Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Leigazolnál hiányzás miatt...

Leigazolnál hiányzás miatt egy napot, ha valójában volt a gyerek oviban?

Figyelt kérdés

A lányunk betegség miatt hiányzott másfél hetet az oviból. Keddi napon nem ment először, az orvosi igazolása is így szól. Ma szólt az óvónő, hogy nem jó az igazolás, mert egy nappal később kezdődik, igazoljam le szülőivel azt az egy napot. Mondtam neki, hogy jó az igazolás, mert hétfőn még volt a gyerek. Ő állítja, hogy a gyerek nem volt hétfőn, mert a naplóban ki van húzva.

Az biztos, hogy hétfőn mentünk oviba.


2015. szept. 30. 20:24
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Jól írta 9-es, és ha lesz időm, le is írom, pontosan hogy van ez. Én ugyanis leleveleztem az Oktatási hivatallal.
2015. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Vilcsianyuja ***** válasza:
Köszi, erre kíváncsi vagyok, persze logikát ne keressek benne, ugye. Ha sokat hiányzik a gyerek, és nem tudják felkészíteni az iskolára, nem baj, rendben van, ha a szülő csak úgy gondolom formán viszi be, aztán mindent szépen leigazol. De ha nem igazolja le (már pedig miért ne, kivéve persze a jelen esetet), akkor ejnye-bejnye? A gyerek szempontjából nem tök mindegy, hogy igazoltan vagy igazolatlanul nem vett részt egy esetlegesen meghatározott számú, minimálisan teljesítendő foglalkozáson? Ennek a szülői igazolásnak csak úgy lenne értelme, ha ugyanúgy korlátozott lenne a leigazolható napok száma, mint az iskolában.
2015. szept. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Én abba a vitába nem megyek bele az ovival, hogy mennyit hiányozhat a gyerek és hogy kell igazololni, ez engem nem igazán izgat. Nálunk nagyon szigorúan kezelik. Minden egyes napot igazolni kell, vagy az orvosnak, vagy a szülőnek és a szülő elég kevés napot igazolhat. Nem írtam fel szülőin, de egész évben összesen 10 napnál kevesebb volt az biztos. Mondjuk ez nem is érint annyira, mert mi nem járunk pl. sielni, tehát nekem biztos elég lesz 1 nappal kevesebb is. Csak valahogy rossz érzésem van azzal kapcsolatban, hogy olyat írjak le hivatalosan, ami nem igaz. Például az étkezést is igénybe vettük aznap, én meg írjam le, hogy nem is volt ott?
2015. szept. 30. 21:52
 14/37 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk olyan volt, hogy kisfiam 1,5 hónapot hiányzott egy műtét miatt. Első ovis napján vittük az igazolást. 2 hét múlva szólt az óvónő, hogy jó lenne ha vinnék orvosi igazolást a hiányzásról. Röhejes! Leigazoltam én.


Én mindenképpen leigazolnám a helyedben, nem szórakoznék ilyesmivel. Oviban nincs megszabva, hány napot igazolhat le a szülő, viszont az igazolatlan hiányzások miatt megütheted a bokádat.

2015. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Én elég konok vagyok, nem írnám alá. Ha aznap még érkezett is bent, pláne.
2015. okt. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Fejlemény: aláírtam. Kénytelen voltam, mindkét óvónő állítja, hogy nem volt a gyerek, ami nem igaz, de nyilván nem tudom bizonyítani. A kisebb rosszat választottam, mert így is én vagyok a kekec anyuka, amiért nem írtam alá szó nélkül. Viszont ha nem írom alá, akkor abból még nagyobb kellemetlenség lett volna. Főleg nekik, de nekem meg ott kell hagynom velül a gyerekemet.
2015. okt. 1. 09:47
 17/37 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ilyen alapon jövő hónap végén is mondhatják, hogy x napot nem volt a gyerek.
2015. okt. 1. 09:48
 18/37 anonim ***** válasza:
Vilcsianyu, az igazolatlan hiányzás az oviban az, hogy fogod magad, és nem viszed a gyereket, közben az óvodát sem értesíted, hogy ez és ez okból kifolyólag ma nem megy a gyerek, vagy x napig nem megy a gyerek. Tőlem 1 napos hiányzásnál, vagy amikor nyaralni mentünk, nem kértek papíros "igazolást", hogy én mint szülő igazolom, hogy a gyerek itt és itt volt, és emiatt nem ment óvodába. Viszont amikor csinálták a féléves zárást, akkor szóltak, hogy ezeket mind igazoljam le (bár korábban nem kérték), mert akkorra már azt is elfelejtették, hogy jeleztem a nyaralás miatti hiányzásunkat. Ez volt kiscsoportban, én onnantól kezdve minden egyes napot igazoltam, ha elaludtunk, ha családi program volt. Amikor pedig az volt, hogy orrfolyás miatt nem vittem, és csak 2 napot volt itthon, akkor is kértem az orvostól igazolást. Irtó kellemetlen volt, hogy kiscsoportosként ősszel egymást érték ezek a gyorsan múló orrfolyásos tünetek, és az óvónő megnyugtatott, hogy á, nem kell ilyenre orvoshoz vinnem a gyereket. Márciusban meg rajtam kérték számon, hogy miért hiányzott a gyerek, és miért nincs papír róla, és legyek szíves menjek vissza az orvoshoz, és kérjek visszamenőleg igazolást. (???) Na jó, szóval nem kértem, mindent leigazoltam én a gyereknek, viszont azóta nem lehet belémkötni, mert ha nincs a gyerek az oviban, már viszem is a papírt, vagy én írom (ha egészséges), vagy az orvoshoz megyünk, ha igazolás kell. Ez mondjuk a kérdezőt nem érinti, de a lényeg, hogy az óvodának nem az a baja, hogy nincs a gyerek oviban, hanem ha a szülő nem jelez az ovi felé.
2015. okt. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, még mindig 9-es. Nem lehet, hogy a szülőin a nagycsoportosokról beszéltek a 10 nap hiányzással kapcsolatban? Mert náluk tényleg meg van határozva, hogy mennyit lehet távol. A kiscsoportban és a középsőben elvileg ilyen nincs, az óvodától függ, hogy mennyire kezeli rugalmasan a helyzetet. Nálunk az új oviban úgy van, hogy simán megteheted, hogy heti 3 napot viszed csak oviba a kiscsoportosodat, ha például otthon vagy a kistesóval. Nekem fejlesztésre kell hordanom a kisfiamat, aki most kezdte az ovit, mindegy egyes hétfő és kedden hiányzik az oviból. Szóltam, hogy fejlesztésen van, és azokon a napokon nem viszem be. Abszolút semmi problémájuk nincs vele. A korábbi ovinkban volt, hogy a kemény hideg télen nem vittem 1 hétig a lányomat, mert nagyobb macera volt az 1 évest is reggel magunkkal vinni a jeges úton, aztán délben meg vissza a 3 évesért, inkább kihagytuk azt a hetet. Az óvónő tök mérges volt, hogy hogy képzeljük ezt. Teljesen ovifüggő.


Sajnos nincs garancia, hogy nem kerülsz kellemetlen helyzetbe, főleg, ha az a rendszer, hogy utólag adminisztrálnak. :-(

2015. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 Vilcsianyuja ***** válasza:

Utolsó, attól még, hogy nem szólok, hogy nem viszem a gyereket, de utólag odaviszem az igazolást, attól mulasztást szerintem nem követtem el hivatalosan, maximum emberileg, mert persze az a normális, hogy előre szólok, vagy aznap betelefonálok.

Nálunk egyébként egy kis füzetben vezetik az ilyen egy-egy napos kimaradásokat, amikről nincs orvosi igazolás, és év vége felé íratják alá ezeket a szülővel. Sose volt probléma. Nem veszett el orvosi igazolás, nem kekeckedtek, ha nem vittem el orvoshoz egy nap otthontartás miatt.

Kérdező, sajnálom, hogy így végződött, azért rendesen összezártak, megértem, hogy kapituláltál. Annyit tényleg nem ér meg... De azért felháborító, hogy még csak azt se tudták kimondani, hogy LEHET, hogy esetleg hibáztak, de nagyon megköszönnék, ha segítenél a problémát így megoldani.

Az emberben nem maradna ez a tüske, és legalább annyit érezne, hogy segíthetett.

2015. okt. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!