Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire normális ez kiscsopor...

Mennyire normális ez kiscsoportos korban?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben kezdte az ovit, nagyon megviselte, nehéz volt... talán 2 hete nem sír egyáltalán reggelente... szóval egyértelmű volt, hogy nem a szíve csücske, de amit nemrég a nyílt napon tapasztaltam, nagyon elszomorított, borzalmas volt így látni őt! :( ez volt az első mikor bele láthattunk az ovis kis életükbe - kislányom végig görnyedten , megszeppenve ült, látszott rajt, hogy kínlódik, szenved a kis előadás közben, a mondókákat, amiket itthon hihetetlen előadással szaval, nem mondta ( mondjuk erre számítottam) , nem mutogatta , a kis körtáncba beállt ugyan, de mikor ő került volna sorra csak megrázta a kis fejét, szinte pánikolva... :( mintha nem is az én kislányom lett volna... mert oké, hogy szégyenlős, nem szaval stb... de az a kín a kis pofiján, az a testtartás számomra azt jelzi, talán nincs jó helyen... vagy ez még belefér? ne aggódjak? komolyan hazajőve a sírás kerülgetett!
2015. márc. 27. 13:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az óvodai fénykép ugyanannyira nem reális, mit a nyiltnapi szereplös magatartás!


Valószínüleg több idö kell neki, mire beleszokik a többiek társaságába, de az óvodának - többek közt - éppen ez is a célja.

2015. márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
43%
És ha megkérdezhetem miért nem veszed ki? hagyod inkább szenvedni? Vannak gyerekek akik nem tanulnak meg beilleszkedni. Én is ilyen voltam. egy szenvedés volt a bölcsőde, óvóda, hiába könyörögtem anyának nem tudott kivenni mert dolgozott, nekem viszont kínzás volt minden nap. És nem voltak rossz gondozóim csak egyszerűen nekem nem volt való a közösség. Az iskola annyival volt jobb, hogy ott hagytak elvonulni egy sarokba szünetben és nem piszkált senki.
2015. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik lányom is ilyen volt tavaly. Akkor kezdte az ovit. Keveset járt, sokat volt beteg, és nem igazán ment a beilleszkedés. Idén mintha kicserélték volna. barátkozik, cserfes, olyan, mint amilyen itthon mindig is volt. Ő nehezen szokta meg a közösséget, az óvónőkkel nem volt gondunk.

Nemsokára vége a tanévnek. ezt a kis időt már kibírja. Jövőre pedig meglátod hogyan alakul a helyzet.

Mondom ezt úgy, hogy én is nehezen illeszkedtem be, a bölcsiből ki is vettek emiatt. Az oviban pedig fél évig nem tudtak szóra bírni. Végül beszoktam, és nem vált hátrányomra az első nehéz év. Próbálj vele sokat beszélgetni az oviról. A nagylányomnál ez segített.

2015. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es válaszoló! - meg is válaszoltad a kérdést, hogy miért nem veszem ki - amiért téged sem tudtak kivenni...
2015. márc. 27. 17:01
 15/21 anonim ***** válasza:

Amit láttál az nem a mindennapok voltak. 4 éves gyerekek szereplése, amit idegen emberek előtt kell előadni. Nem is értem, hogy egy nyílt napra miért kell műsort adni.


Az óvónőkkel nem beszélt él higy milyen a kislányod?

2015. márc. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ó dehogynem beszéltem velük, már a fél éves értékelés után is... csak azt hajtogatják, hogy zárkózott, nem nyílik meg, mintha ez rajtam múlna... őszintén, én úgy gondolom azért óvónők, hogy fél év alatt ezen változtassanak - mármint hogy elérjék, megnyíljon nekik! persze ők nem ismerik milyen itthon, így talán nem látják mennyire szorong, mennyire görcsös... vagy nem tudom, én elképzelésem szerint észre kellene venniük... az az érdekes ha én felhozok valamit, akkor ők rám zúdítják mi nem jó, de maguktól sosem szólnak, hogy bármi gond lenne...
2015. márc. 28. 10:35
 17/21 anonim ***** válasza:

Én óvónőként úgy látom, hogy a kedves kollégákban van a hiba illetve magában a rendszerben, hogy egy csoportban 20-on X gyerek van. Leterhelik a gyerekeket, az óvónőket, dadusokat...27 felé figyelni és a nehezebb esetekre is kellő figyelmet fordítani nem egyszerű. De egy kedves szó, egy percig éreztetni azzal a befelé forduló gyerekkel, hogy neked, mint óvónőnek, mint idegen felnőttnek a világot jelenti...az azért képes csodákra!

Kitartás, nézz körül váltás ügyben, próbálj nyiltnapot kérni azoktól az óvónőktől, akikhez esetleg átkerülhet a kislány! Az ovis emlékek egy életre nyomot hagynak, ezért hatalmas felelősség ez a munka...sajnos a saját pályám során is érzékelem, hogy rengeteg kolléga csak a sok szabi és a fizetés miatt csinálja, de ezt pedig csak hivatástudatból szabadnak csinálni.

Elkanyarodtam, szóval ne add fel, lehet még jobb!!

2015. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
45%
A fizetés miatt hogy lehet valaki óvónő? Így diétázik? ;)
2015. márc. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"A fizetés miatt hogy lehet valaki óvónő? Így diétázik? ;)"


A kevés fizetés is több, mint a semmi!

2015. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kisfiam is extrazárkózott az oviban, kiscsoportban nem hallották a hangját, csak magában játszott, és még középsőben is januárban ezt mondták róla. Most kezd egy kicsit javulni a helyzet. Végre mostanra lett egy másik kissrác, akit úgy elfogad.

Nálunk egyébként kiscsoportban az anyák napja volt ilyen szereplős, de csak közös énekek és körtáncok voltak meg olyan, hogy a fiuk egyszerre mondtak verset, meg a lányok, de nem kellett egyedül kiállni szerepelni. A legvagányabb kisfiu, aki a csoport legnagyszájúbb, durvább tagja- ahogy meglátta anyukáját egyből az ölébe ült, és nem volt hajlandó semmit sem csinálni. Nem gondoltam volna erről a kisfiuról. De nincs ezzel semmi gond.

Egyébként nagyon sokat változtak egy év alatt a gyerekek. Középsőben már tényleg sokkal kezelhetőbbek voltak, mint a kiscsoportban- ezt úgy az egész csoportra értem.

2015. márc. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!