Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek milyen óvónő az,...

Szerintetek milyen óvónő az, aki büntetésből nem engedi ki a 3 és fél éves gyereket pisilni és az kénytelen maga alá pisilni?

Figyelt kérdés
Ebéd közben történt, hogy a gyermekem nem megfelelően ebédelt és felállitották, de közben szólt, hogy neki pisilnie kell. Erre az óvónő mondta neki, hogy most nem mehetsz, mert büntetésben vagy, mire ő kénytelen volt egy kis idő múlva szégyenszemre bepisilni. Utána persze a többiek csúfolták.
2015. márc. 22. 20:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
11%

Kentrosaura:


Nem vagyok biztos benne, hogy egy gyerekpszichológus is egyetértene azzal, amit leírtál.


Egy 3 és fél éves gyerek nem "játszmázik". Egy szobatiszta gyerek akkor pisil be, ha fél, vagy ha megszégyenül. De nem "bosszúból". Nem is értem, honnan veszed ezt.

2015. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
53%

21.15.

Egyetértek. Jó lenne a kérdező válaszát is látni már.

Aki itt ilyen agresszíven reagál a válaszadók között, hogy " azonnal kirúgni, meg megszégyeníteni", az vajon a való életben is így viselkedik?

2015. márc. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
61%
21-es;már hogyne "játszmázhatna egy 3 és fél éves gyerek?Még két éves gyerek is játszmázhat,némelyiknek annyi esze van,hogy meglepő.Csak sokszor nem látja senki,vagy idegen,aki nem szól.Mert vagy kinövi,vagy nem,úgysem lehet mit csinálni,ha olyan okos.
2015. márc. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
75%

Kíváncsi vagyok, aki egyből felakasztaná az óvónőt, mit csinálna a gyerekkel, ha pl. a társa tányérjába nyúlkál, mutogatja a szájában lévő ételt a többieknek, vagy simán elhajít a távolba egy darab kenyeret, esetleg kanállal veri a tányért. Az ilyen válaszoló, lehet élből szájonvágná a gyereket, vagy tányérba nyomná a fejét...én is fel szoktam állítani azt a gyereket, aki zavarja a társait, és hiába kérem, ezt nem fejezi be. És ha erre a válasz az lenne, hogy akkor ő kivonul pisilni, hát én sem engedném ki...nyilván, ha többször szólna, hogy tényleg kell, akkor kikísérném, hogy megnézzem átvág-e.

Ha bármit megengedünk, mert meg ne sérüljön a gyerek, akkor miért fog legközelebb szót fogadni? Egy óvónő nem egy gyerekkel van, vagy 2-3-al. 20-30 gyereket kell figyelembe vennie, és fenntartania a rendet köztük az ő érdekükben. Lehet, hogy tényleg szadista, és més tettei sem helyén valók, de aki azonnal kirúgatná, megtépné, meg káromkodik az vajon bírna 20-30 különböző neveltetésű gyerekkel?? Ja, hogy 2-vel sem bír, az más...


Egy óvónő

2015. márc. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

24-es;igaz,igaz;de még ha kikíséred se biztos,hogy megtudod,hogy kellett-e igazából pisilnie.A kikíséréstől is lehet olyan reakciója,hogy nem tud,pedig tényleg kellett.

Nem tudjuk megnyugtatóan megoldani,ez a helyzet.

2015. márc. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
62%

23:


Én nem tudom azt elképzelni, hogy egy olyan gyerek, aki éppen hogy egy éve szobatiszta, elkezdjen pont a bepisiléssel "játszmázni". Egy 3 éves az még "büszke" a szobatisztaságára, hiszen ez azt jelenti, hogy ő már "nagy".

Sokkal több olyan esetről hallottan viszont, ahol a már szobatiszta gyerek azért kezdett el újra bepisilni, mert megijedt/megalázták/

agresszió érte.


24:


Nem azzal van a probléma, hogy megbüntették a gyereket. Nem is azzal, hogy fel kellett állnia az asztaltól. De már elnézést, még a börtönben sem tilltják el a mosdóhasználattól a rabot, nehogy már egy oviban ezt így kezeljék az óvónők!

Neked tanulnod kellett fejlődéslélektant. Kell, hogy legyen fogalmad arról, hogy mit jelent egy gyereknek, ha megszégyenül a csoporttársai előtt. A válaszodban én egyfajta "nehogy már a gyereknek legyen igaza" mentalitást érzek. Én elhiszem, hogy fontos a következetesség, de az az óvónő, aki szerint normális, hogy a gyerek bepisil a büntetés során (sőt, ez biztosan a gyerek hibája, az ő "játszmájának a része"), az szerintem jobban teszi, ha más munka után néz.

2015. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
64%

Egyébként senkit sem köteleznek arra, hogy a pedagógus szakmát válassza. Ha valakire emberek, gyerekek vannak bízva, annak éreznie kellene a felelősséget. Nem kifogás, hogy más ember a saját gyerekével se bír. Nem a "más ember" megy óvónőnek...


A fiam is egy igazi "szakma gyöngyszeme" óvónő karmai közé került 3 évesen... Én nem tudom pontosan a mai napig, hogy mit tett vele az a banya, de egy évig jártunk pszichológushoz a gyerekkel, mert ő is újra bepisilt, 10 körömmel csikargatta az arcát, olyanokat mondogatott, hogy ő "buta", meg "hülye", és hogy "őt senki nem szereti, mert rossz".

Én nem állítom, hogy angyali gyerek. De érdekes módon az új óvodájában szeretik, és tudnak vele bánni. A régi oviban sosem jelezték, hogy nem bírnak vele. Helyette kishíján tönkretették.


Vannak nagyon jó óvónők. Ők empatikusak, odafigyelnek a gyerekre a saját egyéni igényeivel együtt. Ők szeretik a gyerekeket, és kommunikálnak a szülővel.

És vannak azok, akik kiégtek, akik isten tudja, mit keresnek egy óvodában, akik mindent rákennek a magas csoportlétszámra, és a "zsák-típusú gyerekeket" kedvelik, akik ahová teszed őket, ott maradnak. Ezeket irritálja az eleven, a kíváncsi, az izgága gyerek, és nem is tudnak vele mit kezdeni. Fruszráltak, és ezt a rájuk bízott gyerekeken vezetik le. A rossz gyereket nem megérteni, hanem megtörni akarják. És mivel a gyerek érzi, ha nem szeretik, cserébe egyre dacosabb lesz, míg a helyzet teljesen el nem fajul.

2015. márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Leiah!

Kommentjeid után, kíváncsi lennék, hogy mi a szakmád, mert ítélni elég könnyen tudsz! :)


Fentebb kommentelő Óvónő

2015. ápr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Bence_ ***** válasza:

Kedves óvónő!

Az, hogy egy gyerek megtanulja, hogy a tetteinek következménye van, fontos lépés a felnőtté válás felé.

Viselkedésére kap egy reakciót értelmes pedagógus esetén inkább dicséretet, kevésbé felvilágosult esetén inkább büntetést.

Egy gyerek is tud játszmázni. Ezért ha pisilnie kell akkor elmehet. Ha vissza jött folytatja a neki szánt szankciót. Ez a megszégyenítés fogoly táborokban dívik.

2015. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
De hát kedves 28-as;pont azért járunk ide,hogy névtelenül,következmény nélkül bírót játsszunk...
2015. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!