Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Röviden a történet:5 éves kisfiú anyukája vagyok. A kisfiam a múlthéten bántotta az egyik kislányt, személy szerint az óvónő lányát. (valami labdát el vett tőle, s talán megütötte). Erről a történtekről 2 nappal késöbb értesültem a másik óvónőtől. Amikor az eset történt, aznap délután Én mentem a kisfiamért óvodába, az esetről senki nem szólt! Tudomást szereztem arról, hogy a kisfiamat az óvónő felpofozta a mosdóban, mert az óvónő mondta nekem négyszemközt. Most meg már tagadja. Indult egy kavarás a gyermekvédelmet is bele akarják vonni, Én meg ezt szükségtelennek tartom. Azzal fenyegettek meg, hogy egy hajszálon múlik, hogy elvegyék a kisfiúnkat tőlem és férjemtől. Ez az este 1 hete történt. A héten természetesen dolgoztam, fáradt vagyok, stb. meglévő problémák, amit a gyerekemmel egyáltalán nem érzetetek. A mai nap este ismét tanúsítja. Viszem a kisfiamat óvodába, majd az óvónő szól nekem, természetesen a gyermekem társaságában vagyok, hogy Én ezt fejezzem be- mert, hogy Én nem üdvözlöm. Válaszom az volt: köszöntem. Nem értem mi a probléma. Mondtam fáradt vagyok, és ha beszélni valónk van, azt nem a gyerekem előtt fogom az óvónővel megbeszélni. Utalva arra, jövök Én máskor is. Majd az óvónő ismét fenyegetésbe kezdett. Otthagytam és eljöttem.
2015. jún. 18. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem pont ez az a rész, amikor az ovonö aki felpofozta a gyerekedet, a bántalmazott gyerek anyukája a vezetö ovónö, és az ovónö aki elmondta neked, (esetleg a csoportotok veztö ovonöje) össze ültök. Még esetleg ilyenkor nagyon jó egy köztes kívülálló személy pl a szülöi munkaközösségböl valaki.

Össze ülni, és kezdje el az ovónö mesélni aki látta az egészet, majd az aki mondta, hogy a gyerekedet felpofozta...

Ezzel átbeszélitek a történetet, és megnyugszanak a kedélyek.

Most csak mindenki pletyka pletyka után megy, és te sem tudod pontosan mi történt, mindenki csak sértve érzi magát. Ez hosszútávon csak rosszabb lesz, egy átbeszélés kell. Ha tényleg felpofozták a gyermekedet akkor az óvoda vezetönek mindenképpen tennie kell tovább.

2015. jún. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem értem.

A gyerekek összebunyóztak valami hülyeségen, történetesen az egyik résztvevő a vezetőóvónő gyereke.

Erre büntetésül (?) a te gyereked állítólag kapott egy pofont az egyik óvónőtől (melyiktől?). Vagy a pofon ettől független?

Hogy jönnek ahhoz, hogy elvetessék a gyereket tőletek?? Azért, mert összebalhézott egy csoporttársával?? Vagy van előzménye a dolognak?

Vagy csak az óvónők téged nem komálnak, ezért furkálódnak, pletykálnak?

2015. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A kisfiam a bántalmazott kislány anyukájától kapott 2 pofont a mosdóban,aki mindkét gyereknek az óvónénije...
2015. jún. 18. 11:09
 4/13 A kérdező kommentje:
Az,hogy az óvónők engem nem komálnak sztem igen.Igazándiból soha eddig vitánk nem volt,hoztam és vittem a gyereket.A kisfiam igen aktív,de eddig nem volt vegyes csoportban.Januárban hazköltözés miatt óvoda váltás volt.Eddig vele egykorúakkal volt egy csoportban,most meg vegyes csoport 3-6 éves korúak között van.
2015. jún. 18. 11:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Elég zavaros a történet. Miért akarják elvenni tőletek a gyereket? Mert verekedett az óvónő lányával? Ez nonszensz. Nap mint nap verekednek a gyerekek az oviban, az óvónők szétszedik őket, lenyugtatják a kedélyeket és kész. 10 percre rá meg már megint egymással játszanak.
2015. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Na hát ez az,amit Én sem értek.Teszek ennek ügyében,és megkeresem a vezető óvónőt...elmodom az Én verziómat is-Köszönöm a tanácsokat.
2015. jún. 18. 11:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

fura az egész történet. leírtak alapján úgy tűnik, hogy veled bármit meg lehet tenni, még a gyerekedet is bántalmazhatják...

azt tudod, hogy ilyen esetben azonnal ki kell rúgni az óvónőt? mit tettél eddig? mert én egyből mentem volna a vezetőhöz majd onnan a fenntartóhoz!

azért fenyegetnek mert mindent meg lehet tenni veled... látod azt is elérték, hogy ne mondj el egy olyan dolgot amiért kirúgás jár...

2015. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem,mindeképp szólok.
2015. jún. 18. 11:33
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal fordulj a vezetőhöz és mondd el a történteket.

Bármi történik, az óvónő soha, ismétlem, soha nem emelhet kezet a gyerekre, akármi történt is!

Egy képzett pedagógusnak ezt tudnia kell! Neki, abban a helyzetben óvónőként kellett volna fellépnie, nem pedig önbíráskodó anyukaként.

Ezek után biztos, hogy kivenném az adott csoportból a gyerekemet, talán még az intézményből is.

Nem azért, mert az én gyerekem ártatlan bárányka, a büntetéssel, ha rosszat csinál, egyetértek, de nem a testi fenyítéssel. Innentől megrendülne a bizalmam az óvónőben, az intézményben, ezek után hogy bízzam rá nap, mint a nap a gyerekemet?!

Téged, a kis mulyát még be is fenyítettek... Ugyan, miért is menne ki rátok a gyermekvédelem? Nem ti bántottátok a gyereket, hanem az óvónő! Mégis milyen alapon küldené ki? A fenyegetések, a kötekedés és a történtek miatt én lépéseket tennék, de sürgősen! Valószínűleg az óvónő azért fenyegetőzik, mert te hagyod, és mert tudja, hogy ha kiderül a dolog, az ő állása ugrik.

2015. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Voltam bent tegnap és szóltam az óvoda vezetőnek.Természtesen megnyugtatott,hogy nem szólnak a gyermekvédelemnek.Az óvónő tegnap reggel is nekem tartott kiselőadást,hogy Én nem köszönök,holott köszöntem,s engem oktatott ki természetesen a kisfiam társaságában.Hiába kértem,hogy ezt ne tegye.Mondtam az óvónőnek,egy bajom van vele,hogy kezelt emelt a gyerekemre.Nagy ribiliót csapot,s a szinjátéka folytatódott tovább.Hatalmas sértett fejjel,mondta tovább a magáét.Folytatása,az óvónő válasza na majd...

A kisfiam délután haza jött az óvodából és megkérdeztem,hogyan telt a napja válasza ez volt:azt mondta rám az óvónéni,hogy ne hazudjak.Na most a kisfiam a hazudni nem szokott,a hazugság fogalmát sem ismeri.Valahol Én is azt gondolom,hogy értelme nincs,hogy a gyerekemet tegyem ki olyannak,ami pláne nem szükséges számára.Óvoda váltás lesz,de így nyári szünet kapcsán ez nem lesz egyszerű.

2015. jún. 19. 06:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!