Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Panaszlevelet adtam be az...

Panaszlevelet adtam be az óvoda vezetőjének az óvónő viselkedése miatt, amelyet az óvoda bizottsága fog kivizsgálni. Ti is hasonlóképpen cselekedtetek volna? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam, hogy jól tettem-e, remèlem hogy nem fog semmi hátrányom származni belőle se a gyermekemnek, se nekem. A törtènet röviden annyi, hogy van a csoportunknak egy internetes zárt fóruma, ahol mi szülők ès óvónők beszèlgetni szoktunk, kèrdèseket feltenni, szóval minden, ami az ovival kapcsolatos, szóba kerül. Nem règiben èn is feltettem egy kèrdèst, amire az egyik óvónő elèggè sèrtődött ès gúnyós stílusban válaszolt, amit tovább folytatott, ezáltal uszítva a többi szülőt ellenem ès igen kellemetlen helyzetbe hozott. Nem èrtettem, hogy ezt mièrt teszi, hiszen èn nem adtam rá okot, nem bántottam meg. A dolog, amikor már kezdett elfajulni ès nem tudtam rendezni az óvónővel, úgy tartottam a legjobbnak, ha a vezetőhöz fordulok ès elmondom neki, hogy mi törtènt. A vezető nagyon kedves volt ès megèrtette a problèmámat. Elmondta, hogy sajnois erre az óvónőre már èrkezett panasz a stílusa miatt ès beszèl vele hogy ne forduljon elő többè ilyen. De ezek után sem èrt vèget a törtènet, ugyanis az óvónő minden szülő előtt újból megalázva közölte, hogy èn beszèltem a vezetővel ès ès bepanaszoltam. Na itt újból elszakadt a cèrna, mert egy óvónőnek is van titoktartási kötelezettsège ès ilyet nem tehet. Ezek után írtam egy panaszlevelet, amelyet az óvoda most fog kivizsgálni. Mivel mindennek nyoma van, kinyomtattam minden beszèlgetèst, ezèrt semmit nem tud letagadni.

#óvoda #óvónő #titoktartás #panaszlevèl #emberi mèltóság
2015. ápr. 3. 14:08
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

30-as! Hülye választ adtál! Ha nem tudsz èrtelmesen válaszolni, akkor inkább maradj csöndben! Egy ilyen idős gyereket valóban nem maga a napfogyatkozás èrdekel, de lehet számos más oka, hogy felnèzzen az ègre akár hosszabb időre is. A gyerekeket szerinted èrdekli a repülő? Az enyèmet igen ès ha meghallja a hangját, akkor keresi, hogy merre lehet. Szerinted ezt hogy teszi? Úgy hogy kèmleli az eget. A gyerekek szoktak hintázni ès mászókázni az udvaron? Az enyèm igen ès ilyenkor elkerülhetetlen, hogy èg felè nèzzen. Soroljak mèg pèldákat?

Lehet, hogy nincs gyereked ès azèrt gondoltad, hogy hülye a kèrdès, de ha mègis van gyereked, akkor soha nem bíznèk rád gyermekfelügyeletet, mert fogalmad nincs róla, hogy egy gyereket mi èrdekel.

2015. ápr. 5. 18:37
 32/36 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem nem tettél fel hülye kérdést, mivel a napfogyatkozás idején a csapból is folyt ez az információ, a gyerekek simán belenézhettek volna a napba, amitől szemkárosodást kaphattak volna. Egyébént akármilyen bagatel kérdést is tesz fel a szülő, az ovónő válaszolhat rá normálisan.

És szerintem jól tetted, hogy bepanaszoltad az ovónőt, nem szakmai, hanem emberi okból- ez ugyanolyan fontos szerintem. Nincs joga senkivel sem így bánni, és nem is értem, hogy lehet az ilyen emberből padagógus.


Én áldom az eget, hogy nagyon szuper ovonénije volt a nagyfiamnak, most mégszuperebbek vannak a középső gyerekemnek, és jövőre a kicsi a nagy ovonénijeihez megy- szóval mind a három gyerekem ovodai évei olyan közegben zajlanak, ami mind szakamilag, mind emberileg nagyon jó. Nem bírnám elviselni ezt az állandó furkát és hogy mások előtt lealázzanak. Szerintem jogos volt a fellépésed, hátha visszavesz az ovonő a stílusából.

Remélem a gyeremekednek semmi hátránya nem származik ebből- bár az is valóban csak az ovonőt minősítené.

A másik ovonéni milyen egyébként?

2015. ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
94%
3 gyerekem van ugyhogy tudom mi èrdekli öket sőt ovis is van esze ágában sem volt napba nèzni mèg soha ,kèrdèsedre választ.sèrtegetni meg nem kell másokat .
2015. ápr. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
23%

Ugyanezzel a témával kapcsolatban engem is szinte lehülyéztek levélben. Én visszaírtam hasonlóan gúnyos stílusban és ennyi. Egyébként az ÁNTSZ adott ki figyelmeztetést, de mindig van aki jobban tudja. :)

"nem néznek az égre..." az eszem megáll!

A kérdésedre általánosságban annyit válaszolnék, hogy szerintem alapvető a titoktartás és az is, hogy nem keveredünk erre a szintre pedagógusként, hogy a facebookon osztogassuk egymást. Nem hiszem egyébként, hogy nyerhetsz, talán most igen, de hosszabb távon jó ha felkészülsz, hogy mindig meg fognak találni valamivel, ami rosszul fog esni.

2015. ápr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
A napfogyatkozáskor én is feltettem a kérdést, nekem normálisan válaszoltak. Végül nem vitték ki őket, de csak azért mert egy kisfiút nagyon érdekelt a dolog, ha ő nem mondja egyik gyereket se érdekelte volna, elmondásuk szerint. Én első körben személyesen az óvónővel beszéltem volna, nem mentem volna bele ilyen facebook-os adok-kapokba. Amikor elmesélte a többi szülőnek hogy mi történt, mivel azt írod, hogy megalázott a többiek előtt, feltételezem ott voltál, akkor mit csináltál? Miért nem tetted te is helyre ott a többi szülő előtt?
2015. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem igazad van, viszont a gyerekedet kéresd át másik csoportba, mert ez az óvónő tuti utálni fogja ezek után veled együtt.
2015. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!