Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy óvónő, dada, esetleg...

Egy óvónő, dada, esetleg konyhai alkalmazott ráüthet a gyerekre és gúnyolhatja?

Figyelt kérdés
Most ment először oviba a kisebb fiam és a nagyobb mondta, h múlt7en az óvónő ráütött a kisebb kezére, ma meg a konyhás. Először verekedett egy másik fiúval, de csak ő kapott, most meg az asztalon volt. Tudom, h nem szép dolog, és mindig mondom neki, h mit szabad és mit nem, de sztem akkor sem kéne egy idegennek ráütnie. Minket sarokba állítottak, ha rosszak voltunk. Legelső nap pedig paradicsom leves volt az ebéd, de nem szereti és mondták neki h meg kell enni elsírta magát. Ekkor az egyik óvónő azt mondta neki, h ezt a hisztit tartsd meg otthonra anyádnak és utánozni kezdte ahogy sír. Tudom, h nem szentek a gyerekeim, de azért vannak határok, mert ahogy visszaemlékszem nekem nincsenek ilyen emlékeim és a kicsi már nem megy szívesen oviba... Mit tegyek? Rákérdezzek?
2015. szept. 28. 17:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Nem, egyiket sem kellene tenniük. Nem hiszem, hogy a rákérdezéstől jobb lesz, sőt, inkább keresnék másik ovit, ha van rá lehetőség.
2015. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
18%
Egy kézre paskolás/ütés nem verés!
2015. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Először gondold át, hogy mennyire szavahihető a gyereked (ez nem bántás, 3 fiút felneveltem, ilyen korban azért nagyon élénk a fantázia, volt is pár kínos élményem miattuk), ha meg vagy róla győződve, hogy ez így történt, akkor beszélj az óvónénivel, mert ha ez igaz, az nagyon durva, és nem hagynám szó nélkül.
2015. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Nekem egyszer csapott a kezemre az ovono az oviban anno, azonnal bekuldtem apamat...Hat, tobbet nem mert hozzam nyulni, az tuti. Milyen dolog mar, h utnek egy ovist? Ezert kepzik az ovonoket??! A fizikai bantalmazast 100-szor is meggondolnam, ha a fiam tinedzser lenne, nemhogy ovis!
2015. szept. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
És a következő nappal kivenném ebből az intézményből. Megkeresném a vezetőséget és jelenteném a konyhást és az óvónőt is. Nálam ennyi lenne a megoldás. Idegbajosok ne foglalkozzanak gyerekekkel! Kikérném magamnak a viselkedésüket és ha nekik áll feljebb, még az is lehet, hogy megmutatom, milyen magalázó, ha valaki megüti a másikat! Mi az, hogy rákérdezz-e??? Tényleg, akárki akármit megtehet a gyerekeddel? Szerinted ez normális viselkedés a felnőttek részéről??? Felháborító!
2015. szept. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
2-es: akkor üssenek téged és a gyerekeidet nyugodtan! Ha szerinted ez nem megalázó, akkor viseld el! De én úgy gondolom, hogy ha valaki tanul 4-5 évet, és gyerekekkel akar foglalkozni, az adjon annyit a kommunikációjának fejlesztésére, hogy más is van a tarsolyában, mint egy állati szintű reflexreakció. Ha alkalmatlan rá, akkor meg menjen takarítani valahová. Ott verheti a kuka alját egész nap!
2015. szept. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
egy kézre paskolásért is azonnali hatályú a felmondás, mivel már nincs írásbeli figyelmeztetés. Etikai vétség, ez biztos, azért pedig azonnali elbocsátás jár. Az másik kérdés, hogy ezt bizonyítanod kell, tehát kérdés, hogy mennyire tudod megbeszélni mondjuk a vezetővel. én sem hagynám.
2015. szept. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A nagyobb fiam nem hazudik, tavaly neki is voltak problémái, félt oviba menni, mert ráfogta az óvónő, hogy hazudik, mikor az egyik gyerek ököllel gyomron vágta. És egy pókemberes pulcsija is eltűnt, mikor másodszor ráadtam, már nem abban jött haza... Az a baj, hogy nem is nagyon tudnak figyelni a gyerekekre, hogy ki mit csinál, mert sok a gyerek és 2 óvónő + 1 dada van. Nem városon lakunk és minden csoport egybe van... Szívesen beíratnám őket másik oviba, de sajnos nem megoldható, mert ez az ovi se helyben van, nálunk nincsen.
2015. szept. 29. 07:49
 9/21 anonim ***** válasza:

Tudod, ebben az az érdekes, hogy a mi ovinkban is sokan vannak, átlag 25 gyerekre 2 óvónő+dadus. Mégsem ütik a gyerekeket (még jelzés értékűen sem!!!!). Nemhogy a konyhás (akinek nem a gyerekekkel való foglalkozás a dolga!), főleg nem az óvónő.

Pedagógiai végzettséggel, diplomával legyen más eszköz a kezében, mint a csapkodás. Ráadásul, milyen már, hogy rákényszerítik a gyereket az olyan étel megevésére, amit nem szeret?!

Nem hogy rákérdeznék, de mennék a vezetőhöz is, és hivatalosan panaszt tennék. Azt is beígérném, ha továbbra is mástól hallom vissza az ilyen minősíthetetlen viselkedést, magasabb fórumokhoz fordulok. Van szülői munkaközösség, gyermekjogi képviselő, van felettes szerv. Ráadásul most még jobban fogják ellenőrizni a pedagógusokat és az intézményeket.

A gyerekeidet neked kell megvédened! Ha egy óvónőnek nincs más fegyelmezési eszköze, mint az ütés, az nem alkalmas a pályára. Nálunk tegnap mondták, lesz egy minősítő kérdőív, ahol az óvónők, az intézményvezető, az óvóda munkájáról kell visszajelzést adni. Gondolja meg az adott óvónő, hogy mit csinál, mert az állásával játszik!

2015. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, igazad van, szülői értekezleten mindenképp szólni fogok, hogy nem ez a módja a nevelésnek, csak attól tartok, hogy emiatt a gyerekeim fognak majd rosszul járni. Igaz nem tehetik meg, majd meglátjuk mi lesz.
2015. szept. 29. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!