Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek igaza van az...

Szerintetek igaza van az óvónőnek?

Figyelt kérdés

Idén kezdődött az ovi, és van 1 óvónő, aki eléggé kukacoskodó, van neki egy stílusa, de ez lényegtelen, nevezzük Zsuzsának. Ma reggel viszem be a gyereket, és egy másik ovónéni odahoz nekem egy fa játékot, hogy ezt a gyerekem eltörte, mert ráugrott, és hogy éreztessék vele, hogy súlya van a tetteinek, úgy döntöttek, csináljam/csináltassam meg. Megkérdeztem, mire fel. Végül kibújt a szög a zsákból, ez a játék Zsuzsa óvónő gyerekéé volt még anno, amolyan relikvia, ezért fontos hogy megcsináltassam, mert az ÉN gyerekem törte el. Én azt gondolom

1. A gyerek az oviban nem az én felelősségem, nem az én jelenlétemben törte el.

2. Ha fontos neki az a játék, miért hozza be 30 gyerek közé, ahol egyértelmű, hogy "nem tudnak rá vigyázni"?

3. Minden játékot, ami tönkrement, megjavíttat valakivel?

4. A gyerek mit tanul belőle, ha én asztaloshoz viszem azt a játékot?

Gondolkodtam, kivel beszéljem meg, és hogyan, hogy ne a gyerekemen csattanjon az egész. Beszéljek az óvónővel, hogy mi ez? Vagy az igazgatóval? Ti mit tennétek? Hozzáteszem, nem egy horribilis összeg lenne, csak maga az elv..... Köszönöm!



2015. szept. 18. 09:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nincs igaza. Ha a Zsuzsa néninek olyan fontos lett volna az a játék, akkor nem kellett volna bevinni az oviba, ahol bárki eltörhette volna. Másrészt meg a saját hibája, hogy nem figyelt a gyerekre/játékra. Ennek ellenére megcsináltatnám a játékot a békesség kedvéért, de ha még egy ilyen eset lenne, szólnék az igazgatónak.
2015. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%

En nem csinaltatnam meg ', mit kepzel ?

Tuti mennek az igazgatohoz mar ma , es azt elmondanam ami itt leirtal

2015. szept. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%

1. Hogy nem a te jelenlétedben történt, az lényegtelen. Sokszor nem leszel ott, az iskolában is megfizettetik a kárt, sőt a való életben is, ha bebizonyosodik, hogy ő tette.

2. Ha sajnálja, ne hozza be, ebben igazad van. De szerintem nem az a lényeg, hogy kié. Ha egy játékra direkt ráugrott a gyerekem, akkor megjavíttatom. Sőt, ha véletlen történt, de ő tette tönkre, akkor is felajánlom a javítás lehetőségét.

3. Ezt nem lehet tudni. Kérdezd meg tőlük.

4. Megtanulja, hogy a tetteinknek következménye van, és azt vállalni kell.

2015. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%

Anya óvónő volt 40 évig, soha nem fordult elő ilyen!

Pedig ő is vitt be olyAN KÖNYVET, JÁTÉKOT AMI NEKEM MÁR NEM KELLETT.

bENNE VAN A PAKLIBAN, HOGY ELTÉPIK, TÖNKRETESZIK A GYEREKEK, NINCS JOGA ILYET KÉRNI EGY PEDAGÓGUSNAK, ÁLLJ KI MAGADÉRT!

2015. szept. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
38%
Bocsánat, nem vettem észre, hogy átváltott nagybetűre...
2015. szept. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves 3.-as, mit tanul abból a gyerekem, hogy ÉN szívok a javíttatással? Komolyan nem értem. Vagy mit vár az óvónő, b@sszam le otthon is, miért ugrott rá? A gyerekem az óvodában az óvónők felelőssége, nem az enyém.


És persze, megcsináltatom a játékot, csak ebből ne legyen rendszer....


Az igazgatónőig még nem jutottam el, nem akarok ebből botrányt, csak szerintem nonszensz a történet.

2015. szept. 18. 09:59
 7/22 anonim ***** válasza:
65%

A konkrét esetet furcsának tartom, de:


Ha egy szó nélkül megjavíttatod a játékot, abból biztosan semmit nem tanul a gyereked. Ha beszélgetsz róla otthon, hogy ez most eltörött, és ezért elviszitek megjavíttatni, abból megtanulja, hogy vállaljuk a felelősséget a tetteinkért, azokért is, amelyeket nem szándékosan követünk el. nem kell megbüntetni, dehogy, megszidni sem, enélkül is működik a dolog.


azt viszont nem értem, hogy gondolod, hogy amit a te gyereked az oviban csinál, ahhoz semmi közöd, és minden az óvónők felelőssége. Van a gyermekednek egy otthoni személyisége és egy óvodai? Ugyanaz a gyerek, de teljesen természetes, hogy némileg másképp viselkedik otthon, mint az oviban. nekem fontos, hogy tudjam, ismerjem az óvodai énjét is, és egy jó óvónőnek fontos, hogy ismerje a gyerek otthoni viselkedését. Így tudnak a gyereket nevelők együttműködni a gyerek érdekében.

2015. szept. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Félreérted, ez olyan mintha megkérném az óvónőt hogy egész délután álljon a sarokba a gyerek, mert így megtanulja hogy nem dobálózunk a legóval. Mert otthon dobálta a legót. Igaz, az oviba is dobálhatta volna, de otthon éppen dobálta.


És igen, amit a gyerekem az óvodában csinál, ergó az óvónő felügyelete mellett csinál, az az óvónő felelőssége. Amit otthon csinál, én felügyelek rá, az én felelősségem.


Egyébként meg nem tartom ördögi dolognak, hogy gondolom a földön volt hagyva az a valami, és ráugrott (rálépett?) a gyerek, és eltört, akárki gyereke ráléphetett volna.

2015. szept. 18. 10:20
 9/22 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó: a gyermek testi épségéért és a környezet épségéért az vállal felelősséget, akire a gyerek bízva van.


Ezt a jog is így kezeli. Ha a gyerek rá van bízva valakire (akár barátra, akár pedagógusra) és baja esik, akkor nem a szülőket vádolják meg veszélyeztetéssel, hanem azt az embert, aki vigyázott rá. Tehát a jogi felelősség mindig azé, aki vigyáz rá, ez különösen igaz, ha intézményről van szó.

(Ez alól az jelent kivételt, ha a szülők olyan emberre bízzák a gyereket, akinél objektíven megítélhető az alkalmatlanság és bizonyítható, hogy a szülők ennek tudatában voltak.)

2015. szept. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
Mennyi idős a gyermeked?
2015. szept. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!