Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hova fordulhatok ilyenkor? Ti...

Hova fordulhatok ilyenkor? Ti sem hagynátok ennyiben, ugye?

Figyelt kérdés

3 éves a kislányom, nemrég kezdte az ovit. Többször jött azóta haza kakis, és kicsípett popsival. Bementem az ovónőhöz, mire az volt a válasza, hogy ő nem azért van itt, hogy az én gyerekem sz*aros seggét törölgesse (szó szerint így mondta)

Ezután bementem a vezetőóvónőhöz, aki erre azt mondta, hogy hát, igen, ideje lenne a gyereknek megtanulni kitörölni magának..

De könyörgöm, tanítom neki, de még nem ér oda a kis keze, akkor hogy???


Kihez fordulhatok ezügyben?


2015. márc. 13. 12:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Esetleg a dadusok. De igazad lenne, ha a fenntartónál tennél panaszt. Mondjuk nálam egyértelmű, h rendesen megtörölgetem. Bár a kolleganőim... most táppénzen vagyok, az én kislànyom is rendszeresen jön haza kicsìpett popsival. Sőt a múltkor biztosan becsurranhatott a pisi, mert annyira kicsípte a nuniját, hogy szinte vérvörös volt. Pedig van váltó bugyija bent. 21 hkm és dadus
2015. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Dadus nincs? Nálunk az ő dolga az ilyesmi. De egyébként ha az óvónőnek is ilyen hozzáállása van a gyerekekhez, akkor lehet, hogy ki is venném az oviból és máshová íratnám be a gyerekemet a helyedben.
2015. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha ilyen a hozzáállásuk és átiratnám másik oviba a gyereket.
2015. márc. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Jól tetted hogy a vetetőhöz fordultál. Én panaszt tennék mondjuk az óvónő stílusára is. Milyen szöveg ez? Ilyen a hozzáállása mindenhez? Ez nagyon gáz...

Ha nem változna a helyzet, átíratnám a gyereket máshova.

2015. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
3 évesen ideje lenne?! ... az a vezető sem normális ... nem hagynám annyiban, irány a fenntartó
2015. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 sandrachnologic ***** válasza:
82%

Sajnos sok ilyen eset van, de azert az ovono stílusa se semmi. Azert mert o ovono es nem dadus igenis segítenie kene szerintem. Azt mondjuk nonszensznek talalom, hogy az osszes 3 eves ki tudja maganak ugy torolni a feneket, hogy ne maradjon egyaltalan kakas.

En biztos, hogy addif mennek ezugyben, mig valaki nem koppintana AZ ovono fejere, ha masert nem, hat a stilus miatt. Foleg ha mad teruleten is ilyen a hozzaallasa a gyerekek egeszsegehez es egyeb erdekeihez. Ha vegkepp semmi megoldas es lehetseges akkor ovit valtanank.


Nalunk is volt ilyen az ismerosomeknel, a kislánynak minden este bekente az anyukája kamillás popsikremmel, hogy ne fájjon legalabb, ha mar kicsipte.

2015. márc. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Úgy van ebben az oviban, hogy délig az óvónőkkel vannak, ilyenkor a dadusok csak a kaját osztják ki nekik, minden mást az óvónőkkel csinálnak. Déltől pedig hazamenetelig már csak a dadusok vannak velük. Viszont én egyenlőre még ebéd után haza szoktam hozni, így a dadusoknak még nem nagyon van dolguk vele, ezért fordultam ahhoz az "óvónő"höz..
2015. márc. 13. 13:17
 8/20 anonim ***** válasza:

Ez vérlázító! Én is pedagógus vagyok, bár én iskolában, de meggyőződésem, hogy ilyet nem mondhat egy óvónő, igenis ez a feladata, azért van a gyerekkel, hogy vigyázzon rá és segítsen neki, ha szükséges. A vezető óvónő sem áll a helyzet magaslatán, ha szerinte egy hároméves gyereknek már magának kell erről gondoskodni. Biztos, hogy panaszt tennék a fenntartónál!

Az én lányom még csak 3 hónapos, de már előre rettegek az ovitól, épp az ilyen sztorik miatt...

(Csak egy példa: én kamaszokat tanítok, a lányokkal előfordul, hogy nem hoznak betétet. Még soha egyiknek sem mondtam, ha hozzám fordult segítségért, hogy figyelj, nekem ez nem feladatom, nem adok. Pedig tényleg nem feladatom, de alap, hogy segítek, ha szükséges. Aki nem így áll hozzá, ne menjen pedagógusnak, nem oda való.)

2015. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Az ovono nem is megy ki veluk kakilni, nem tudja nekik kitorolni. A dadus, ha eppen nincs a csoportban, vagy a folyoson, megint nem tud segiteni, hiszen nem is tud arrol, hogy a gyerek a wcn ul (ovono se tudja biztosra, hogy kakil,). Nem lehet az, hogy a gyerek egyszeruen nem szol, ha kakil, es elintezi maganak (legalabbis probalja)? A stilus elitelendo, de tenyleg nem azert van ott, ez nem tartozik a feladati koze (bar en, ovonokent ugyanugy kitoroltem mindenkiet). Sajnalom, hogy ez tortent, talan annyiban tudsz segiteni a lanyodnak, hogy a lelkere kotod (minden egyes reggel), hogy kerjen segitseget!
2015. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nekünk alapvetően egy fullon lévő, túltelített ovink van! Viszont ilyen stílus és hozzáállás messze nincs!

Ha nem a saját dadusuk, akkor a másik csoport dadusa segít! Nálunk szerencsére nincs kakás fenék, kicsípett popsi, a többi anyukától sem hallok panaszt.

A gyerekek bentről viszik ki a wc papírt, szólnak, hogy ki kell menniük, csak úgy nem rohangálnak ki a csoportból, tehát tudja az óvónő, hogy hová megy a gyerek. Ha sokat időzik ott, az egyik óvónéni vagy a dadus utána megy, vagy a másik csoport dadusa bekukkant, hogy minden oké-e.

A stílus meg... pff.... gyönyörű!

A csoportos szülőin is elmondták, igyekeznek önállóságra szoktatni a gyerekeket, de mindenben segítenek, főleg a kicsiknek, mert van, amire fizikailag képtelenek korukból adódóan. Ezt egy vezető óvónő ne tudná?!

2015. márc. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!