Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai felmentést lehet...

Óvodai felmentést lehet ilyenkor kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsősorban azon anyukák válaszát várom akiknek a gyermekük 3 évesen otthon van! A helyzet azbh szeptembeben elkezdtünk az ovit első hét jo volt tetszett a második héten sírás üvöltés stb..aztan nem irták be ebédre mert újból kezdtük a beszoktatást..aztán mire jo volt az ovi beteg lett kezdtük kb náthával aztán következő héten vittem akkor a het közepéig ment es jött a felső légúti vírus 1,5 hét itthon aztán mentünk miutan mar jobban volt stb kb egy hetet tudott eddig végig járni es akkor azon a héten meg elkezdődött a hányással járó vírus..jott az őszi szünet semmi gond nem volt.hetfon vittem oviba es Estére tiszta takony köhög es itthon van!

Na volt olyan anyuka aki reggel a gyerek szájába nyomta be a nurofent es mondta neki ezzel delig kibirod,es otthon lévő anyarol van szó-vmelyik pici meg annyira köhögött h azt hittem megfullad..szoval a doki mondta h gyenge még az immunrendszere vettem neki immuntrofinát mindent...most azt kérdezném hogy ilyen esetben hova mehetnék hogy csak 4 évesen vinném oviba? Mi kell hozzá,hova kell mennem stb.. Tudom azt h akkor is 4evesen is elkap ezt azt-de addigra talán erősödik annyira az immunrendszere h ne 1nap ovi és utána 1 hét itthon legyen.. Én itthon dolgozom szóval nincs útban..most ez is Számomra hülyeség mert régen 5evesen is lehetett vinni most meg kötelező a 3 év,es ezert meg kérvényeket nyújtsd be h maradhasson otthon még.. Kell a közösség ezt tudom de Ő nem lenne ezzel elszigetelve sem semmi igyanugy menne játszótérre játszóházba..csak ez mar nem normális h Ennyi mindent összeszed..a másik ha elintézem h 4evesen Menjen akkor ebbe a csoportba amibe most van ebbe menne vissza középső csoportba?


2015. nov. 4. 09:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Ha beteg a gyerek, nem kell semmiféle kérvényt benyújtani, hogy otthon maradhasson. Ahhoz kell orvosi igazolás, hogy visszamehessen az oviba, amikor meggyógyult!
2015. nov. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Semmi kara nem származik belőle, ha negy évesen kezdi.
2015. nov. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Asszem a jegyzőnél kell kérvényezni.


De szerintem csak egy évvel elodázod a problémát. Az immunrendszere csak a közösségben erősödik. Otthon a négy fal között persze, hogy nem nyal be semmit, és olyan, mintha erős immunrendszere lenne.

2015. nov. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
A gyermek 3 éves korától kötelező az óvoda,ez nagyjából rögzült már mindannyiunkban.Lehetséges halasztást kérni,a jegyző,védőnő,ovivezető egyetértésével.De ha odamész ezzel a komolytalan indokkal,valószínűleg hülyén néznek majd rád.Többnyire minden kisgyerek átesik ezen az első ovis években,van aki hetente lesz beteg,mások meg csak havonta.Ez így természetes,most ismerkedik a szervezetük az új bacikkal,vírusokkal.Ha egy évet halasztanál,nem segítenél magadon.Az immunrendszer nem csak a vitaminoktól erősödik,ne várj csodát néhány szemtől.
2015. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

hagyd beíratva, legalább nem kell a bürokráciával bajlódni. sokan csinálják így, hidd el.

ha beteg, vagy látod h bujkál benne valami, nem viszed be és kész. ha meggyógyul kérsz igazolást a dokitól és hadd menjen.

a játzóház stb azért nagyon másféle közösségi élményt ad egy gyereknek. az intézményi szokásrendszer, az alkalmazkodás stb másképp működik az oviban, szerintem nem lehet egy kalap alá venni a játszóterezéssel stb ebből a szempontból a tapasztalatokat. Arról nem is beszélve, hogy a közösen megélt csoportszintű élmények is fontosak, gondolok itt egy kirándulásra vagy egy rétessütésre az oviban stb. Egyszerűen más. És 3 évesen ez igenis fontos egy gyereknek. A társas kapcsolatok rendszerét is másképp tapasztalja meg. A viselkedésnek hosszútávú következményei vannak, ahogyan ő viszonyul másokhoz és őhozzá hogyan állnak. Hacsak nincs olyan baráti társaság ahol több gyerekkel napi szinten "tartósan" együtt vagytok, akkor ezt csakis az intézményben tudja kitapasztalni-megélni.

Általában az első kb fél év elég betegesen telik a gyerekek jó részénél, de a legtöbbjüknél azért rohamosan javul, ahogy a közösségi flórához hozzászoknak. Ez is immunizálja és minél előbb, annál jobb. Sajnos tény és való, hogy sok szülő betegen, félig betegen, vagy lábadozva is behordja a gyerekét, de ez mindig is így lesz, kivédeni nem lehet, mint ahogyan a hányós stb vírusokat sem. Ezek időnként fel-fellángolnak. A játszótéren/játszóházban ugyanígy elkaphatjátok, de a boltban,liftben stb akárhol is.

Én is úgy hordtam őket eleinte, hogy 3x annyit voltak otthon, mint bölcsiben-oviban, de belerázódott a szervezetük. Ha necces volt a helyzet, elkezdtek fogyni a csoportból valami agresszív vírus miatt ,akkor nem vittem őket pár napig, többnyire megúszták (volt, hogy nem). Ha betegek lettek, inkább ráhúztam velük pár napot itthon és csak utána mentek. Mindkettőnél úgy volt, hogy ősszel kezdték az ovit, pár napig jártak, egy hetet otthon. két nap ovi, két hát itthon. egy hét ovi, 3 nap itthon. pér nap ovi, két hét itthon.... karácsonyi szünetig ez ment mindkettővel, szinkronban, vagy felváltva, mikor hogy. Nagyjából normalizálódott a helyzet tavasszal és azóta kisebb betegségeket leszámítva viszonylag huzamosan jártak mindketten. Tán fejenként évi 2-3 nyavalya volt egy hetes otthonlétekkel fejenként, szerintem az nem vészes.

A lányom idén kezdte az elsőt, két nap után kidőlt, új intézmény, új baciflóra... így van ez.

Sok anyukát ismerek, akik hasonló gondokkal küzdöttek, végül egyik sem vette ki az oviból, ha tudtak mentek a gyerekek, és idővel egyre többet ment mindegyik. Hozzáedződnek, hidd el.

2015. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem hinném, hogy furán néznének rád emiatt, ha megteheted nyugodtan maradjon még otthon, a játszótéren, játszóházban is erősödik az immunrendszere, meg nyilván neked se mindegy, hogy folyton beteg-e a gyereked. Bárki bármit mond szerintem se normális, hogy a beteg gyerekeket beviszik az oviba-bölcsibe. Van olyan ismerősöm, ahol a kislány egy éves korától, mióta bölcsibe jár folyamatosan beteg (most 4 éves) csak akkor nem beteg, ha otthon van.
2015. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem sem megoldás a problémára az, hogy inkább nem viszed oviba még 1 évig. Jól írta az egyik hozzászóló, hogy ameddig nem szokják meg a gyerekek közösségben egymás baciját, vírusát, addig bizony ez lesz. Van aki 1-1 hetet betegeskedik és utána semmi baja jövő tavaszig, de van aki sajnos 2 hetente beteg 1 hétig. Mivel írtad, hogy otthonról dolgozol, tehát ígyis-úgyis mindegy, hogy otthon van-e a gyerek, akkor így az sem okoz gondot, ha betegség miatt van Veled, mert téged sem befolyásol nem hiányzol a munkahelyedről, nem szólnak érte stb.

Szerintem hagyd csak bent az oviban és mentek amikor meggyógyul. Jövőre ugyanez lenne a probléma.

2015. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1. körben óvónőkkel és óvodavezetővel egyeztess, hogy te ezt látod, így gondolod, mi az ő véleményük.

Ha egyetértés van, hogy jobb lenne a gyermekednek otthon, akkor adnak egy papírt (Felmentési kérelem), amit elviszel a védőnőtökhöz, és elmondod neki is, hogy mi a helyzet, ő ráírja a papírra, hogy a gyermeked fejlődését otthoni közegben biztosítottnak látja. Visszamész az oviba, az óvodavezető szintén ráírja, hogy ő is biztosítottnak látja az otthoni környezetben való fejlődést. Majd utána elmész az Önkormányzatba, és az óvodaügyi ügyintézőnek (vagy ha ilyen nincs, akkor a jegyzőnek) odaadod a papírt. Minderre akkor van szükség, ha a gyermeked augusztus 31-ig betöltötte a 3. életévét. Ha szeptember 1-jén vagy utána tölti a 3-at, akkor nem kell ilyen kérelmet benyújtanod, mert a gyermeked nem óvodaköteles, csak óvodára jogosult. Ekkor az óvodavezető menti fel az óvoda látogatása alól. Fontos tudnod, hogy amennyiben a gyermekedet a jegyző felmenti, azzal elvész az óvodai helyetek is, tehát májusban újra be kell iratkozni az óvodába, és nem garantált a felvétel, hacsak nem vagytok körzetesek.

2015. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván te tudod mi a jó a gyerekednek! De én a helyedben vinnèm oviba!

Hidd el az első 1-2 ovis év erről szól,meg kell szoknia! Ha nem viszed,jövőre ugyanitt fogtok tartani! Nálunk pl. volt olyan hogy egy hónapban 3 hetet nem ment oviba.Ráadásul van egy kisebb

Bevállt az az immunotrofina??

2015. nov. 5. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
*Ráadásul van egy kisebb tesója akinek a bacikat hozza haza!
2015. nov. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!