Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Panaszlevelet adtam be az...

Panaszlevelet adtam be az óvoda vezetőjének az óvónő viselkedése miatt, amelyet az óvoda bizottsága fog kivizsgálni. Ti is hasonlóképpen cselekedtetek volna? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam, hogy jól tettem-e, remèlem hogy nem fog semmi hátrányom származni belőle se a gyermekemnek, se nekem. A törtènet röviden annyi, hogy van a csoportunknak egy internetes zárt fóruma, ahol mi szülők ès óvónők beszèlgetni szoktunk, kèrdèseket feltenni, szóval minden, ami az ovival kapcsolatos, szóba kerül. Nem règiben èn is feltettem egy kèrdèst, amire az egyik óvónő elèggè sèrtődött ès gúnyós stílusban válaszolt, amit tovább folytatott, ezáltal uszítva a többi szülőt ellenem ès igen kellemetlen helyzetbe hozott. Nem èrtettem, hogy ezt mièrt teszi, hiszen èn nem adtam rá okot, nem bántottam meg. A dolog, amikor már kezdett elfajulni ès nem tudtam rendezni az óvónővel, úgy tartottam a legjobbnak, ha a vezetőhöz fordulok ès elmondom neki, hogy mi törtènt. A vezető nagyon kedves volt ès megèrtette a problèmámat. Elmondta, hogy sajnois erre az óvónőre már èrkezett panasz a stílusa miatt ès beszèl vele hogy ne forduljon elő többè ilyen. De ezek után sem èrt vèget a törtènet, ugyanis az óvónő minden szülő előtt újból megalázva közölte, hogy èn beszèltem a vezetővel ès ès bepanaszoltam. Na itt újból elszakadt a cèrna, mert egy óvónőnek is van titoktartási kötelezettsège ès ilyet nem tehet. Ezek után írtam egy panaszlevelet, amelyet az óvoda most fog kivizsgálni. Mivel mindennek nyoma van, kinyomtattam minden beszèlgetèst, ezèrt semmit nem tud letagadni.

#óvoda #óvónő #titoktartás #panaszlevèl #emberi mèltóság
2015. ápr. 3. 14:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
87%
Hidd el, beszélt már rólam úgy óvónő, hogy azt hitte nem hallom. Kb. 10 szülővel együtt voltam az öltözőben, és hallottam ahogy kiselőadást tartott a kolléganőjének, hogy ő mit mondott volna nekem. Benyitottam a csoportszobába, és jeleztem, hogy itt vagyok, folytathatjuk személyesen is. Levegő megfagyott, és ennyi. Nem mentem én panaszkodni sehová, hogy óvónéni egy kretén, és megalázott 10 szülő előtt.
2015. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
62%
Nem, azt gondolom, hogy nem tetted jól. Nem szakmai jellegű a panaszod, nem tartozik a vezetőre. Hogy veled hogy beszélt - rád és rá tartozik, beszéljétek meg. (Még mielőtt: volt már konfliktusom a kislányom családi napközijében, képesnek kell lenni véleményt revideálni, és konszenzust keresni. Ez van. Nekem sikerült.)
2015. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem ha te nem folytattad akkor hogyan tudod vérig alázni???? Nagyon nem kerek a történet.
2015. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
63%
Nekem sem kerek egyébként, olyan, mintha csúsztatnál.
2015. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
71%
Summa summarum: ezek után nem biztos, hogy jó ötlet lesz abba az oviba hordani a gyereket.
2015. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
86%
Ez az egész egy nagy baromság, már hogy ezzel ennyit foglalkozol. Tényleg irigylésre méltó, hogy erre van időd. Ez az egyik gondolatom. A másik, egy kérdés: Mi az az óvoda bizottsága? Ilyenről még életemben nem hallottam pedig pedagógus vagyok.
2015. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Kedves 23-as ès 24-es! Nem csúsztatok a törtèneten. Ezek szerint akkor veletek mèg soha nem fordult elő, hogy valaki ok nèlkül megbánt, megsèrt? Azt hogy mièrt èrdemeltem ki az óvónőtől ezt a viselkedèst, a mai napig nem èrtem, mert soha egy rossz, bántó szót nem mondtam róla. Persze ettől függetlenül lehet hogy van valami oka az unszimpátiára ès így jutatta tudomásomra, de akkor a panaszlevèl semmit nem változtat, max csak annyit, hogy elgondolkodik azon, hogy hatalmat nem kapott a kezèbe ès nem tehet meg bármit.
2015. ápr. 3. 17:04
 28/36 anonim ***** válasza:
82%

Hm, ez a napfogyatkozásos dolog nálunk is felmerült, konkrétan én kérdeztem rá az óvónőnél, de normálisan válaszolta, hogy majd nem hívják fel a gyerekek figyelmét a jelenségre és inkább a homokozóban játszanak, hogy ne nézzenek oda. Meg annyit mondott, hogy nincs rá különleges eljárás. De mindenki elbagatellizálta, végül mégis nekem lett igazam mert kaptak egy utasítást, hogy nem vihetik ki a gyerekeket az udvarra.

Az tényleg nagyon rossz érzés lehet, hogy a többi szülő előtt gúnyolódik veled, de ezért szerintem nem tettem volna panaszt. Ha a gyerekkel bánik rosszul, az más tészta, azért igen.

2015. ápr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
93%

nekem az a tapasztalatom, hogy eg yvezetőség akkor cselekedik konkrétan ha valami nagy befolyásos a panaszt tevő fél


a kollégámat speciel azért bocsátották el, mert "billegett" a széken(forgós szék és enyhén forgott jobbra balra miközben beszélt), miközben az ügyféllel beszélt, az ügyfél már ment is fel a vezérhez ((vízmű)

2015. ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
47%
hülye kérdést tetél fel ,és tényleg nem néznek a napba szándékosan még nem is érdekli öket a napfogyatkozás ,én nem teszek fel hülye kérdést ,vagy ha még is inkább csöndben maradok .
2015. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!