Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsi vs. óvoda. Kedves...

Bölcsi vs. óvoda. Kedves anyukák, melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Kissé tanácstalan vagyok, hogy melyik lehetőséget válasszam. Gyerkőcöm nyáron lesz 2 éves. Több lehetőségen is gondolkozunk:

1. maradok vele 2 és fél éves koráig, és utána oviba menne, így lenne majd 5 hetem beszoktatni Őt. Az ovi homogén, minicsoport lenne, tehát gondolom, csak 3 éves gyerekek lennének.

2. visszamegyek dolgozni, amikor betölti a 2. évet, és Nagyszülők vigyáznak rá, illetve néha elviszik játszóházba, kb. napi 3 órára, délután Nagyszülőkkel lenne. Mivel nyári születésű, így a nyári szünetre nem szoktatnánk be oviba, hiszen itt ilyenkor összevonások vannak, így csak szeptemberben, 3 éves pár hónaposan menne oviba, amire én szabit vennék ki, így kb. 1-2 hetem lenne beszoktatni.

3. bölcsis lesz, ami egy rakás kaki itt, nagyon sok rosszat hallani róluk, aki teheti, menekül onnan :(

Szerintetek melyik a legjobb döntés a Gyerkőcnek?


2016. jan. 22. 00:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
79%
Nézd meg a bölcsit, ha nem olyan rossz a helyzet, írasd be, ha a nagyszülők mennek érte délben, az úgy nagyon jó. Ha később nem tetszik a bölcsi, akkor kiveheted, és még egyszer átgondolhatod a dolgokat.
2016. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
26%

mire véljem ezt a lenullázást???(1)

mert felkészítenék egy gyereket az ovira, mielőtt beadom...??

2016. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy a gyereknek szüksége van a közösségre a szocializációja szempontjából. Én óvó néni vagyok, és szeptembertől 95%-ban 2 és fél éves gyerekeket kaptam szeptemberben, akik folyamatosan töltik be a 3. életévüket. Nehéz az eleje, de beszoknak pár hét alatt, van, aki pár hónap alatt, és természetesen van olyan, aki még mindig sírdogál reggel. De, közösségben vannak, hamarabb kialakul szabálytudatuk is, sokan érdeklődőbbek lettek, barátságok köttetnek, stb. Én azt javaslom, hogy nyugodtan vidd 2,5 évesen oviba. Észrevehető azonban is, hogy a bölcsiből érkezett gyerekek jobban tudnak alkalmazkodni a szabályokhoz, hiszen eleve egy kialakult szabálytudattal érkeznek az óvodai csoportba, náluk szinte alig jelentkezik a hiszti, sírás. Arra viszont számítanod kell, hogy akár 2,5 évesen, akár 3 évesen viszed oviba, vagy beadod bölcsibe 2 évesen, az első pár hónap vagy akár év azzal fog eltelni, hogy állandóan betegeskedik a gyerek, szóval elég sokat kell majd vele otthon maradni, de olvastam, hogy neked a nagyszülők tudnak segíteni, így könnyebb lenne a dolgod. Remélem tudtam segíteni.
2016. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki, nagyon köszönöm a válaszaitokat, kedves Utolsó, neked külön köszönöm!

Az 1. válaszolónak üzenném, nem én pontoztalak le, nem tudom, kinek nem volt hasznos a válaszod.

2016. jan. 22. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!