Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsi vs. óvoda. Kedves...

Bölcsi vs. óvoda. Kedves anyukák, melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Kissé tanácstalan vagyok, hogy melyik lehetőséget válasszam. Gyerkőcöm nyáron lesz 2 éves. Több lehetőségen is gondolkozunk:

1. maradok vele 2 és fél éves koráig, és utána oviba menne, így lenne majd 5 hetem beszoktatni Őt. Az ovi homogén, minicsoport lenne, tehát gondolom, csak 3 éves gyerekek lennének.

2. visszamegyek dolgozni, amikor betölti a 2. évet, és Nagyszülők vigyáznak rá, illetve néha elviszik játszóházba, kb. napi 3 órára, délután Nagyszülőkkel lenne. Mivel nyári születésű, így a nyári szünetre nem szoktatnánk be oviba, hiszen itt ilyenkor összevonások vannak, így csak szeptemberben, 3 éves pár hónaposan menne oviba, amire én szabit vennék ki, így kb. 1-2 hetem lenne beszoktatni.

3. bölcsis lesz, ami egy rakás kaki itt, nagyon sok rosszat hallani róluk, aki teheti, menekül onnan :(

Szerintetek melyik a legjobb döntés a Gyerkőcnek?


2016. jan. 22. 00:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó vagyok: Van egy kisfiam is, ő most 3,5 éves. 2,5 évesen keresgéltük neki az óvodát, tisztán, mondatokban beszélt, önállóan evett, szobatiszta volt, társaival játszott, mégis azt mondom, hogy igen. Ő 3 év 3 hónaposan kezdte az óvodát és nagyon sokat fejlődött az itthon töltött hónapok alatt! 3 éves kor körül van egy nagy változás, sokaktól hallom, és tényleg: a kisdedből kisgyermek lesz. Rengeteg területen megmutatkozik ez, de a legszembetűnőbb az, hogy az önállóságra való igénye nagyon megnő, kevesebb "dédelgetést" igényel (bár még ekkor is nagyon sokat). Van a csoportjában két 2,5 éves is, akik egész álló nap az óvónénik vagy dadus ölében ülnek... A rongyijukat fogdosva kóvályognak a csoportszobában, amikor az óvónénik nem érnek rá. Ég és föld a különbség szerintem.
2016. jan. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
De hogyha sem bölcsi, sem ovi, akkor a Nagyszülőkkel lenne itthon majd másfél évet. Az nagyon megterhelő azért.
2016. jan. 22. 12:48
 13/24 anonim ***** válasza:
53%
Igen, a nagyszülőknek megterhelő és a gyereknek sem jó igazán. Ezért írtam, hogy szerintem a bölcsi lenne a legjobb. Persze azt, hogy milyen a bölcsőde, fel kell mérni.
2016. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Lamilla válasza:
100%
Szia!Ha van rá lehetőséged,maradj vele otthon 3éves koráig,és utána majd elkezded a beszoktatást.Szerintem egy 2,5éves még se oviba se bölcsibe nem való
2016. jan. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is unatkozna, és látom is már most rajta, hogy vágyik a társaságra, szívesen figyeli meg a nagyobb gyerekeket is, és közeledik feléjük, utánozza őket. Szerinted napi 3-4 óra ovi is megterhelő lehet? 5 hetes beszoktatással is?
2016. jan. 22. 12:52
 16/24 A kérdező kommentje:
Szerintem való bölcsibe egy 2és fél éves, ha a bölcsi jó, és a gondozók aranyosak.
2016. jan. 22. 12:53
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Visszamész dolgozni? Mert akkor egész napra ovis lenne, nem? Ha nem mész vissza dolgozni, akkor nem értem pontosan a kérdést :)
2016. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Ha oviba menne, akkor 2 és fél éves korában mennék vissza, addig anyagilag valahogy megpróbálnánk megoldani. De ha bölcsibe menne vagy a Nagyszülők vigyáznának Rá, akkor 2 éves korában.
2016. jan. 22. 12:56
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is való bölcsibe egy 2,5 éves, ha jó a bölcsőde. De ha visszamész dolgozni, akkor nem 3.4 órát lesz a közösségben a gyerek, hanem minimum 8-at. Ezt érdemes meggondolni.
2016. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Ebéd után elhoznák a Nagyszülők.
2016. jan. 22. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!