Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez csak szerintem nem normális...

Ez csak szerintem nem normális vagy ez így megy?

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben elkezdte az ovit, az első nap amikor bent hagytam már egyedül, kicsípett popóval jött haza. A bugyiján is meglátszott a folt. Nem igazán foglalkoztam vele, úgy voltam vele hogy előfordul az ilyen, másnap is volt wc-n az oviban, nem volt gond. Aztán megint. Másnap reggel szóltam az óvónőnek hogy mi a helyzet, és hogy a szülőin direkt kértek lehúzhatós törlőkendőt, ott van a zsákjában. Erre megkaptam hogy "de hát, de hát, ő kitörölte és hogy biztos nem, mert ő nedves papírral törölte ki." Délután direkt megnéztem a bugyiját, kakis volt. De már másik óvónő volt bent, felváltva vannak. Na most ilyenkor mi a teendő? Hogy az óvónő tagadja, kb úgy jött le mintha én hazudnék. Nem is érdekelne, de hát kicsípi a fiam fenekét, meg hát szerintem nem normális hogy kakis bugyival jön haza és kvázi abban rohangál egész nap. Nem tudja még magának kitörölni. Próbálkozik, de még nem tudja ő sem rendesen megtörölni. Ezek után hogy szóljak az óvónőnek? Olyan primitív stílussal adta elő hogy ő pedig kitörölte hogy félek, ha erőteljesebben rászólok pikkelni fog a gyerekre.
2015. szept. 6. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyiszor szólj kedvesen de határozottan, ahányszor ez megesik, különben mindig így lesz. Egyszer csak eljut a tudatáig, hogy legalább a te gyereked fenekét törölje ki valóban...
2015. szept. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sajnos néha elég felületesek. Én is csak annyit tudok ajánlani, hogy minden egyes alkalommal beszélni az óvónővel,hogy már megint. Engem nem zavarna ha utána engem tartanának szemétnek. Azért ez elég fontos dolog és a kisfiadnak is biztos kellemetlen érzés. Amit még tudok ajánlani, hogy próbáld meg megtanítani neki minél hamarabb, hogy hogyan kell rendesen megcsinálni magának és akkor nem kell az óvónőkre bízni ezt a dolgot.
2015. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk egyáltalán nem törölnek feneket. Gyakoroljátok otthon. Mást nem tehetsz.
2015. szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Dolgoztam oviban ahol egyáltalán nem töröltek feneket sem az óvónő,sem a dajka.Szerintük egy 3 évesnek már meg kell tudnia csinálni.


Mikor a lányom oviba ment akkor nekik kitörölték,de csak olyan fél évig.Utána a lányom büszkén mondta hogy már ő törli magának,de a mai napig nem tudom,hogy azért-e mert az óvón erre kérte,vagy azért mert látta a nagyobbaktól és önállósította magát.Mindenesetre utána már csak magának intézte nem mentek neki segíteni.Már 4,5 éves és általában megoldja,de azért sűrűn látom én is a kakipöttyöt a bugyin.

Szerintem olyan 6 évesen jutnak el oda,hogy tökéletesen ki tudják törölni (a kezük sem elég hosszú hozzá)


Mit tehetsz? Jelezd mindig amikor gond van,de vagy segítenek vagy nem...nekem gyanús,hogy nem is arról van szó,hogy az óvónő törölte rosszul,hanem hogy nem is ő törölte ki neki.

Vagy esetleg a gyereked önállósította magát,az nem lehet? :)

2015. szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon rendesen törölték az óvónők a gyerekek popsiját, még mondták is, hogy rövid még a kis karjuk, nem tudják maguknak. Talán pukival nem mehetett esetleg valami anyag is? Én a helyedben mindkét óvónőt megkérném szépen, hogy figyeljenek rá oda, mert esetleg magának törli, vagy bármi, te sem tudod hogyan lehet, de kakis az alsója.
2015. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk kiscsoportosoknak törölték a feneküket .mert még nem érne odáig .
2015. szept. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én meg 20 éve vagyok óvónő-és ilyet nem halottam,hogy egy 3évesnek már ki kell törölni magától a kakis fenekét.

inkább azt próbáld tudatositani a gyerekben,hogy szóljon,kérjen segitséget,ellenőriztesse le.ez sem egyszerű-ilyenkor az első időkben félénkebbek,de hátha.

és szólj bent mindenképpen-de kalkulálj hozzá még 28 picit,akik sirnak,szétszaladnak,bepisilnek,anyát keresnek,stb

2015. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fizikailag,anatómiailag lehetetlen,hogy magának törölje ki a kis fenekét.Egész egyszerűen mert nem ér el odáig a keze.Igen,azt hiszem én is,hogy az a megoldás,hogy gyerekben tudatosítani kell,hogy kérjen segítséget,de óvó néninek is kell szólni,ahányszor megtörténik.Nálunk ezzel sosem volt gond,nagyon alaposak voltak,míg nem tudta,és folyamatosan ügyesedett.
2015. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!