Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Leigazolnál hiányzás miatt...

Leigazolnál hiányzás miatt egy napot, ha valójában volt a gyerek oviban?

Figyelt kérdés

A lányunk betegség miatt hiányzott másfél hetet az oviból. Keddi napon nem ment először, az orvosi igazolása is így szól. Ma szólt az óvónő, hogy nem jó az igazolás, mert egy nappal később kezdődik, igazoljam le szülőivel azt az egy napot. Mondtam neki, hogy jó az igazolás, mert hétfőn még volt a gyerek. Ő állítja, hogy a gyerek nem volt hétfőn, mert a naplóban ki van húzva.

Az biztos, hogy hétfőn mentünk oviba.


2015. szept. 30. 20:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazolnám le, mert azzal elismered, hogy hibáztál. Vigyél például a munkahelyedről igazolást, hogy dolgoztál.
2015. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Még a felhalmozott szabadságomat töltöm.
2015. szept. 30. 20:33
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Mióta kell igazolni az oviban ha hiányzik a gyerek?
2015. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Gondolom szeptember óta, mióta kötelező 3 éves kortól az ovi. Nem tudom korábban mi volt, nekem most kezdte a gyerek, de minden napot le kell igazolni, úgy mint az iskolában és a szülő csak meghatározott számú napot igazolhat egy évben.
2015. szept. 30. 20:57
 5/37 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Nem tudom, nálatok hogy működik az étkezés. Nálunk előtte egy nappal 9 óráig lehet lemondani a következő napi adagot. Ha a gyerkőc neve mellett még kedden is volt ételrendelés, mert hogy hétfőn még nem tudhattad, hogy kedden már nem megy, leghamarabb kedden tudtad lemondani a szerdait, akkor miről is beszélnek... Gondolom, utólag írták meg a naplót, és rosszul emlékeztek. Nem igazolnám le, javítsák ki a naplót.
2015. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Nálunk előző nap 8-ig lehet lemondani az étkezést. Én kedden reggel fél 8-kor telefonáltam, hogy nem megy a gyerek, ez benne is van a telefonomban. Igazából nem tudom milyen ez a napló, mennyire lehet benne javítani.
2015. szept. 30. 21:02
 7/37 anonim ***** válasza:
32%
Én nem problémáznék ezen ennyit. Leigazolnám, de megmondanám az óvónőnek, hogy leigazolom annak ellenére hogy bent volt. Igazából csak adminisztratív jelentősége van, épp a minap panaszkodott a lányom óvónénije, hogy az óvodákban most már szinte többet kell az adminisztrációval tölteni mint a gyerekekkel, mindennap vezetni hogy melyik gyerek hánykor jön, hánykor megy, miért hiányzik, stb. Megértem ha néha utólag töltik ki.
2015. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Vilcsianyuja ***** válasza:
67%
Én azért nem igazolnám le, mert ki tudja, lehet, hogy szükség lesz még a korlátozott számú szülői igazolásra, így év elején nem pazarolnék el egy napot. Vagy csak úgy, hogy megbeszélem, ezt a napot "jóváírják majd", később egy napra majd beírják, amikor orvosi igazolás hiányában nem viszed valamiért. Vagyis elismerik, hogy ők baltázták el, és ha már javítani nem tudnak benne, de legalább nem ér hátrány titeket.
2015. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy tudom, hogy az igazolatlan hiányzás számít, nem az, hogy a szülő mennyi napot igazol a gyerekének. Főleg nem a 3 éveseknél. A tanköteles kort elérő gyerekeknél, nagycsoportban számít, hogy ne hiányozzon túl sokat a gyerek, mert az iskolára való felkészítés marad úgy ki neki.


Úgy látszik óvodánként változik, hogy milyen igazolást kérnek, nálunk simán csak azt kell bevinni, hogy a gyermek egészséges, közösségbe mehet (és dátum van mellette). De semmi olyan, hogy mettől meddig volt beteg, az majd a suliban kell.


Én leigazolnám a hétfőt, de megmondanám az óvónőnek, hogy volt a lányom oviban, ezen igazán nem veszünk össze. Lehet, hogy nem aznap töltötték a naplót, hanem utólag, és úgy emlékeztek, hogy egész héten nem volt (nem csak keddtől). De hidd el, semmilyen következménye nincs annak, ha ezt a napot te igazolod, és nem az orvos. Itt igazából az a kellemetlen, hogy az óvónő nem jól emlékszik (vagy emlékezetből vezetik a naplót....).

2015. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Utolsó, lehet, hogy így van, ahogy te tudod, csak abban én nem látom a logikát. Ha nem viszem a gyerekemet, és orvosi igazolást se tudok felmutatni, akkor miért nem igazolom le, hogy szülői engedéllyel hiányzott? Ovisnál én nem tudom értelmezni az igazolatlan hiányzást. De ettől persze még lehet, hogy úgy van, ahogy te írod.
2015. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!