Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 2 évesen összevont óvoda?

2 évesen összevont óvoda?

Figyelt kérdés
Véleményeket kérek. Szerintetek milyen hatással van az egy közel 2 éves gyerekre, ha bölcsi helyett óvodába jár, ahol összevont csoportok vannak?
2015. okt. 14. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdés mennyi gyerek van összesen az intézményben, mennyi gyerek van egy csoportba, és rájuk mennyi gondozó jut.


Egy 25 fös vegyes csoportba ahol 2-3 gondozó van az neki még túl sok. Vagy ha az intézményben 500 gyerek jár...

Vagy ha kicsi a csoport de csak egy gondozó van.


Ha pl 15 gyerek van csak és van 3 gondozó plussz egy dadus, és max 100 gyerek van az egész épületben, akkor nem annyira rossz.

2015. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek két évest, aki erre érett lenne. A bölcsi is kihívás ilyenkor.
2015. okt. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ovi 2 évesen,ráadásul vegyes csoport....nem lesz könnyű,de lehet fog tetszeni neki. Szobatiszta?

Én örülök,hogy nálunk nem vegyes csoportok vannak!

2015. okt. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem járnak sokan az óvodába, mivel kicsi falu. Viszont ebből adódóan nincsenek is sokan óvónők. Dadus egyáltalán nincs, minel a gyerkőc "pult alatt" van az oviban, nem hivatalosan. Csak az anyucinak így kényelmes, egyedül lehet otthon. Próbálja szobatisztaságra nevelni, de egy 2 évest nem nagy sikerrel lehet, viszont az oviban nem cserélgetik neki a pelust, ha bepisilt "így járt", vagy max a ruháját lecserélik. Szegény gyerek még beszélni se nagyon tud, akkor pisil a bilibe, ha az anyja ráülteti egy órára... Én nagyon féltem a kislányt, szerintem így nem egészséges. Nagyon visszahúzódó, zárkózott.
2015. okt. 15. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!