető) képes időnként otthon maradni és inkább otthonról dolgozni a beteg gyerek mellől, akkor igenis lehetséges.

2015. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
El kellett, hogy mondja a véleményét, vagy csak muszáj volt valamit mondania. Nem sok értelme volt egyiknek sem. Velem még a nagymamás is sokat volt otthon, mert ő tudott épp eljönni munkából. Apukám szintén. És? Ez nem új divat, mert 34 éves leszek.
2015. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
91%
És amikor az apuka van GYED-en, vagy GYES-en. Ugyan menjen már az ilyen nagy tudós pedagógus a bánatba.
2015. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Volt főnököm a vállalkozása beindítása előtt - mivel akkoriban a neje munkahelye stabil volt és jól keresett - GYES-en volt otthon a kisfiukkal. :D
2015. febr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz vele, nekem még abba is belekötöttek az óvónők hogy milyen overálja van a gyereknek.
2015. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mi is felváltva vagyunk otthon, a férjem vállalkozó, Ő könnyebben otthon tud maradni.
2015. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nalunk is volt egy ilyen anyuka. Az ovono elkezdett neki frocsogni(szo szerint), csak mondta es mondta mire az anyuka elkezdett nevetni. :D es kozolte vele, hogy foglalkozzon fele ennyit gyerekekkel, mint vele es elheto hely lesz az ovi, mondjuk ekkor en mar rakvoros voltam, annyira probaltam visszatartani a nevetest. Semmi koze hozza. Koszond meg max az eszrevetelet es szard le.:D
2015. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
mondtam volna "még szerencse hogy nem feladata véleményezni az életünket"
2015. febr. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!