Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kinek mi vált be, hogy a...

Kinek mi vált be, hogy a kicsi sírás nélkül menjen be a csoportba az oviban?

Figyelt kérdés
a lányom most kezdett oviba járni. az első pár nap nem is volt gond, mikor eljöttem, de mióta nem kísérem be a csoportszobába, csak az ajtajáig, azóta sír, rúgkapál, nem akar bemenni, hiába jönnek a gyerekek és az óvónénik is oda. nincs ott még sokat, csak másfél órát. egyébként nagyon szeret gyerekek között lenni. tapasztalatok? tudom, mindenki átesik rajta, de biztosan van, akinek könnyebben megy... menjek be vele egy kicsit? vagy határozottan köszönjek el, és hagyjam ott? a szívem megszakad érte, mikor így sír.

2015. ápr. 16. 21:01
 1/8 anonim válasza:
92%
Én minden reggel otthon kisírom magam, mielőtt elindulnék az oviba. És ott már kibírom sírás nélkül. Egy ovónő.
2015. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad éreztetni vele, hogy a szíved megszakad, sőt, minél vidámabban biztasd, hogy nemsokára újra találkoztok. Igen, határozottan köszönj el.


A másik trükk, hogy apának kell oviba vinni, ha lehet.

2015. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

első, ez komoly? én mondjuk csak dajka vagyok, de soha nem sírtam... a gyerekem sem, örömmel megyünk minden reggel :)


nálunk fura volt, mert nem volt beszoktatás. óvónők tapasztalata szerint nem jó, mert megszokják, hogy ott van anya, aztán azért sírnak. csodálkoztam rajta, de bejött, 24 gyerekből egy se szokott sírni, együtt vészelték át, ismerkedtek... egyébként sokkal nehezebb dolga van a gyerekednek, mert egy már beszokott társaságba került be, nehezebb ismerkedni. én ovin kívül próbálkoznék, menjetek el játszótérre szimpi anyukával, vagy hívj át valakit a csoportból magatokhoz. ha kint összebarátkoznak, akkor könnyebb lesz a reggel is, lesz kihez menni :)

2015. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
54%
A gyerek apja lelépett a hugommal.
2015. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
fenyegesd meg!!! mondd hogy soha nem jössz vissza vagy elveszed és elégeted a játékait ha sírni mer! nálunk ez vált be! Jocóka azóta egyszer sem mert sírni:)
2015. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez minden szeparalodasnal elofordul. Beszéljetek vele, vond be az óvónőt is. Mondd neki, hogy pl ebéd után érte mész, vagy amikor feléred, érte mész, stb. Kérd meg, hogy rajzoljon neked valamit. Az óvónő is mondhatja, hogy írjunk anyának egy levelet, hogy mit csinált aznap. Nagyon fontos, hogy a szülőket is vonjuk be.
2015. ápr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az vált be,hogy megmondtam neki,hogy ha sírni kell,akkor sírjon (az óvónő is azt tanácsolta,hogy ne zavarjon,és ne haragudjak rá,mert nem szabad) mióta lazán kezelem,azóta nem sír.

Jocókát igazán sajnálom.Nem csak az elválás miatt sírhat,hanem már amiatt is retteghet,hogy az anyja otthagyja...

2015. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor van baj, ha fél évig sir! Mi ezért váltottunk ovit. Azota nem sir.
2015. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!