Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szülőként mit tennétek, ha a...

Szülőként mit tennétek, ha a gyereketek az oviban nem fogad szót, rendetlenkedik?

Figyelt kérdés
2015. okt. 16. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Első körben mindenképp beszélnék a gyerekkel, miért viselkedik így az oviban? Fontos, mennyi idős? Kiscsoportos, középsős v. nagycsoportos?

Ha nem tudnám az okát, akkor kérnék időpontot a tankerületi pedagógiai szakszolgálathoz. Én ezt tettem, mikor a fiam kiscsoportos volt, mivel vele is voltak problémák. Mondjuk nálunk beszédproblémák is fennállnak. BTM (beilleszkedési, tanulási és magatartásbeli) problémát állapítottak meg.

2015. okt. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sokat tehet a szülő azon kívül, hogy eleve jóra neveljük. Az én gyerekem az oviban sokkal jobban viselkedik, mint itthon, de pl. az unokatesóival sok probléma volt. Nagyon jó gyerekek, nekem soha nem volt velük problémám, de az oviban állítólag nagyon rosszak. Most ezzel mit tud kezdeni a szülő? Nyilván elmondták nekik, hogy fogadjanak szót az óvónéninek, esetleg kaptak büntetést, vagy jutalmat, ha jók voltak, de az aktuális problémát akkor is az óvónőnek kell kezelni, hiszen ő van ott.
2015. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

4 éves. Második évét kezdte az oviban.

Ezen már túlvagyunk, semmi baja a szakember szerint. És valóban, itthon nem tapasztalom ezeket. De elhiszem az óvónőknek, csak nem értem, miért nem tudják őt kezelni a csoportban, értelmes, jóindulatú gyerek.

2015. okt. 16. 13:42
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Pontosan így gondolom, ha ott van a gond, én nem tudom, mit tudnék csinálni. Tudja a gyerek, hogy kell viselkedni, minden nap elmondom, hogy szót kell fogadni. Én nem akarom itthon is büntetni, bár megteszem, de nagyon unom, és nem hiszem, hogy nekem kellene megoldani az ottani gondot. Ne értsetek félre, akarom, hogy megoldódjon, de ha én itthon is megbüntetem azért amiért már kapott büntetést, annak mi értelme? Mit csináljak, tartsam rettegésben?
2015. okt. 16. 13:47
 5/16 anonim ***** válasza:

konkrétan mivel vannak gondok?


ezernyi oka lehet, de én azt tapasztalom, hogy sokszor azok a gyerekek rosszalkodnak közösségben akikhez túl szigorúak otthon (nem tudják kiengedni a gőzt), nagyon elevenek és mindenféleképpen azt akarják elérni, hogy csak ráfigyeljenek (ugye ha rossz akkor ez is megtörténik) vagy nem érzi jól magát :)


de ugyanakkor abban biztos vagy minden gyereknek kell tombolnia, vagy otthon vagy oviban, de erre szükségük van.

2015. okt. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sokszor kell rászólni, nem tartja be a szabályokat. Ha rászólnak sem fogad szót, jön a büntetés. Amit én magam láttam, hogyan rendetlenkedik, az délutáni foglalkozáson volt, szaladgált, egy másik gyereket követett ebben. Egyébként most is ugyanazt a gyereket követte, hiába mondom neki, hogy ez csak pár percig vicces, aztán már rosszaság és nem tetszik a gyerekeknek, ő akkor is bohóckodik. Figyelmet akar. Itthon megkapja enélkül is, talán ez a baj?
2015. okt. 16. 14:06
 7/16 anonim ***** válasza:

5ös vagyok. akkor te magad meg is válaszoltad :)

dede, add meg neki a figyelmet otthon és ne büntesd az ovis rosszalkodásért!!! nonszensz, hisz ő meg ott, akkor megkapta a büntetését, nem kell duplázni, pláne, hogy nem egy olyan egetrengető dolog, ezekért szólnia se kéne az óvónőnek, sőt büntetni sem, hanem felhívni a gyereked figyelmét a foglalkozásra.

na mindegy. figyelj rá, az oviról meg beszélgessél :)

2015. okt. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Rengeteg figyelmet kap tőlem, nagyon igényli. :) Beszélgetünk sokat, de az oviról valahogy nem könnyű vele, nem beszél magától róla.

Szerintem is nonszensz egyébként, csak már gyanakodtam, hogy rosszul látom.

2015. okt. 16. 19:38
 9/16 Vermacy válasza:

Szia!

Én is "hasonlókat" tapasztalok. Értelmes, jó gyerek, idén kezdte az ovit, DE 27 gyerek van a csoportban, egyik óvónő lelépett 1 hónap után, míg dajkából is cserélve lett. Sztem az Enyém unatkozik, nem tudják lekötni a figyelmét, közben meg NEM ENGEDIK NEKI a nagyscsoportos játékokat, foglalkozásokat (vegyes csoportok vannak). Van, hogy 1km-ert fut ovi után, tehát nincs lefárasztva és éhes. Bölcsődében mindig szomjas volt...

A mai szociális rendszer gázos, mert nem alakult át a kétkeresős modellre és túlságosan nagyok a csoportlétszámok.

Kacérkodok a gondolattal, hogy speciális iskolába iratom az osztálylétszám miatt, hátha ott tudnak vele annyit foglalkozni, amennyit igényel.

Egyébként az oviról nem szívesen beszél, múltkor anyja úgy kihozta az oviudvarról, hogy senki nem vette Őket észre... :(

2015. okt. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Uh, az durva...

Szerintem az enyém is unatkozik, de nálunk nem rossz az óvoda maga. Ennek ellenére én talán kiveszem és elviszem valami reformpedagógiai oviba. Csak nem nagyon tudok havi 50-100000 Ft-ot kifizetni azért, hogy oviban legyen én meg közben nyugodtan dolgozzak. Szóval gondolkodom...egyelőre a gyereket próbálom trenírozni, hogy viselkedjen ott normálisan, amennyire csak tud.

2015. okt. 19. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!