Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Korkedvezményes óvoda. Kötelez...

Korkedvezményes óvoda. Kötelező vagy lehetőség?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban èlek, bölcsi nincs. Ovi van csak. De dolgozom, illetve van egy kft.-m, ès már nem tudnak tovább nèlkülözni a cègnèl. De csak 2 ès fèl èves a fiam. Szobatiszta már egy ève. Ilyen esetben kèrvènyezhetem, vagy kötelesek felvenni? Hogy működik ez ilyenkor? Kell hozzá munkáltatói? Mert azokat nekem kell kitölteni, ès elèg fura lenne, ha saját magamnak írnám.

Illetve nem tudjátok, hol találok erre jogszabályt? Vagy hivatalosan hol találok illetve kinèl infót?

Köszönöm szèpen a segítsèget!


2015. aug. 30. 15:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha csak 15 gyerek van az oviban, akkor szerintem add be oda. Ilyen kis létszámnál nem lesz gond szerintem. Majd jobban figyelnek rá picit az óvónők. Ha meg nem jön be, még mindig kiveheted. Nálunk úgy van, hogy ha jelzed, hogy vinnéd, betöltötte a 2,5-et, óvodaérett, és van szabad hely, akkor felveszik simán.

Babysitter is jól jöhet, ha vigyázni kell rá pl amikor beteg.

2015. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Betegsèg esetèn egy-kèt hetet itthon tudok maradni vele. Köszönöm a segítsèget mindenkinek.
2015. aug. 31. 12:45
 13/17 anonim ***** válasza:
Beadnám az oviba. Nálunk az egyik anyuka mindkét fiát 2 és fél évesen adta be. Nem volt gond. Szintén kis falu, kevés gyerek.
2015. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Falusi ovikban 2,5 évesen felveszik .ha nincs Más megoldás akkor ad be oviba.
2015. aug. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs bölcsi, sem csana.

Viszont van minicsoport. Én gond nélkül beadtam volna, de sajnos nem volt szobatiszta. Babysittert meg nem találtam, akárkit nem engednék be a lakásomba.

Szerintem semmi baja nem lesz lelkileg, ha beadod az oviba, a csoportban vele egykorú gyerekek lesznek, a nagyok meg szépen elpesztrálgatják a kicsiket. Inkább az egykorú gyerekek szoktak marakodni.

2015. szept. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi újság, kedves kérdező?
2015. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Tegnap beszèltem a polgármesterrel, beveszik a gyereket. De úgy nèz ki, egy hèten egy-kèt napot itthon tudok lenni, csak a többi nap lesz oviban. Hètfőtől szoktathatom be őt.

Köszönöm a segítsèget mindenkinek.

Az is kiderült, nem ő az egyetlen, rajta kívül van mèg 2 kèt ès fèl èves gyerkőc.

2015. szept. 3. 06:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!