Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az óvónők döntéséről?

Figyelt kérdés

Az anyák napi műsorral kapcsolatban egy nappal előtte kijelentették, hogy csak a nagymamákat és az anyukákat várják. Akarnak egy apák napi ünnepséget is rendezni egy hónap múlva, oda csak az apákat és a nagypapákat várják.

A terem, ahol tartják a teljes létszám befér, tehát ez nem akadály.

Én úgy gondolkodom ezzel kapcsolatban, hogy egy szülinapos meghívja a barátait, azokat is, akiknek nem aznap van a szülinapjuk. Nincs keresnivalója egy olyan anyák napi műsoron az apának, amikor a gyereke ad elő valamit?

Persze durván, de ez diszkrimináció. Nem hinném, hogy egy óvónőnek joga lenne szelektálnia a családot egy műsorra.


Szerintetek rosszul látom?


2015. ápr. 30. 08:48
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
76%

Régen nálunk oviban eszébe se jutott az apukáknak elmenni egy anyák napi műsorra.

Van ezer más óvodai ünnepség ahol előadnak valamit a gyerekek.Nőnapi buliba se hivnak férfiakat nem??

2015. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vannak apukák is. Viszont nincs apák napja.


Soha nem kötötték ki, hogy nem jöhetnek, ugyanis ők készítik a fotókat:)

2015. ápr. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
62%

Ez hülyeség!

Beszéljen pár szülő az óvónőkkel, térjenek jobb belátásra!

Nem lehet kizárni az apukákat egy ilyen rendezvényről, még akkor sem, ha van apák napja is!

2015. ápr. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
77%

Az anyák napja, azért anyák napja, mert a nevében is benne van, hogy az anyákról szól.

Soha életemben nem voltak férfiak az anyák napi ünnepségen és nem volt külön apák napi műsor sem. És most sincs nálunk sem az oviban vagy az iskolában.

Szerintem évekig ebből nem volt probléma, hogy ez így volt és szerintem soha senki nem érezte ezt diszkriminációnak.

Bár ezek szerint mégis van ilyen.:)

Akkor ezek szerint nálatok anyák napján az apuka is, nagypapa is kap virágot?:)

2015. ápr. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

"Nőnapi buliba se hivnak férfiakat nem??"


Nem voltam nőnapi buliba, nem hinném, hogy a nők magukat ünnepelnék. Nem a férfiak köszöntik a nőket? Egy szülinapi buliban sem csak a szülinapos van. Amúgy a gyerekem műsora nem buli.

2015. ápr. 30. 08:57
 6/48 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem rosszul látod. A szülinapos hasonlatod meg egyáltalán nem idevág! Az óvónő nem szelektálja a családot. Az anyukák meg mennek az apák napi műsorra? Nemhogy örülnél, hogy majd lesz apáknapi is!! Tipikusan az a szülő vagy,akinek nem jó semmi.
2015. ápr. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely, kit zavarnak a csendben szemlélődő, fotózó apukák?
2015. ápr. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk az, h egy nappal előtte szólna, az érdekes. Nálunk mehet apuka is, sőt, várják őket. Nem tudom miért ne lehetne ott egy apuka is az ünnepségen, főleg ha van hely.
2015. ápr. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

"Akkor ezek szerint nálatok anyák napján az apuka is, nagypapa is kap virágot?:)"


Nem az a probléma, hogy nem kap az apuka virágot, hanem az, hogy a gyerekének az énekét, amire hetekig készült, nem láthatja, mert ki van tiltva onnan, és a gyerek is adott esetben várja, hogy az apuka is ott legyen.

Szintén felhozom példának, de gond egy szülinapi bulin, hogy csak a szülinapos kap virágot vagy ajándékot? Te voltál már ilyen rendezvényen? Én gond volt, hogy nem te voltál az ünnepelt, és mégis ott voltál, és nem kaptál ajándékot?

2015. ápr. 30. 09:01
 10/48 anonim ***** válasza:
38%
Akkor mondok más példát:évzárón ott van mindenki a sulibol,de a ballagáson a 8.osok vannak ott meg a hetedikesek akik bucsuztatnak talán,d a többi évfolyam nem.Majd egyszer eljön az ő napjuk is.
2015. ápr. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!