Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsi vs. óvoda. Kedves...

Bölcsi vs. óvoda. Kedves anyukák, melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Kissé tanácstalan vagyok, hogy melyik lehetőséget válasszam. Gyerkőcöm nyáron lesz 2 éves. Több lehetőségen is gondolkozunk:

1. maradok vele 2 és fél éves koráig, és utána oviba menne, így lenne majd 5 hetem beszoktatni Őt. Az ovi homogén, minicsoport lenne, tehát gondolom, csak 3 éves gyerekek lennének.

2. visszamegyek dolgozni, amikor betölti a 2. évet, és Nagyszülők vigyáznak rá, illetve néha elviszik játszóházba, kb. napi 3 órára, délután Nagyszülőkkel lenne. Mivel nyári születésű, így a nyári szünetre nem szoktatnánk be oviba, hiszen itt ilyenkor összevonások vannak, így csak szeptemberben, 3 éves pár hónaposan menne oviba, amire én szabit vennék ki, így kb. 1-2 hetem lenne beszoktatni.

3. bölcsis lesz, ami egy rakás kaki itt, nagyon sok rosszat hallani róluk, aki teheti, menekül onnan :(

Szerintetek melyik a legjobb döntés a Gyerkőcnek?


2016. jan. 22. 00:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%

én óvoda előtt mindenépp alapoznék a közösségi élményre, szocilizálódásra és nem nagyikkal, meg játszóházzal..

ha csak 1 évet(vagy 1 félévet) jár bölcsibe esetleg te otthon maradnál és ebéd utáni alvás után hoznád el, hogy ne legyen sokat ott, szerintem az felkészítené az ovira, amúgy is rengeteget tanulnak egymástól a gyerekek.

az oviba, egyből mély vízbe én nem dobnám be, hiába ez a bevett gyakorlat, hogy bölcsibe nem járatják őket.

2016. jan. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszod! Bölcsibe nem veszik fel, ha nem dolgozok, viszont én délben nem tudok hazajönni munkából.
2016. jan. 22. 01:15
 3/24 anonim ***** válasza:
Ha lenne választási lehetőségem, és anyagilag is megtehetném, nem vinném bölcsibe, főleg, ha ilyen rossz nálatok. Ha szoktatni akarod a gyerekekhez, akkor én a játszóházra szavaznék. Ha családi napközi is van, akkor meg leginkább azt tanácsolnám, mert oda is lehet akár heti 1x is vinni, és ott is lehet hagyni 1-2 órára, amennyit bír. Én ezt csináltam a nagyobbik fiammal, ovi előtt egy évig heti 2 csana, és semmi gondunk nem volt az oviban a beszoktatással.
2016. jan. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a bölcsi lenne a legjobb opció, ha normális lenne. Másik bölcsire nincs lehetőség? Ha van, akkor oda íratnám, ha nincs akkor nem íratnám a rossz bölcsibe.

Az első lehetőség sem rossz, csak nem lehet tudni, hogy 2,5 évesen nem korai e neki az óvoda.

Szóval, ha nincs másik bölcsi, akkor a nagyszülőkre bíznám.

2016. jan. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
1.
2016. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nagyszülőkre bíznám, ez a legjobb megoldás szerintem, aztán 3 évesen menne oviba. Rossz bölcsibe nem íratnám, annak sok értelmét nem látom. 2,5 évesen még lehet hogy kicsi az ovihoz, ahol azért már elég nagy önállóságot várnak el a gyerekektől, de ezt gyereke válogatja.
2016. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az hogy szükséges e a beszoktatás az habitus kérdése is

Én 3 évesen mentem oviba es az első beszoktatós napon beszaladtam a csoportba és azért sírtam mert 2 óra múlva haza kellett menni, a húgom pedig még 4 év után is mindig hisztizett hogy ő inkább otthon marad

Én egy rosszhírű bölcsibe nem adnám

Esetleg megpróbalnám az ovi nagyszülő kombót mert ha egy tiszta kiscsoport akkor ott azert 5-6 éveseknem lennének, de ha mégsem szereti sok neki akkor elhozhatnák mondjuk ebéd után a nagyszülei, illetve gondolom ha megprobljátok akár teljesen ki is lehet venni még arra a fél évre

2016. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ugyanannyi idősek a lányaink. :) Én is ezen gondolkozom.

1. Az óvoda lehet opció, nekem az óvónők azt mondták, hogy gyerekfüggő, de a gyerekek többsége nem érett 2,5 évesen az óvodára. Nagy önállóságot várnak el tőlük, mivel kevés az óvónő, kevés idő jut babusgatásra is.

2. Nagyszülők semmiképpen nem opció. Nekik is fárasztó és a gyereknek sem optimális a nap nagy részét nagyszülő-korúakkal tölteni. Nálunk szuperek a nagyszülők, fiatalosak, életvidámak, de eszembe se jutna egy örökmozgó, élménykereső 2-2,5 évest rájuk bízni 1 évre!

3. Bölcsőde. Előnye, hogy nálunk 6 gyerek jut egy gondozónőre maximum. Hallani jót is, rosszat is. Személyesen szeretnék körülnézni, most lesznek a nyílt napok. De ha már vissza kell menni dolgozni a kicsi 3 éves kora előtt (mint nekem), akkor szerintem egy jól megválasztott gondozónő-bölcsőde párosítás a legoptimálisabb megoldás mindenki számára.

2016. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó vagyok: ) Lehet nem is kislányod van, nem tudom, honnan gondoltam :)
2016. jan. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, szívesen várok még véleményt, hozzászólást.

Nálunk is nagyon aranyosak a nagyszülők, imádják egymást az unokájukkal, de félek, hogy azért fárasztó lenne nekik.

Tudom, hogy a bölcsi lenne a legjobb, a gondozók száma, gyerekek kora miatt, azonban olyanokat hallani, hogy napi 1 pelus fogy, mert nem cserélik, meg fél évig nem evett, nem ivott egy kislány, mert még nem tudott másfél évesen teljesen önállóan étkezni, ők meg nem foglalkoztak vele.

Az ovi azért is jutott eszünkbe, mert közelebb lenne mint a bölcsi, ismerősünk a vezetője, és napi 3-4 óráról lenne szó, és "egyúttal" a beszoktatás is meglenne, és nem váltogatnánk a helyeket félévente, hanem akkor már iskolás koráig itt maradhatna. De lehet, hogy megnézzük mi is ezt a már-már hírhedt bölcsit, de mondom, eddig tényleg csak rosszakat hallottam onnan. Nem foglalkoznak a gyerekekkel, csak megőrzik őket.

Gondoljátok, hogy tényleg ennyi jelentősége lehet 5-6 hónapnak? Létezik, hogy 3 évesen már bírná az ovit, de 2 és fél évesen még nem?

2016. jan. 22. 12:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!