Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Leigazolnál hiányzás miatt...

Leigazolnál hiányzás miatt egy napot, ha valójában volt a gyerek oviban?

Figyelt kérdés

A lányunk betegség miatt hiányzott másfél hetet az oviból. Keddi napon nem ment először, az orvosi igazolása is így szól. Ma szólt az óvónő, hogy nem jó az igazolás, mert egy nappal később kezdődik, igazoljam le szülőivel azt az egy napot. Mondtam neki, hogy jó az igazolás, mert hétfőn még volt a gyerek. Ő állítja, hogy a gyerek nem volt hétfőn, mert a naplóban ki van húzva.

Az biztos, hogy hétfőn mentünk oviba.


2015. szept. 30. 20:24
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Szünetre nem vonatkozik! Illetve ezek az igazolatlan napok a tanévre vonatkoznak! Szeptember 1-től junius nem tudom én 16-17... amikor vége a sulinak, vége az ovinak. kezd a szünet. illetve bezárnak X hétre.
2015. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Az oviban nem tanév van, hanem nevelési év, ami szeptember elejétől május végéig tart.

És sajnos a mi ovinkban szülő igazolással akarták megoldani a tavaszi és őszi szünetet is, és így csak 3 szabadon felhasználható szülői igazolás maradt volna. Akkor akadtam ki, és jártam utána a fentebb leírtaknak.

2015. okt. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy azt mondták, az egyéb hiányzásokra szerezzünk orvosi igazolást. Nem arról van szó. hogy nem adna a gyerekorvos, de nehogy már hazugságra neveljem a gyerekeket!
2015. okt. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
32! ilyenbe belekötni :D :D
2015. okt. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Nem akartam én semmibe belekötni, tényeket írtam. Gondoltam más szülőnek is jó, ha ismeri a jogait, kötelességeit. A nevelési év meg azért lényeges, mert ebben az időszakban kötelező az ovi, ezen kívül fakultatív. De ha gondolod, legközelebb befogom a szám, és mindenki járjon maga utána!
2015. okt. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Egyébként tényleg érdekes ez a dolog...

Amit írtam, az a mi ovinkban van, a vezetőnő jött be és ő mondta el az új szabályokat. Ha tetszik, ha nem, mi papírozunk. :(

A vezető mondta, hogy sok mindent megért ő, nem fog az engedélyek útjába állni, aláír mindent, de sajnos, muszáj, őket fogják első körben ellenőrizni, nem a családot. Ha nem tudják igazolni valamivel, hogy a gyerek itt volt, ott volt, őket is büntetik, a családot is.

Ha pl. kicsit betegeskedett a gyerek, szerdáig volt igazolása, de te még nem vinnéd, mert fáradtka, még folyik kicsit az orra és meg tudod oldani, hogy ne vidd, inkább kérd egész hétre az igazolást. Vagy nagyon jó példa, ha apa máshol dolgozik és hazajön egy hétre... Igazából eddig sem azzal volt a baj, aki rendesen vitte, vagy előre szólt, hogy megyünk egy hétre a nagyihoz, hanem azzal, aki "ma esik" kifogással, mindenféle szólás nélkül nem vitte. Nálunk emiatt gondozásba vettek egy gyereket, ami eddig sosem fordult elő hiányzás miatt.

Hétfőn megyek szmk gyűlésre, kíváncsi leszek az ottani véleményekre, biztos asztalon lesz a téma...

2015. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Amit valamelyik válaszoló be is linkelt új tv, ott minden világosan le van írva.

Az 5-10-20 nap igazolatlan hiányzásra vonatkozik, egyébként annyit igazol le a szülő, orvos, stb amennyit akar. Az már más kérdés, hogy azért nem jó ha a gyerek sokat hiányik. És mint írják az óvódának van saját házirendje amiben meghatározza, hogyan kell a mulasztást igazolni. Pl nálunk vagy orvosi igazolás, vagy a szülő igazolja, hogy xy nevű gyerkőc x naptól y napig nem volt oviban családi okok miatt. Szünetek előtt, munkanap áthelyezés előtt mindig ki van függesztve a lista, hogy ki szeretné vinni a gyerkőcöt és ki nem. És felírja mindenki, hogy igen vagy nem. Nyáron ugyanez.

2015. okt. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!