Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egész nap sírás? Normális?

Egész nap sírás? Normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már másodjára teszem fel ezt a kérdést, de azóta sok minden változott. Itt az előző kérdésem, hátha valaki emlékszik:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__ovodak..


Azóta megtaláltuk az új ovit, sikeresen átvették a fiamat, múlt héten 2 napot ott voltam, hétfőn eljöttem a reggeli után, másfél óra múlva vissza mentem, sírt azóta. Ma tűzoltó nap van az oviban amit a fiam nagyon várt, reggel bevittem, evett, elment játszani, nagyon jól elvolt, de nem akarta hogy ott hagyjam persze. Végül kisomfordáltam de biztos vagyok benne hogy jelenleg is sír. Nagyon kedvesek az óvónénik, nagyon normális mindenki, a gyerekek is aranyosak, de a fiamat senki nem tudja megnyugtatni. Ez normális? Ma is láttam egy kisfiút, sírva jött be a terembe 10 perc múlva már semmi baja nem volt. Az én fiam meg csak sír és sír. Érdemes ezt a beszoktatás erőltetni? Ez egy katasztrófa, én már az év halasztáson gondolkodom mert nem láttam még ilyen gyereket aki egész nap sírt volna és nem lehet megnyugtatni. Kérlek adjatok tanácsot. :(



2015. okt. 6. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisunnyogni nem szabad, el kell köszönni és mondani neki, hogy mikor mész vissza.


Talán egy fokozatosabb beszoktatás kellene, ezt beszéld meg az óvónőkkel - most hirtelen túl sok az újdonság az életében, nem mindegyik gyerek viseli ezt jól.

2015. okt. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia az en kisfiam is ilyen volt. Nem szabad kisomfordalni, el kell töle köszönni ahogy az elözö valaszolo is irta. Bar az en fiamon ez sem segitett majdnem egy honapig kellett jarnom vele reggel 9-13ig ott voltam vele, együtt jatszottunk a többi gyerekkel, es szepen fokozatosan otthagytam, elöször csak olyan 15-20 percre aztan mar 30 percre es igy tovabb. Termeszetesen ez nem en talatam ki, az ovonö mondta hogy probaljuk meg igy.Hosszabb ideig tartott mire megszokta de megerte azt az 1-2 honap szenvedes most mar imad oviba jarni.
2015. okt. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, soha ne somfordálj ki. Beszéld meg vele, hogy neked most dolgoznod kell, de ebéd után jössz érte. Addig nézze meg a tűzoltó autót, hogy délután le tudja rajzolni neked. Mindig mondj időpontot, hogy mikor mész érte, pl. ebéd után, alvás után, hogy tudja mihez kötni és tartsd is be.

Nem írtad mennyi ideje jár ebbe az új oviba és mennyi idős. Kislányom most augusztusban töltötte a 3-at és kezdte az ovit, de voltak olyan csoporttársai, akik még a 3. héten is sírtak. Viszont ez többnyire az elválásnak szól, rá 10 percre már játszanak.

2015. okt. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kisfiad?
2015. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 eves volt amikor ezt csinalta , most 4,5 eves
2015. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, én épp most töltöm a felmentési kérelmet. Nálunk más a helyzet, simán ott lehet hagyni a fiamat az oviban (3 éves), viszont csak a reggeli kötetlen játéknál és az udvari játéknál érzi jól magát, amint valami kötöttség van (reggeli, foglalkozás, ebéd), nem lehet bírni vele, zavarja a foglalkozást, nem bír nyugton lenni az étkezéseknél. Hozzátartozik a dologhoz, hogy ő több mindenben éretlenséget mutat, és megyünk majd autizmus vizsgálatra is. A lényeg, hogy tegnap beszéltem az óvónőkkel/óvodavezetővel, és azt mondták, hogy sok gyerek csak 4 éves korára érik meg az óvodára. Na most ez nem segít a szülőn, akinek dolgoznia kell, nem tudja hova tenni napközben a gyereket, ha nem járhat oviba. A legtöbb gyerek tud alkalmazkodni több-kevesebb sírós időszak után, de lehet, hogy a te gyereked is azok közé tartozik, akiknek most még nem az oviban van a helye. Mondjuk nekünk azt mondták az oviban szülőin, hogy a beszokás időszaka (nem amíg a szülő bent van a gyerekkel, hanem mire a gyerek megszokja az új helyzetet) az kb. 3 hónap. Az mindenesetre jó, ha az óvónőkben úgy érzed, hogy megbízhatsz, én is ilyen helyen vagyok most (a másik gyerekem is oda jár), és tudom, hogy nem csak lerázni akarják magukról a problémát, hanem valóban megoldást találni és segítséget nyújtani a kisfiamnak is. Nekem azt mondták, hogy a fiamat jelenleg nem viszi előre az óvoda, hiába csak délelőtt van bent, neki határozottan jót tenne az 1 év otthon lét, függetlenül attól, hogy milyen egyéb problémák derülnek ki nála. Lehet, hogy SNI-sek leszük, és integrált ovit kell keresnünk, de ahogy én látom a gyerekemen, neki most tényleg a kétszemélyes kapcsolatra van szüksége, egy integrált ovi is ugyanilyen nehézségeket jelentene neki. Nekem az a szerencsém, hogy mindkét nagymama nyugdíjas, és elosztottuk, hogy mikor ki foglalkozik a kisfiammal. De ha ez nem így lenne, nem tudom milyen lehetőség lenne otthon maradni még 1 évet. :-/
2015. okt. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint 4-es és 6-os válaszoló voltam.
2015. okt. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2-3 hét is lehet a beszoktatás.És ha igényli akkor maradj, hogy lásd mitől fél,miért sír.Nem lehet otthagyni.Ez olyan mintha a boltban felejtenéd, még jó hogy sír és pánikol,idegen hely 1-2 nap után, idegen gyerekek, felnőttek.Olyan mintha te új munkahelyre mennél.2-3 nap elég volna, hogy mindent megismerj és jól érezd magad???Biztosan nem.Tőle sem várható el. Majd akkor hagyhatod magára, ha megengedi és ha normális kontextusban van már a felnőttekkel, gyerekekkel.
2015. okt. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!