Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális dolog, hogy oviban...

Normális dolog, hogy oviban az iskola előkészítőn házit adnak hétvégére?

Figyelt kérdés
A szomszédunk iskolás gyerekei sem kapnak. Nem arról van szó, hogy sok, hanem az elvről.

2015. okt. 16. 17:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Milyen házifeladat? Attól függ!


Pl a fiam ovifocizik. Elmentem megnéztem egy edzést. Láttam miaz ami nem megy neki, otthon gyekoroltuk! Most már megy neki.


Lehet csak félre értesz valamit és csak gyakorolni kellene vele valamit. Vagy alkotni, az is pont a fejlődését segiti. 10 perc? olyan nagy dolog nem lehet :)


Mi otthon szoktunk feladatlapozni, mikor mihez kap kedvet, azt hozza. Van betűs és van számolós. Max 30 percet vesz igénybe. Imádja.


Az oviba is, igen számolnak. De nem ugy mint az iskolában :) És tök élvezi minden gyerek :) Most tanitom neki az órát. A digitálisat már tudja. A mutatósat tanitom :)

2015. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki valaszát.
2015. okt. 27. 21:38
 13/14 anonim ***** válasza:
Tök fölöslegesnek találom, de nálunk is adnak.... Maximum 10 perc alatt ha kész, az még oké, ennél több viszont már nem normális... Mondjuk én első osztályban sem adnék, de megkockztatom, másodikban sem!!! Az otthonnak, a családnak, a szülőnek nem ez a feladata. De ez egy hosszabb beszélgetés témája lehetne. Akit érdekel, bármely ismert magyar pszichológus véleményére rákereshet az interneten.
2015. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

szerintem kérdező nem konkrét házi az. Anno én is kaptam óvódában "házit": de olyat amit mindig szívesen megcsináltunk, színezők és társai :)

házi feladat iskolában kell, elsőtől fogva, persze nem annyi hogy bele rokkanjon a gyerek. Ésszerűen, inkább keveset de élvezettel csinálja meg a gyerek, így kéne. hogy zanuljon meg pl. írni ha otthon félre dobja a táskát és nem gyakorol 5-10 percet? abbacsak nem hal bele...

de mondom: ésszerűen, élvezhető házit, ami sikerélményt is ad mert akkor megszereti a tanulást..

2015. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!