Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyit lehet hiányozni...

Mennyit lehet hiányozni hivatalosan az oviból?

Figyelt kérdés
Kislányom most szeptember végén töltötte a 3 évét felvették a város legjobb ovijába.De csak a szülinapja után kezdett el járni,csak 3 napot,mert beteg lett és most meg a húga beteg,így megint nem megy majd,még beszoktatós lenne.Rengeteg a beteg gyerek,felháborító,óvó nénik is.nem szívesen viszem be.Most már mi felnőttek is lebetegettünk.Van-e szabály,ha nem viszem tartósan,törvény szerint még nem lenne óvi köteles,mivel szept. végén született.Tapasztalatok veletek,betegségek,mire számítsak.A kislány átlag feletti teljesítményű,mindene megvan,több is mint amit az ovi tud nyújtani(sajnos).

2015. okt. 7. 16:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem óvodaköteles, nem úgy van, hogy aki adott év dec. 31-ig betölti a 3-at az óvodaköteles? Javítson ki aki jobban tudja esetleg, de mintha nekem így rémlene.
2015. okt. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Az oviköteles, aki aug. 31-ig betölti a 3 évet.Előbb felvehetőek már a 2,5évesek is, ha hely és egyéb okok vannak.Nálunk a csoportban így lehet hogy amikor az enyém a 3-at töltötte, egy csomó meg a 4-t.Persze nagyságban és fejlettségben is legalább 6-nak néz ki.
2015. okt. 7. 16:42
 3/31 anonim ***** válasza:
25%

aki aug 31 ig betöltötte a 3mat az kezdhette el most az ovit. ha valaki ez után született az eldönthette hogy szeretné e járatni a gyermekét oviba vagy sem. ha nem akkor törvényileg 2016. szeptembertől ovodaköteles.

amúgy nálunk úgy van ha sokat beteg x% akkor elutanácsolhatják az oviból. de ez drasztikus hiányzás nem egy két hét. 3 napot igazolhatsz szülőként a többit orvosi igazolás mellet hiányozhatja. ha a 9 hónap alatt menétek "nyaralni" akkor kérvényt kell benyújtani.


de 2 hét az semmi, többet is fog még hiányozni. mi is már itthon voltunk egy hetet betegség miatt

2015. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
25%
Neki nem is kotelezo jarni, ennyi ido utan meg vegkepp nem is tanacsolnak el senkit.
2015. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
megnéztem a házi rendet,jó friss 2013-s,itt 10 napot ír, ha tanköteles.
2015. okt. 7. 16:54
 6/31 anonim ***** válasza:
Szerintem az mindegy, hogy ő óvodaköteles-e. Ha már beírattad, akkor ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint a többiekre. A mi ovinkban a szülő 8 napot igazolhat le egész évben, az orvos gondolom bármennyit.
2015. okt. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy megelégedve az ovival, keress másikat. Ha meg nem viszed máshova, akkor feleslegesen ne tartsd otthon, mert jobb, ha szokja a közösséget.

Csak megjegyzés, de az nem jó irány, hogy az én tökéletes gyerekemet minek vigyem a csóró óvodába, a hülye óvónők közé, holott mi gazdagok vagyunk és ott amúgy is kevesebb a játék. Igen, kevesebb játék jut egy főre, de pont az a lényege, hogy tanuljon meg osztozni rajtuk, hogy elfogadja, hogy mások is vannak és nem ő a világ közepe.

Ez a tipikus ,,mindenki hülye, csak én vagyok (vagy a családom) a tökéletes" szemlélet nem vezet jóra!

Amikor bekerül a közösségbe, előfordulhat, hogy 2 hetente taknyos lesz, de az is lehet, hogy nem.

Az meg, hogy beteg a húga, nem jelenti azt, hogy nem kell neki oviba menni.

2015. okt. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Az óvoda vezetőnek jelezd, ha azt szeretnéd, hogy a gyerek hosszabb ideig ne menjen oviba. Ő adhat engedélyt. Bár ilyet akkor szoktak kérni, ha esetleg hosszabb időre elutaznak az emberek. Mivel felvették és el is kezdett járni, így vonatkoznak rá az új jogszabályok. Vagyis 20 nap igazolatlan hiányzás esetén megvonják a családi pótlékot.

1. Mivel ő elvileg 2016 szeptemberétől óvodaköteles, megteheted, hogy kiveszed az oviból az egész nevelési évre, majd jövő tavasszal újból beíratod. Bár, ha ez a város legjobb ovija és nektek nem ez a körzetes, akkor ezt nem tenném, hátha jövőre nem kerülne be.

2. Megkérdezed, hogy te hány napot igazolhatsz a gyereknek. Ez általában 10 nap szokott lenni. Vagyis, 10 napot igazolhatsz neki, a többit hivatalosan kell (pl. orvos v. gyógypedagógus, ha fejlesztésre kell vinni a gyereket) vagy hosszabb igazoláshoz az óvoda vezetőjének engedélye kell.

Viszont megjegyzem, hogy ilyenkor a legtöbb 3 éves kiscsoportos elég sűrűn beteg, van aki 2 hetet megy oviba, majd 2 hetet otthon van betegség miatt. Én is így voltam 2 éve a fiammal. Viszont vittem, mikor meggyógyult, mert így az immunrendszere is erősödött. Középsőben fele annyit volt beteg v. még annyit sem. Most nagycsoportban meg még egyáltalán nem volt beteg. Szóval kell, hogy a közösség kicsit "megerősítse az immunrendszerét".

"A kislány átlag feletti teljesítményű,mindene megvan,több is mint amit az ovi tud nyújtani(sajnos)."

Viszont az ovi megtanítja neki, hogy viselkedjen közösségben, a szabályok betartásában, barátságok születésében és azért biztos vagyok benne, hogy új dolgokat is megismer, pl. mikor jön a télapó, karácsonyi ünnepség és más szokások az oviban. Ezek tágítják a látókörét.

2015. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

mivel nem óvodaköteles a gyereked ezért bármennyit hiányozhat. akár egész évben otthon tarthatod...


jövőre is bármennyit hiányozhat, csak igazolni kell. ha beteg azt az orvosnak, ha csak úgy otthon tartod azt pedig neked. ebből 10 napot igazolhatod te, de arra is van lehetőség, hogy hosszabb ideig kimaradjon pl. utazás miatt, csak azt előre meg kell beszélni a vezetővel

2015. okt. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
2015. okt. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!