Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szabad erőlteti az óvodába a...

Szabad erőlteti az óvodába a gyerekeket, hogy egyék meg azt az ennivalót, amit nem szeretnek? Folyt. Lenn.

Figyelt kérdés
Az új menza bevezetésével a kisfiúnk sok mindent nem eszik meg az oviban,de az óvónéni mindig erőszakkal bele akarja tömni a kicsibe. E miatt gyakran megbünteti v. nem állhat fel az asztaltól v. meg kell ennie. Persze a kisfiúnk nem teszi, igy hát amikor érte megyünk nagyon éhes és olyankor nagyon "rossznak"W mondják az oviban, hogy nem lehet vele birni! Eszükbe sem jut, hogy éhesen nyugtalan és nem is alszik. Mit lehet tenni ilyenkor.

#ovodaimenza
2016. febr. 4. 14:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%

Beszélnék a helyedben az óvónővel, hogy ne erőltessék az evést, és ne büntessék meg amiatt, mert nem evett. Ezzel csak az ellenkezőjét érik el. Ha nem lehet erről meggyőzni őket akkor óvodát váltanék.

Nálunk nem erőltetik az evést, 1-2-szer elmondják a gyerekeknek, hogy egyenek, aztán ha nem akarnak, akkor felajánlanak valami alternatívát pl. múltkor paradicsomos káposztafőzelék volt, nem ette a lányom (utálja a káposztát) és az óvónő azt tanácsolta neki hogy mártogassa bele a kenyeret a főzelékbe. Hazafelé boldogan mesélte a lányom hogy így milyen finom volt a főzelék :-)

2016. febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Belém egyetlen egyszer erőltettek ételt, igaz már az általános iskola első osztályában történt, de mai napig világosan előttem van a kép, hogy kötelezően meg kellett ennem pár kanállal a spenótfőzelékből.

Eredmény: mindent megeszek, de a spenóttól mai napig undorodom, trauma volt nekem az az eset.

2016. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%
ez egy piszok undorító szokás, nem tudom, miért csinálják... nincs gyerekem, de sose engedném, hogy ezt tegyék vele.
2016. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

Sok gyerek azért nem szeret egyes ételeket, mert nem

Ismeri őket. Belém is erőltettek tökfőzeléket. Eredmény? Kiderült, hogy imádom, csak belenyalni se voltam hajlandó, mert még sosem ettem.

Ettől függetlenül én is inkább a "kóstóld meg" elvet részesítem előnyben. Elfogadhatatlannak tartom ilyenért büntetni a gyereket.

2016. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
35%

Nem szabad beleerőltetni a gyerekbe, amit nem szeret. De!!! Ha túl gyakran előfordul, akkor muszály sajnos. Ahogy írtad: "sok mindent nem eszik meg". Az arányokkal van itt a baj, azért erőltetik az óvónők. Ha nem tennék, akkor a végén SEMMIT nem enne meg a gyerek, mert megszokná, hogy megteheti.

Megfelelő pedagógiai érzékkel lehet csak ezen segíteni.

2016. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
62%

én is próbálok szigorú lenni és annyit kérek a gyerekektől, hogy kóstolják meg, aztán megbeszéljük a dolgot, de úgy ne alkossanak véleményt, hogy nem is tudják mi az :)

és amúgy működik, mindig megkóstolják, pedig nem büntetek csak szépen kérem tőlük :) van aki azt mondja nem ízlik a hús, a másiknak meg a krumpli akkor még abban is benne vagyok, hogy kicserélgetem nekik az érintetlen részeket..


azért azt leírom, hogy nálunk a dadus feljavítja az ételeket, szóval nem olyan borzasztó ;)


de arra is felkészülök ha tényleg borzasztó, ha jön "eltehetős" kaja (keksz, műzli, stb) akkor nem egy egészet kapnak (vagy kekszből nem 4et csak 2-t), a többit elteszem ilyen napokra. és persze vannak aranyos anyukák akik néha hoznak 1-1 csomag győrit mondjuk, azokat is megkapják. nálunk sajnos nincs a konyhán plusz kenyér, ha mondjuk kellog's a reggeli, uzsira meg kifli lesz, ami darabra jön, akkor egyáltalán nincs egy szelet sem :(

2016. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!